کد خبر: ۱۰۹۰۹۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ارتش سودان جنوبی بنا به دستور ریاست‌جمهوری این کشور به بازداشت خانگی «فول ملونق اوان» رئیس سابق ستاد مشترک ارتش پایان داد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش سودان جنوبی در راستای اجرای فرمان ریاست‌جمهوری برای کاهش نیروهای خود در محل اقامت «فول ملونق اوان» اعلام کرد که به بازداشت خانگی وی پایان داده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سرتیپ «لول روای کونگ» سخنگوی ارتش سودان جنوبی گفت که فرماندهی ارتش دستوراتی درباره رفع بازداشت خانگی ژنرال ملونق اوان و عقب‌نشینی خودروهای نظامی از اطراف منزل وی صادر کرد.

وی افزود که این اقدام به دنبال میانجی‌گری رهبران سیاسی و محلی و علمای دین برای رفع اختلافات و موافقت با کاهش نیروهای محافظ ملونق اوان و خلع سلاح آنها صورت گرفت.

کونگ افزود که در انتظار صدور فرمان دولتی درباره حل‌وفص اختلافات با رئیس سابق ستاد مشترک ارتش است.

خبرگزاری آناتولی به نقل از شاهدان عینی گزارش داد که تمامی خیابان‌های منتهی به منزل ژنرال ملونق در مرکز جوبا پس از گذشت یک هفته مسدود شدن أن با استقرار خودروهای نظامی، اکنون باز شده و تردد عابران و خودروها در این خیابان‌ها در جریان است.

3 نوامبر (12 آبان) «سلواکر میاردیت» رئیس‌جمهور سودان جنوبی دستور داد تا «ملونق اوان» فرمانده عالی ارتش تحت بازداشت خانگی در جوبا قرار گرفته و سلاح شخصی و تلفن همراهش از وی گرفته شود.

سلواکر ماه می گذشته به دنبال تنش به وجود آمده با ملونق که تا حد اتهام‌زنی به ملونق برای تدارک کودتای نظامی علیه سلواکر پیش رفت، وی را از منصب خود برکنار کرد.

ملونق اوان دسامبر 2013 به دنبال وقوع جنگ داخلی به عنوان رئیس ستاد مشترک ارتش برگزیده شد تا پرونده مدیریت عملیات‌های نظامی علیه شورشیان به رهبری ریک مشار را به دست بگیرد.

انتهای پیام/ص

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار