کد خبر: ۱۰۶۰۶۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فرزند جلال طالبانی با صدور بیانیه ای ضمن تقدیر از همه مسئولان عراقی به ویژه آیت الله سیستانی که درگذشت پدرش را تسلیت گفتند، از تیم پزشکی ایرانی که در کنار پدرش بوده هم قدردانی کرد.


حرا - به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «اسکای پرس»، «قباد طالبانی» فرزند جلال طالبانی رئیس جمهور پیشین عراق که اخیرا بعد از سال ها مبارزه با بیماری درگذشت، با صدور پیامی از تیم پزشکی که در طول ۱۰ سال گذشته در کنار پدر ش بوده به ویژه تیم ایرانی که در ۵ سال گذشته از پدر او مراقبت کرده اند، تشکر و تقدیر کرده است.

او همچنین از آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالی قدر عراق و مسئولان این کشور که در پیام های متعدد درگذشت جلال طالبانی را به خانواده او تسلیت گفته اند تقدیر کرده و یاد «نوشیران مصطفی» رئیس درگذشته جنبش گوران و شهید «سید محمد باقر الحکیم» را  گرامی داشت.

قباد طالبانی به صورت خاص از حیدر العبادی نخست وزیر عراق برای تلاشش به منظور برگزاری مراسم بزرگداشت مام جلال،  تقدیر کرد. فرزند جلال طالبانی تأکید کرد همانگونه که رئیس جمهور فقید عراق تعادل سیاسی میان تهران و واشنگتن ، اهل سنت و شیعیان و دیگر گروه های عراقی را حفظ می کرد همه گروه های متخاصم باید از این تجربیات سیاسی درس بگیرند.

جلال طالبانی رهبر حزب اتحادیه میهنی کردستان و اولین رئیس جمهور غیر عرب عراق در ۳ اکتبر در یکی از بیمارستان های آلمان بعد از سال ها بیماری درگذشت. محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران عالی ترین مقام بین المللی بود که در مراسم خاکسپاری او در سلیمانیه حضور پیدا کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار