کد خبر: ۱۰۰۶۵۴
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عادت‌های افرادی که ذهنی قدرتمند دارند
روزی گزارشگری از «محمد علی کلی»، بوکسور مسلمان افسانه‌ای پرسید که هر روز چند دراز و نشست می‌زند. او پاسخ داد: «من از ابتدا تعداد را نمی‌شمارم. فقط هنگامی شروع به شمارش می‌کنم که احساس درد داشته باشم. چرا که شروع درد دقیقاً همان زمانی است که کار مفید انجام می‌شود». همین امر عامل موفقیت در محل کار نیز به شمار می‌رود.
به گزارش فردا، «آنجلا داک ورث»، روانشناس دانشگاه پنسیلوانیا، طی پژوهشی که روی دانشجویان دانشکده افسری «وست پوینت» انجام داد، اعلام کرد که استعداد و ضریب هوشی عوامل موفقیت این افراد نیستند. از این رو، آنجلا آزمون خود را گسترده‌تر نمود تا مشخص کند کدام یک از دانشجویان قدرت ذهن بیشتری داشته‌اند. پرسشنامه طراحی شده او پیش‌بینی دقیقی از موفقیت دانشجویان دانشکده افسری ارائه می‌دهد و قدرت ذهن را اندازه‌گیری می‌نماید. قدرت ذهن ترکیب منحصربه‌فردی از شور و شوق، سرسختی و استقامت است که شما را قادر می‌سازد تا زمان رسیدن به اهدافتان دست از تلاش برندارید.

به منظور افزایش دادن قدرت ذهن، به تغییر چشم‌اندازهای خود نیاز دارید. هنگام مواجه شدن با لحظه‌های سخت، افراد با ذهن قدرتمند به اندازه دیگران رنج می‌برند. اما تفاوت آنها در این است که دریافته‌اند که رنج‌های زندگی درس‌های ارزشمندی در بردارد. در نهایت، این درس‌ها هستند که قدرتی را که برای موفقیت به آن نیازمند هستید، به شما می‌بخشند. توسعه قدرت ذهن در واقع عادت به انجام دادن کارهایی است که دیگران حاضر به انجام آنها نیستند. در زیر عاداتی که برای داشتن ذهنی قدرتمند باید بیاموزید، آمده است:

۱. هنگامی که احساس شکست می‌کنید، بجنگید

روزی گزارشگری از «محمد علی کلی»، بوکسور مسلمان افسانه‌ای پرسید که هر روز چند دراز و نشست می‌زند. او پاسخ داد: «من از ابتدا تعداد را نمی‌شمارم. فقط هنگامی شروع به شمارش می‌کنم که احساس درد داشته باشم. چرا که شروع درد دقیقاً همان زمانی است که کار مفید انجام می‌شود». همین امر عامل موفقیت در محل کار نیز به شمار می‌رود. هنگام رویارویی با سختی‌ها، افراد دو انتخاب دارند: یا با غلبه بر موانع بر سختی‌ها پیروز شده و روند رو به رشد خود را در پیش می‌گیرند و یا اجازه می‌دهند سختی‌ها آنها را از پا در آورد. انسان‌ها مخلوقات عادت هستند. اگر شما یک بار از مشکلات فرار کنید، در آینده راحت‌تر این کار را انجام می‌دهید. از سوی دیگر، اگر خود را مجبور به مبارزه نمایید، قدرت در وجود شما شروع به رشد می‌کند.
 
محمد علی

۲. احساس سربلندی را به تأخیر بیندازید

در آزمون معروف استنفورد، یک مدیر، کودکی را به مدت ۱۵ دقیقه به اتاقی دعوت می‌کند که در آن روی میز یک «مارش مالو» (نوعی شیرینی) قرار دارد. قبل از ترک اتاق به کودک گفته می‌شود که می‌تواند «مارش مالو» را بردارد، ولی اگر ۱۵ دقیقه صبر کند و به آن دست نزند، یک «مارش مالو» دیگر هم جایزه می‌گیرد. کودکانی که قادر به صبر کردن تا زمان بازگشت مدیر باشند، نتایج بهتری در زندگی بدست خواهند آورد. نمرات بالاتر، موفقیت‌های شغلی بیشتر و حتی شاخص توده بدنی پایین‌ر از جمله این موفقیت‌هاست. نکته این است که صبوری و تأخیر در احساس سربلندی برای رسیدن به موفقیت الزامی‌اند. افرادی که ذهن قوی‌تری دارند، می‌دانند که نتایج مثبت تنها زمانی محقق می‌شوند که صبر و شکیبایی و اراده بیشتری داشته باشند.
 
۱۰ تکنیک برای تقویت ذهن

۳. اشتباه کنید، احمق به نظر بیایید، اما دست از تلاش برندارید

در پژوهشی که اخیراً در «کالج ویلیام و مری» صورت گرفته است، محققان در مصاحبه با بیش از ۸۰۰ کارآفرین متوجه شدند افرادی که در بین آنها موفق‌تر هستند، در دو ویژگی مشترک هستند: آنها تصور شکست را وحشتناک دانسته و به اینکه دیگران در مورد آنها چگونه فکر می‌کنند، توجهی ندارند. به عبارت دیگر، موفق‌ترین کارآفرینان هیچ انرژی و زمانی را صرف استرس داشتن در مورد شکست‌هایشان نمی‌کنند، چرا که آنها شکست را ضروری و قدمی کوچک در راه رسیدن به اهدافشان می‌دانند.
 
احساسات مخرب

۴. احساسات مخرب خود را کنترل کنید

احساسات منفی در هر مرحله‌ای که باشید، قدرت ذهن شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. گرچه نداشتن احساسات امری غیرممکن است، اما شما می‌توانید آنها را کاملاً مدیریت کرده و به راحتی تحت کنترل خود در آورید. هنگامی که شما به احساساتتان اجازه می‌دهید توانایی تفکر را از شما بگیرند، اراده خود را به آسانی از دست می‌دهید. خلق و خوی بد می‌تواند به مسیر موفقیت شما ضربه وارد کند، همان گونه که یک روحیه خوب می‌تواند اعتماد به نفس شما را در رسیدن به موفقیت افزایش دهد.

۵. کارهایی را انجام دهید که از آنها می‌ترسید

گاهی اوقات مجبوریم کارهایی انجام دهیم که نمی‌خواهیم، چرا که می‌دانیم زمان‌بر هستند. تماس با یک غریبه، شب زنده‌داری برای نسخه پشتیبان گرفتن از سِرور شرکت و یا دور انداختن یک پروژه و شروع دوباره آن، همگی نیازمند تلاش در بلندمدت هستند. موفق‌ترین افراد می‌دانند که در چنین مواقعی، بهترین کاری که می‌توانند انجام دهند، این است که از همان لحظه شروع به کار کنند. هر لحظه‌ای که با ترس بگذرد، یک قدم شما را از رسیدن به موفقیت دور می‌کند.

۱۰ تکنیک برای تقویت ذهن
 
۶. به احساسات درونی خود اعتماد کنید

بین اعتماد کردن به احساسات درونی و بروز رفتارهای تکانشی (رفتارهایی که بدون تفکر انجام می‌گیرد) مرز باریکی وجود دارد. اعتماد به درون باعث می‌شود به تصمیماتتان از تمام زوایا نگاه کنید و هنگامی که حقایق به وضوح خود را نشان نمی‌دهند، شما توانایی‌هایتان را باور داشته باشید و درست‌ترین تصمیم را اتخاذ نمایید.

۷. حتی اگر کسی دنباله‌رو شما نباشد، به رهبری ادامه دهید

انتخاب مسیر و خود را باور داشتن هنگامی که دیگران از شما پشتیبانی می‌کنند، آسان است. اما آزمایش واقعی زمانی است که توانایی حل و فصل مسائل را در مواقعی که از حمایت هیچ‌کس برخوردار نیستید، داشته باشید. افرادی که ذهن قدرتمند دارند، به خودشان ایمان داشته و تا هنگام برنده شدن به راه خود ادامه می‌دهند.
 
۱۰ تکنیک برای تقویت ذهن

۸. بر روی جزئیات حتی هنگامی که ذهنتان را خسته می‌کنند، تمرکز کنید

هیچ چیز به اندازه جزئیاتی که فکر شما را خسته می‌کنند، به ویژه هنگامی که جسمتان خسته است، قدرت ذهن شما را آزمایش نمی‌کند. هر چه افراد با ذهن قدرتمند بیشتر به چالش کشیده شوند، بیشتر از آن چالش استقبال می‌کنند.

۹. با افرادی که نسبت به شما بی‌احترامی می‌کنند، مهربان باشید

هنگامی که رفتار مردم با شما ضعیف است، بهتر است در برابر آنها متواضع باشید. افرادی که ذهنی قدرتمند دارند، اجازه نمی‌دهند دیگران به آنها بی‌احترامی کنند؛ اما این بدان معنا نیست که نسبت به آنها با بی‌ادبی رفتار کنند. برعکس، آنها با چنین افرادی بسیار مهربان هستند و اجازه نمی‌دهند که انرژی منفی دیگران بر روی آنها تأثیر بگذارد.
 
مهربانی

۱۰. صرف نظر از آنچه انجام می‌دهید، پاسخگوی اعمالتان باشید

مردم بیشتر از آنکه توجه داشته باشند که در وهله اول مشکل چگونه به وجود آمده است، به این می‌پردازند که شما چگونه با آن برخورد می‌کنید. با جوابگو نگه داشتن خود، نشان می‌دهید که به نتیجه، بیشتر از تصویری که از مشکل دارید، اهمیت می‌دهید.

قدرت ذهن به همان اندازه که مهم است، کمیاب است. اما خبر خوب این است که هر کدام از ما با تلاش و تمرکز بیشتر می‌توانیم ذهنی قدرتمندتر داشته باشیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار