کد خبر: ۱۰۹۰۴۱
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در حمله هوایی نیرو‌های به اصطلاح ائتلاف بین المللی تحت فرماندهی آمریکا به حومه شهر دیرالزور در شرق سوریه دست کم ۱۰ غیرنظامی شهید شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) از دیرالزور، منابع محلی و رسانه‌ای سوریه یکشنبه اعلام کردند جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی جنایت جدیدی ضد غیر نظامیان سوری مرتکب شدند و این بار با بمباران منطقه تل الشایر در حومه شهر دیرالزورو نزدیک مرز‌های سوریه و عراق دست کم ۱۰ غیر نظامی و تعدادی از نیرو‌های امداد سوری را به شهادت رساندند.
منابع محلی تاکید کردند: جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی که از زمان تشکیل آن مدعی است با گروه تکفیری وهابی داعش مبارزه می‌کند، بار دیگر مناطق مسکونی منطقه تل الشایر در روستای الدعیجی را بمباران کردند.
این منابع افزودند: بر اثر بمباران جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی بیش از ۱۰ غیر نظامی و تعدادی نیرو‌های امداد رسان که تلاش داشتند مجروحان را به بیمارستان انتقال دهند، جان باختند و خسارات زیادی هم به خانه‌ها و اموال مردم وارد شد.
منابع محلی گزارش دادند: همزمان با بمباران منطقه تل الشایر، هواپیما‌های بدون سرنشین ائتلاف آمریکایی نیز یک خودروی حامل حامل نیرو‌های امداد رسان و زخمی‌ها را هدف قرار دادند و آن را منهدم کردند. همه سرنشینان خودرو در این حمله جان باختند.
جنگنده‌های ائتلاف تحت فرماندهی آمریکا در ماه‌ها اخیر بار‌ها با بمباران مناطق مسکونی، مدارس و ساختمان‌های دولتی ده‌ها غیر نظامی را به شهادت رساندند.
وزارت امور خارجه سوریه بار‌ها از سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان خواسته است جلوی حملات و تجاوزات جنگنده‌های ائتلاف بر ضد غیر نظامیان سوریه را بگیرد.
آمریکا مدعی است ائتلاف بین المللی تحت امر این کشور که در اوت سال ۲۰۱۴ و بدون موافقت شورای امنیت سازمان ملل متحد تشکیل شد، با عناصر داعش در سوریه و عراق می‌جنگند، اما جنگنده‌های ائتلاف در این مدت بار‌ها مراکز و تاسیسات زیر بنایی سوریه را منهدم کردند و صد‌ها شهروند سوری را به شهادت رساندند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار