کد خبر: ۱۰۳۸۶۲
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۳:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دبیر کل موسسه حرا:

پرفسور شهرام محمدنژاد، دبیر کل موسسه حرکت رشد و اعتدال در مقاله ایی این چنین نوشت:

تکرار خطاها وجنایات خائنین و شکست های پی درپی آنها


حرا - اگر رویداد های هفت ساله ی اخیر را بررسی کنیم، بیانگر این خواهد بود که اتفاقات بسیار عجیبی از دریای خزر تا دریای مدیترانه در حوزه ی مسائل اسلامی رخ داده است . آخرین اخبار وارده نیز آزادی موصل از چنگال مزدورانی بود که در جبهه ی صهیونیست ها و امپریالیزم به اسم اسلام می جنگیدند . آزادی موصل از دست این عوامل جنایتکار یکی از دستاورد هایی بود که باید در کتابهای تاریخی ثبت شود . در سالهای پیش رو، زمانی که این گرد و خاکها از منظر مسلمانان کنار برود و بتوانند حقیقت مطلق را ببینند، در خواهند یافت که صهیونیست و امپریالیزم و و عربستان سعودی چه ظلم هایی کرده اند و چه رد پاهایی در موصل از خود برجایی گذاشته اند . بگذاریم برخی علمای سنی عراقی که در ابتدای داعش سکوت اختیار کرده بودند با بسط و گسترش آتش فتنه ی آنها متوجه شوند که این عناصر مزدور وهابیت و صهیونیستها هستند و تحت نفوذ و خواست آنها جنایت می کردند . از دیدگاه روشنتر، پاکسازی موصل از مزدوران سعودی در اصل پیروزی در برابر اسرائیل است . اسرائیلی ها از به ظاهر مسلمانانی در منطقه استفاده می کردند تا بتوانند علیه مدعی حقیقی اسلام و عزت اسلامی که ایران اسلامی باشد اقدام کنند . اسرائیلی ها قطعا تا مغز استخوان درد سقوط موصل را حس کرده اند . در کنار صهیونیست ها سعودی ها نیز خشمگین هستند . این را می توان از بروز اختلافات داخلی شدید بین آنها ، مسائل منطقه ایی که در آن گرفتار شده اند، همانند جنگ یمن و دیپلماسی با قطر فهمید . سعودی ها قطعا قادر به درک آنچه حقیقتاً اتفاق افتاده است  نخواهند بود . علاوه بر همه ی اینها، محاسبات اشتباه سعودی ها را در عراق و سوریه و یمن نیز نمی توان نادیده گرفت و ترس از این محاسبات اشتباهی که با کمک هم پیمان خود یعنی اسرائیلی ها داشته اند در پس چهره خیانت هایشان قابل مشاهده است . آنها برای فرار به جلو نمایندگان امور خارجه ایی خود را به  هر سواعزام می کنند و تبلیغ می کنند که حماس  و اخوان المسلمین  سازمان های تروریستی هستند، و ایران هم از تروریسم حمایت می کند. تمام تفکرات مسلمانان غیر از خود و همفکرانشان را تروریست می دانند در حالی که خود به آشوب کشاننده ی منطقه و عامل بسیاری از عملیات تروریستی سرتاسر دنیا هستند . 
مسئله ی فلسطین در جهان اسلام یک خط قرمز محسوب می  شود و این را آهاد مسلمانان درک می کنند . مقاومت در برابر اسرائیل و صهیونیزم همانند مبارزه با طاغوت یکی از ملاکهای ایمان است . سید حسن نصرالله در تاریخ به عنوان یک اسوه ی مبارزه همانند جدبزرگوار خود و سعودی ها همانند اجداد پلیدشان یک لکه ی ننگ در جهان اسلام خواهند ماند . 
یکی دیگر از جنبه هایی که داعش در آن ناکام ماند ، تفرقه بین شیعه و سنی بود که بسیج مردمی عراق متشکل از تمامی عقاید و تفکرات دینی به شایستگی خط بطلان بر این هدف داعش کشید. تفکر بسیج و بسیجی بودن برای ما ایرانی ها آشناست، همان فرهنگی که بعد از ایران در لبنان و سوریه و عراق و حالا به صورت مقاومت مردمی در یمن رخ نموده است . اسرائیلی ها بعد از شکست مستقیم از لبنانی ها حالا از خط مقاومت در عراق و سوریه سیلی خورده اند . به نظر می رسد که دوئل سعودی- صهیونیستی با نیروهای مقاومت به تلفات سیاسی و نظامی قابل توجهی منجر شده است. در آینده ایی نه چندان دور خواهیم دید که همین حشد الشعبی یا بسیج مردمی عراق جبهه ایی برای مبارزه با صهیونیزم خواهد بود و باید بقیه مسلمانان در قالب های فراملیتی نیز همین رویکرد را پیش بگیرند . اگر این رویکرد در عراق ادامه پیدا کند، تکلیف روشن است، و اگر این روند ادامه پیدا نکند عراق دیگر هرگز روی رستگاری و ارامش را نخواهد دید . باید کمی عمیق تر به تحولات این منطقه نگاه کرد . همانطور که پیروزی های اخیر حزب الله و سوریه و لبنان قابل پیش بینی نبود، یکسری تغییرات تکنیکی منطقه هم در آینده قابل پیش بینی نیست. جالب اینجاست که اکثریت این تغییرات همانند تغییر دما و خشکسالی و ... بیشتر عربستان سعودی را تهدید خواهد کرد . این جنگها همه و همه بر پایه ی "خواست اسرائیل" بنا شده است . زمانی که منافع اسرائیل ایجاب کند جنگ رخ می دهد و زمانی که منافع اسرائیل تامین باشد، جنگ متوقف می شود . 
آزادی موصل نباید و نمی تواند انچنان قهرمانانه به نظر برسد . سندیکای رسانه ایی بین المللی این سکان رسانه دنیا را هدایت می کنند و اکثریت آن با پولهای سعودی اسرائیلی اداره می شود. این موفقیت بزرگ را به نام "پروژه ایرانی" می نامند . اما در حقیقت اگر ایران پروژه ایی تعریف کرده باشد در حد آزادی موصل نیست! این فرایند، پروژه ی آزادی فلسطین از چنگال غاصبان آن است . در مقابل این پروژه ایرانی پروژه ی دیگری را عربستان سعودی کلید زده و آن هم عادی سازی روابط با عموزاده های خود که همان صهیونیست ها هستند، می باشد . 
آیا این مسئولان مالی سعودی و اماراتی نبودند که منابع مالی جنگ را در افغانستان تصویب و اجرا نمودند؟ آیا ریشه های شکل گیری القائده و طالبان و داعش توسط حمایت های مخفی و آشکار سعودی ها به پشتیبانی اربابان امپریالیزم و صهیونیستی و آمریکایی خود نبود؟ و آیا همین طالبان عزیزشان نبود که بعدا در مقابل پدران و اربابان خود قد علم کرد؟
قضایای اخیر و آزادی موصل از چنگال داعش باید تا کنون به مسلمانان یک مسئله را ثابت کرده باشد که چگونه طی یک هدف گذاری دقیق شبه جزیره عربستان از منابع خدادادی خلیج همیشه فارس جهت از بین بردن خط مقاومت در منطقه اقدام کرده و چگونه با انواع کمک و تامین هزینه این شجره ی مسموم و خبیث را به بار نشاند و چگونه کشور های عرب هم پیمان آنان در عراق جهت سست کردن عقاید مسلمانان سنی نقش آفرینی کردند و توانستند میان صفوف متحد مسلمانان منطقه رخنه کرده و باعث آوارگی و ویرانی در کشورهای عرب بشوند. از سوی دیگر باز هم این شیعیان بودند که از اول خط فکری متمرکز و واحدی داشتند و از همان اول فتنه را فهمیدند و به مقابله با آن برخواستند و هنوز هم یادمان هست که چگونه حتی رژیم منحوس صهیونیستی حتی بیمارستانهای صحرایی جهت خدمت به داعشی های پلید مهیا کردند و از تمام توان خود برای جنگ مستقیم و غیر مستقیم با مسلمانان  بهره برده اند . 
مسلمانان دیگر باید بدانند که طرح داعش یک جنگ فرقه ایی ساده نبوده و این فتوحات پایان مسیر نیست بلکه یک ایدئولوژی پیچیده جهت از بین بردن اصل و اساس اسلام بوده است . پس بهتر است به وعده های حق خداوند قادر همچنان ایمانمان را قوی تر کنیم و بدانیم که یاری دهندگانش را قطعا یاری خواهد کرد. انشاءالله. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار