کد خبر: ۱۰۰۳۲۰
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان


حرا- تیم ملی والیبال ایران درآخرین دیدار از هفته دوم لیگ جهانی یکشنبه شب برابر تیم ملی آرژانیتن قرار گرفت و این تیم را هرچند به سختی، اما سرانجام در یک ماراتن شکست داد.

دراین دیدار که از ساعت 21:10 و درحضور پرشور هواداران و علاقه‌مندان تیم ملی درسالن 12 هزار نفری ورزشگاه آزادی برگزار شد، شاگردان «ایگور کولاکوویچ» برابر شاگردان ولاسکو سرمربی فعلی آرژانتین و پیشین کشورمان با نتیجه 3 بر 2به پیروزی رسیدند.
یاران معروف دراین دیدار گیم نخست را با نتیجه 29 بر27، گیم دوم را با نتیجه 25 بر 20 و گیم پنجم را با نتیجه 15 بر 11 به سود خود به پایان رساندند و تیم برتر میدان لقب گرفتند.
شاگردان ولاسکو نیزنتایج گیم های سوم و چهارم را به ترتیب با نتایج 25 بر 20 و 25 بر 23 از تیم ایران گرفتند اما این نتیجه برای پیروزی برابر ایران کافی نبود و مغلوب تیم ملی کشورمان شدند.
گیم نخست:
ملی پوشان ما دراین دیدار به سختی از سد آرژانتین گذشتند چرا که بازی در گیم اول بسیارنزدیک بود وامتیازات یک به یک تقسیم شد.
نکته قابل توجه دراین گیم درگیری واعتراض سعید معروف و هواداران به داور وتیم حریف بود.
رای اشتباه داوران در امتیاز 22 بر 23 به سود آرژانتین، اعتراض شدید تماشاگران را به همراه داشت و در نهایت بر اساس ویدیو چک رای داور اول تغییر کرد و دو تیم 23 بر 23 برابر شدند. 
در این صحنه سعید معروف نیز به دلیل اعتراض به داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.
گیم دوم:
در گیم دوم ملی پوشان کشورمان راحت تر ازگذشته بازی کرده وهمانند گیم نخست جواد معنوی نژاد و امیر غفور بهترین‌های ایران بودند و تیم ملی مدیون امتیازاتی بود که این دو بازیکن بدست آوردند.
عملکرد سید محمد موسوی نیز دراین گیم عملکرد مطلوبی داشت و اسپک‌های قدرتی‌اش بارها در درون زمین آرژانتین به ثمر نشست و موفق بود.
گیم سوم: 
در گیم سوم ملی پوشان کشورمان از برتری خود در 2 گیم گذشته به نحو مطلوب استفاده نکرده و به رغم برتری در زمین خودی و استفاده از شرایط میزبانی نتوانستند کار آرژانتین را در این گیم تمام کرده و بازی به گیم چهارم کشیده شد.
گیم چهارم:
درگیم چهارم ملی پوشان کشورمان بار دیگر بدون اشتباه بازی کرده و اختلاف امتیاز خود را به پنج امتیاز رساندند اما شاگردان ولاسکو از کوچکترین اشتباهات ملی پوشان نهایت بهره برداری کرده و توانستند برابر شاگردان کولاکوویچ به پیروزی رسیدند و بازی به ست پنجم رفت.
گیم پنجم:
شاگردان کولاکوویچ که احساس خطر می‌کردند این گیم را با قدرت آغاز و خیلی زود اختلاف امتیازات باحریف را به 4 رساندند ودرحالی که می‌رفتند امتیازهشتم را بگیرند آرژانتینی ها این اختلاف راکاهش دادنداما بار دیگر ملی پوشان کشورمان با همت بلند خوداین اختلاف را افزایش دادند و این روند تا پایان این دیدار ادامه یافت وملی پوشان کشورمان در یک ماراتن سخت از سد ولاسکووشاگردانش گذشتند. 
میلاد عبادی پور، سعید معروف، فرهاد قائمی، سید محمد موسوی، عادل غلامی، امیر غفور و مهدی مرندی (لیبرو) باز هم انتخاب کولاکوویچ در این دیدار بودند.تفاده کرد.
خولیو ولاسکو در آخرین مسابقه هفته دوم لیگ جهانی از ترکیب ماکسیمیلیانو کاوانا، کریستیان پوگلاخن، نیکولاس برونو، سباستین سوله، سانتیاگو دارایدو، پابو کِرر و الکسیس گونزالز (لیبرو) در ابتدای دیدار با ایران استفاده کرد.
توفیق بودایا از کشور تونس و لوئیس ماسیاس از مکزیک به عنوان داوران اول و دوم قضاوت این مسابقه را بر عهده داشتند.
**حاشیه:
*دیدار ایران و آرژانتین در حالی آغاز شد که سالن 12 هزار نفری آزادی همچون 2 دیدار قبلی ایران تکیمل و بانوان همانند 2 دیدار قبلی در جایگاه اختصاصی بانوان حضور داشتند.
**ورود تماشاگران به سالن تا پایان ست نخست همچنان ادامه داشت و تمامی صندلی‌ها و پله‌های سیمانی بین سکو ها نیز پر از تماشاگر شد.
**مسعودسلطانی فروزیر ورزش وجوانان برای تماشای این دیدار به سالن 12 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی آمد و این دیدار را از نزدیک مشاهده کرد.
** والیبالیست‌های تیم های زیر 23 سال و نوجوانان ایران نیز درسالن حاضر بوده واین دیدار را به تماشا نشستند. 
**تیم ملی والیبال ایران در هفته سوم لیگ جهانی (25 تا 29 خرداد) در لهستان به میدان می رود و علاوه بر میزبان با تیم های آمریکا و روسیه نیز مسابقه خواهد داد.
برچسب ها: آرژانتین ، ایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار