کد خبر: ۱۰۲۳۹۶
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
یادداشت دکتر شهرام محمد نژاد؛
به گزارش حرا، یادداشت دکتر شهرام محمد نژاد، عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران و دبیر کل موسسه فرهنگی ـ اجتماعی(حرا) را می خوانید:

محمد بن سلمان، معاون نخست وزیر و وزیر دفاع سعودی ها ، در نهایت توانسته پدر خوانده ی مهربانی چون دونالد ترامپ پیدا کند . زیرا که بن سلمان که 31 سال دارد با وجود اختلاف سنی زیاد با دونالد ترامپ 70 ساله ، هر دو دچار بیماری نارسیسیسم و باور اینکه هرگز اشتباه نمی کنند هستند. اگر اشتباهی اتفاق بیافتد قطعا تقصیر نفر دیگری خواهد بود .

مردان جاهل و کم خرد اگر قدرت زیادی در دست داشته باشند بسیار خطر ناکتر خواهند بود .دقیقا دادن قدرت دست انسان بی خرد مثل دادن اسلحه آماده به شلیک بدست یک میمون می باشد . و در این صورت این میمون یا جان خودش را به خطر می اندازد یا جان دیگری را .

ترامپ در حالی که خود مضنون به دست کاری در آرای انتخابات است ، مدعی اجرای انتخابات آزاد و صحیح در دیگر جوامع می شود . او مدعی مشروعیت نظام سعودی هاست و از سیستم حکومتی آن عربهای بدوی حمایت می کند . پادشاهی قرون وسطایی عربهای سعودی ادعا می کند پادشاهی و قدرت آنها که براساس حکم قرآن و سنت پیامبر اعظم (ص) است ، از یک برادر به برادر دیگری منتقل می شود . اینجا سوال ایجاد می شود که این ادعا براساس کدام آیه ی قرآن و یا حدیثی از سنت پیامبر است؟

جنگهای قبیله ای داخلی جهت اثبات قدرت به دیگر اقوام و ایجاد جنگ های متعدد و حمایت از آنها , توسط بن سلمان برای نشان دادن قدرت و افزایش اعتبار در برابر ایران اسلامی است. او متوجه نیست که این کارها باعث نزول پادشاهی پوشالی خودشان خواهد بود و سرزمین آنها را به خطر خواهد انداخت . او در حالی این تمهیدات را به کار می برد که ایران قویا دنبال گفتگو می باشد .

به عنوان نمونه در روز دوازدهم خردادماه ، یکی از تلویزیون های وابسته به عربستان سعودی که تامین مالی آن مستقیما توسط بن سلمان انجام می شود اذعان کرد :  ما جنگ را در مرزهای ایران نگه نخواهیم داشت و قطعا آنرا به داخل ایران خواهیم کشاند. بن سلمان با تجهیز تروریست های فرقه ایی در بنگلادش و پاکستان و هند تا مالزی و اندونزی , سعی در رسیدن به این هدف دارد .

همان تروریست های فرقه ای که تحت نامهای مختلفی از جمله داعش،احرار الشام، جیش الفات، جیش العدل و ...که اذهان آنها توسط آموزه های مبهم و مسموم وهابیت شستشو شده است و بعد از آن توسط عربستان سعودی به عراق و سوریه و لیبی و یمن و پاکستان و افغانستان و حتی به مرز سیستان و بلوچستان ایران اعزام شده اند . جالب توجه است که این تروریست ها که در واقع عموزاده های سعودی ها هستند , هیچگاه با صهیونیست ها نجنگیده اند!! در حالی که شیعیان را تکفیر می کنند و لایق مرگ می دانند . رفتار آنها نشان دهنده این است که همه توان و نیروی خود را بسیج کرده اند تا انصارالله را از پای درآورند . اما با این همه بعد از دوسال بمباران بی امان مردم بی دفاع یمن ، دستاورد های انصارالله بسیار چشمگیر بوده .

سردار دهقان وزیر دفاع ایران در مقابل تهدیدهای بن سلمان؛ ابراز نموده : اگر عربستان مرتکب کار حماقت آمیزی شود به غیر از مکه و مدینه شهر دیگری برای عربستان سعودی باقی نخواهیم گذاشت . وی همچنین ادامه داد آنها فکر میکنند با نیروی هوایی خود می توانند کارهای زیادی بکنند و این توهم از حملات هوایی متعدد آنها به مردم بی دفاع یمن حاصل شده است . او همچنین توضیح داد: شاهزاده ی نادان سعودی چون با داعش در سوریه و عراق از 2011 تا کنون نتوانسته رضایت اربابان صهیونیستی و آمریکایی خود را به دست آورد، (با این رویاها) میخواهد به آمال و آرزوهای پوچ خود دست یابد . و این در حالی است که به هیچ یک از اهداف سیاسی و نظامی خود در کشورهای سوریه و عراق و یمن نرسیده است . و با وجود بمباران یمن از مارس 2015، تا این زمان , هیچ موفقیتی نصیب آنها نشده است .

با توجه به نزدیکی تفکرات این دومرد نادان (ترامپ و بن سلمان)،که در عرصه سیاست منطقه می خواهند خودی نشان بدهند, خوب است آنها حافظه ی تاریخی خود را بیشتر به کار اندازند تا ببینند جرات جنگ علیه ایران اسلامی را خواهند داشت یا خیر، و چنانچه این اعراب نجدی بدوی هوس کرده باشند به دوران چادر نشینی برگردند و با آب آلوده و شیر شتر زندگی بگذرانند قطعا تصمیم خواهند گرفت به ایران حمله کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار