کد خبر: ۱۰۴۳۹۷
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان


حرا - به گزارش سرویس بازار ایسنا، این کتاب که توسط انتشارات فرهنگ نشر نو با همکاری نشر آسیم منتشر شده را مارک ورنون نوشته و پژمان طهرانیان به فارسی برگردانده است.

در پشت جلد کتاب زندگی خوب می‌خوانیم: آنچه در تاروپودِ زندگی خوب تنیده شده است رهیافتی‌ است که به «اخلاقیات فضیلت‌مدار» شناخته می‌شود. فضیلت‌ها مهارت‌ها، عادت‌ها و مزیّت‌هایی هستند که اگر بتوانیم آن‌ها را بپرورانیم به ما امکان شکوفا شدن می‌دهند. اخلاقیات فضیلت‌مدار در پی پاسخ‌های قطعی نیستند، بلکه در جست‌وجوی یک شیوه‌ی زندگی هستند.

در ادامه پشت جلد این کتاب آمده است: زندگی خوب شامل ۵ بخش (فضیلت‌های معنوی، فضیلت‌های مصیبت‌بار، فضیلت‌های اجتماعی، فضیلت‌های عملگرایانه، فضیلت‌های فردی) و ۳۰ «گام» است؛ نویسنده برای آنکه خواننده بتواند این ۳۰ «گام» را درست بپیماید، برای هر گام یک راهنما برگزیده است ــــ از ارسطو و افلاطون گرفته، تا هانا آرنت و ژاک دریدا و تولستوی و یونگ و اسکار وایلد و فروید. به این ترتیب، در طول خواندن این کتاب، با ۳۰ شخصیت‌ استثنایی تاریخ بشر و نیز با برخی از عالی‌ترین اندیشه‌های بشری در طول تاریخ درباره‌ی چه‌گونه خوب زیستن آشنا می‌شوید. در پایانِ هر فصل نیز، توصیه‌هایی با عنوان «گامی دیگر» آمده‌اند، در قالب اشاره‌ها و آگاهی‌هایی که می‌توانند عمیقاً در وجود خواننده ریشه بدوانند. در زندگی خوب، برخی از عمیق‌ترین و کهن‌ترین رگه‌های حکمت کهن بازگشایی شده‌اند و نیز نقبی زده شده است به رگه‌هایی دیگر که تازه‌ترند اما شاید از نگاه‌ها دور مانده‌اند.

نشر نو، از همین نویسنده و مترجم، کتاب ۴۲ اندیشه‌ ناب: تأملاتی درباره‌ زندگی، جهان، و هرآن چیزِ دیگر را هم منتشر کرده است.

کتاب "زندگی خوب: ۳۰ گام فلسفی برای کمال بخشیدن به هنر زیستن" در ۳۴۷ صفحه و با قیمت ۲۸ هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار