کد خبر: ۱۰۱۲۸۰
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
۸ کتاب برای آشنایی با:
فردا - حکایت احمد متوسلیان حکایت مردانی است از جنس آذرخش که در غبار غفلت‌زدگی ما گم شده اند. حکایت سلحشورانی است که حتی بعد از شهادتشان نیز دشمن دست از آنها برنداشت و کمر به نابودی آنان بست. نابودی فرهنگ، مرام و روش آنان، چون در قاموس اهریمن، مرام و فرهنگ آن غیور مردان، بسیار خطرناک تر از خود آنان است.

سالروز اسارت این شیرمرد عرصه جهاد بهانه‌ای شد تا به سراغ کتاب‌های موجود در بازار برویم و چند کتاب خوب و کمتر دیده شده در ارتباط با شخصیت احمد متوسلیان را در قالب فهرستی در اختیار مخاطبان «فردا» قرار دهیم. 


این گزارش که دومین سری از گزارش‌های معرفی کتاب‌های مناسبتی «فردا» است، دربردارنده کتاب‌هایی است که برخی با وجود ارزش و اهمیت بالایی که دارند، هنوز آن‌گونه که باید و شاید دیده نشده‌اند.نام کتاب

نویسنده

ناشر

قیمت (تومان)

درباره اثر

در هاله‌ای از غبار

گلعلی بابایی

نشر صاعقه

10000

این اثر را می‌توان اولین کتابی دانست که به صورت کامل و مجزا به بازگویی زندگی حاج احمد متوسلیان پرداخته است.

اسناد و روایات آورده شده در این کتاب از قول بستگان و نزدیکان متوسلیان به‌گونه‌ای است که تقریبا نسبت به سایر آثار نوشته شده درباره ایشان کامل‌تر است.


وقتی کوه گم شد

بهزاد بهزادپور

نشر صاعقه

15000

«وقتی کوه گم شد» فیلمنامه‌ای بلند به قلم بهزاد بهزادپور است که در آن لحظه لحظه زندگینامه سراسر ایثار بنیانگذار لشکر 27 محمّدرسول الله(ص)، حاج احمد متوسلیان به تصویر کشیده شده است.


مرد

داوود امیریان

سوره مهر

8000

این کتاب با محوریت زندگی حاج احمد متوسلیان و برای مخاطب نوجوان نوشته شده است. این اثر سه بخش دارد که اولی مربوط به دوران حضور حاج احمد در مریوان و بخش دوم مربوط به چگونگی تشکیل تیپ 27 حضرت رسول(ص) و فرماندهی حاج احمد در آن و بخش سوم مربوط به دوران بعد از اسارت ایشان است.


می‌خواهم با تو باشم

علی اکبری مزدآبادی

یا زهرا (س)

6500

کتاب حاضر که جلد پنجم از مجموعه «یاران ناب» می باشد، به بیان خاطراتی درباره شهید جاویدالاثر احمد متوسلیان از زبان نزدیکان و یاران می‌پردازد.


یادگاران (کتاب متوسلیان)

زهرا رجبی متین

روایت فتح

4500

«یادگاران» عنوان کتاب‌هایی است که چند سال پیش به واسطه ایده جالبی که داشت مورد توجه قرار گرفت. هر جلد از این مجموعه دربردارنده خاطراتی کوتاه از یکی از شهداست. جلد نهم این مجموعه به خاطرات حاج احمد متوسلیان اختصاص دارد.


فرمانده جدید

حسین نیری

سوره مهر

3500

کتاب حاضر، زندگینامه داستانی شهید «احمد متوسلیان» است. این کتاب یکی از مجموعه آثار «قصه فرماندهان» است.


همپای صاعقه

حسین بهزاد/ گلعلی بابایی

سوره مهر

35900

این کتاب، کارنامه ای تاریخی و مستند از شکل گیری لشکر 27 محمد رسول الله(ص) است. روایتی از یک مقطع زمانی شش ماهه از جنگ تحمیلی. هرچند که این کتاب به شکل مستقیم به بررسی خاطرات حاج احمد متوسلیان نپرداخته است ولی به واسطه نقش محوری او در شکل‌گیری لشکر 27، بخش مهمی از موضوعات کتاب به نوعی پیرامون اوست.


کاک احمد

محمدعلی صمدی و علی اکبری مزدآبادی

یازهرا

20000

کتاب عکس «کاک احمد» تصاویری از حاج احمد متوسلیان است که در 144 صفحه بیش از 150 قاب تصویر از فرمانده تیپ همیشه پیروز 27 محمد رسول الله (ص) در قطع خشتی است که در دسترس علاقه مندان به این شخصیت مبارز قرار گرفته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار