کد خبر: ۱۰۰۶۹۹
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
غوغای تمدن بدوی در انگلیس؛
در حمله بامداد امروز، یک ون نمازگزاران انگیسی را هنگامی که از مسجد فینزبری پارک در لندن بیرون می‌آمدند، زیر گرفت.
پلیس بریتانیا، امروز اعلام کرد که در پی حمله یک خودرو به شماری از نمازگزاران در نزدیکی مسجد «فینسبری پارک» در لندن، شماری کشته و زخمی شده‌اند.
 
در حمله بامداد امروز، یک ون نمازگزاران انگیسی را هنگامی که از مسجد فینزبری پارک در لندن بیرون می‌آمدند، زیر گرفت. در پی این حمله شماری کشته و زخمی شدند. پلیس لندن اعلام کرد یک نفر در پی این حمله کشته شده است. این در حالیست که برخی منابع خبری از کشته شدن 4 نفر خبر می‌دهند.

در این اقدام تروریستی پلیس مردی را که در اطراف مسجد فینزبری پارک لندن چند نفر را با خودرو زیر گرفت، بازداشت کرده است. تمام قربانیان این حادثه مسلمان بودند. این حادثه زمانی اتفاق افتاد که آنها در حال خروج از مسجدی در خیابان سون سیستر لندن بوده‌اند. زمانی که نمازگزاران بعد از اقامه نماز تراویح در حال خروج از مسجد بودند ناگهان خودرویی آنها را زیر گرفت.
 
این منطقه اکثر مسلمان نشین است. عملیات زیر گرفتن با خودرو در منطقه‌ای در لندن انجام شد که اتباع الجزایری، سومالی، یمنی و بنگالی در آنجا سکونت دارند و دو مسجد نیز در این منطقه وجود دارد. شاهدان عینی احتمال می‌دهند که این حادثه با انگیزه انتقام در واکنش به حمله اخیر لندن بوده است.

شاهدان عینی گفتند، در این خودرو سه جوان سوار بودند. آن ابتدا با سرعت عادی در حال حرکت بود که ناگهان شتاب گرفت و شروع به زیر گرفتن نمازگزاران کرد. درباره تعداد قربانیان این حادثه آمار متفاوتی منتشر شده است. روزنامه ایونینگ استاندارد نیز در این باره نوشت افراد مسلح به چاقو از درون یک خودرو مقابل مسجد شمال لندن بیرون پریدند و دست‌کم یک نفر را مضروب کردند. روزنامه سان نیز نوشت 2 نمازگزار احتمالا در حادثه مسجد شمال لندن کشته شده‌اند. برخی اخبار اولیه حاکی از چهار کشته و ۱۲ زخمی بود. پلیس لندن اعلام کرد، یک تن کشته و هشت تن زخمی شده‌اند.

پلیس همچنین گفت: یک نفر را دستگیر کرده و جستجو برای یافتن دو نفر دیگر ادامه دارد. به گفته پلیس، راننده خودرو بازداشت شده و ۴۸ ساله است. شاهدان عینی اعلام کردند که سرنشینان خودرو سه جوان انگلیسی بودند و نمازگزاران یکی از عاملان را بازداشت کردند.

در اطراف محل حادثه اکنون نیروهای ضد ترور مستقر هستند و نیروهای امنیتی یک کمربند امنیتی گسترده را در اطراف مسجد و ایستگاه متروی نزدیک آن ایجاد کرده‌اند. مسجد فینزبری پارک قبلا محل حضور افراطی‌ها در دهه ۹۰ و ابتدای هزاره بود. این مسجد به ارتباطش با چهره‌های برجسته افراط‌گرا نظیر ابو قتاده و ابوحمزه مصری شهره است.

در پی این حمله تروریستی  به تعدادی از نمازگزاران در مسجدی در لندن، شورای مسلمانان انگلیس اعلام کرد این حمله که در برابر مسجدی در شمال لندن روی داد، نمادی خشونت‌آمیز از اسلام‌هراسی در انگلیس بود. این شورا اعلام کرد که راننده خودرو به صورت عمدی  نمازگزاران را نزدیک مسجدی در شمال لندن زیر گرفته است. گروهی از مسلمانان شمال لندن بعد از اطلاع از این حادثه تروریستی در محل حادثه حضور پیدا کرده و نماز جماعت برگزار کردند.

سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس اعلام کرد ترزا می، نخست وزیر این کشور، از حادثه مسجد لندن آگاه شده است. جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس، اعلام کرد از حادثه مسجد شمال لندن «کاملا شگفت‌زده» شده است.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار