کد خبر: ۱۰۶۱۷۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در واکنش به گزارش اخیر «اِن بی سی»؛
رئیس جمهور آمریکا می گوید که تنها خواستار آن است که زرادخانه اتمی آمریکا در «اعلی درجه» خود باشد و بدین ترتیب، گزارشها در خصوص تمایل خود به توسعه زرادخانه اتمی آمریکا را تکذیب کرد.


حرا - به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی اِن اِن، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه با تکذیب گزارشی مبنی بر تمایل وی به ده برابر شدن زرادخانه اتمی آمریکا گفت که او تنها خواستار آن است که زرادخانه اتمی آمریکا در «اعلی درجه» خود باشد.

ترامپ در نشستی خبری با حضور «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا خطاب به خبرنگاران گفت: «من خواهان نوین سازی و نوسازی کامل [زرادخانه اتمی آمریکا] هستم». او همچنین افزایش ذخایر اتمی را «کاملاً غیرضروری» دانست.

«جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا نیز با تکذیب گزارش «اِن بی سی» گفت: «گزارشهای اخیر مبنی بر اینکه رئیس جمهور خواستار توسعه ده برابری زرادخانه اتمی آمریکا است، کاملاً کذب است. ارائه این گزارشهای نادرست کاملاً اقدامی غیرمسئولانه است».

گفتنی است که تعدادی از کارشناسان هسته ای معتقدند که تلاش برای توسعه اساسی زرادخانه تسلیحات اتمی آمریکا در واقع اقدامی «نامعقول و باورنکردنی» است.

لازم به ذکر است که شبکه تلویزیونی «اِن بی سی» در گزارش خود با استناد به اظهارات سه مقام آمریکائی- که تابستان گذشته در نشستی با حضور دونالد ترامپ و مسئولان عالی امنیت ملی این کشور شرکت کرده بودند- از تمایل دونالد ترامپ برای ۱۰ برابر شدن زرادخانه اتمی آمریکا خبر داد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار