کد خبر: ۱۰۰۶۷۶
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
با توجه به پتانسیل و ذخیره سازی مناسب گندم در سیلوها تأمین نیاز کشورهایی که با مشکل مواجه شده‌اند به سهولت امکان پذیر است.
باشگاه خبرنگاران : با توجه به پتانسیل و ذخیره سازی مناسب گندم در سیلوها تأمین نیاز کشورهایی که با مشکل مواجه شده‌اند به سهولت امکان پذیر است.

البته ناگفته نماند که بازار هدف صادرات محصولات کشاورزی ایران، کشورهای حاشیه خلیج فارس است که در صورت تقاضا از سوی کشور مبدأ مشکلی در صادرات وجود ندارد.

اسماعیل اسفندیار پور مجری طرح گندم گفت: براساس مصوبه خودکفایی گندم در سال زراعی گذشته، سه میلیون تن گندم مازاد بر نیاز به بازارهای هدف صادر می شود.

وی افزود: وضعیت ذخیره گندم در سیلوها بیانگر تأمین نیاز داخلی تا ابتدای سال 97 است ازاین رو در صورت تقاضا امکان صادرات گندم به قطر وجود دارد. 

امکان صادرات غلات به قطر امکان پذیر است

حسن عباسی معروفان معاون داخلی بازگانی دولتی بیان کرد: تا کنون تقاضایی مبنی بر صادرات غلات، برنج و شکر از سوی تجار قطری نداشتیم.

وی افزود: با توجه به جمعیت دو میلیون نفری قطر در صورت تقاضا، امکان تأمین صد درصدی گندم و مشتقات آن وجود دارد.

عباسی معروفان ادامه داد: با توجه به ذخایر مناسب غلات به ویژه گندم، دانه روغنی و شکر در صورت تقاضا امکان تأمین 10 کشور همانند قطر نیز وجود دارد.

معاون بازرگانی دولتی با بیان اینکه به اندازه نیاز یک‌سال کشور، گندم در سیلوها موجود است، تصریح کرد: سال گذشته مجوز صادرات سه میلیون تن گندم مازاد بر نیاز صادر شد، که امسال این مجوز به جای خود باقی است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار