کد خبر: ۱۰۹۱۱۰
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان


به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، خبرنگار شهید مدافع حرم «محسن خزائی» با نوع نگاه و اراده قابل ستایش اش در انتشار اخبار مقاومت مردم سوریه، سمبل روایتگران مقاومت شد و نشان داد که ملت ایران چه در جبهه‌های جنگ سخت و چه در جنگ نرم مردانه در مقابل دشمنان ایستاده و در راه حفظ ارزش‌ها از تقدیم جان ابایی ندارند.


شهید محسن خزائی خون نگاری از خطه سیستان و بلوچستان

 شهید خزائی سند افتخار مردم شیعه و سنی ایران اسلامی به ویژه استان سیستان و بلوچستان است که با پیروی از اهل بیت (ع) و حضوری مقتدرانه در خط مقدم جبهه‌های نبرد مدافعان حرم با نوکران استکبار و استبداد ضمن به تصویر کشیدن جنایات داعش، روایتگری شایسته از لحظه لحظه پیروزی‌های رزمندگان اسلام بود.

شهید محسن خزائی خون نگاری از خطه سیستان و بلوچستان که حضور در جمع مدافعان حرم و شهادت را افتخاری بزرگ می‌دانست و به گفته محمود دولت کردستانی مدیرکل صدا و سیما مرکز سیستان و بلوچستان، با وجود پایان یافتن ماموریت شهید محسن و اصرار مدیران صدا و سیما بر بازگشت به ایران، وی آنقدر بر ماندن پافشاری کرد تا بالاخره با نوشیدن شربت شهادت به آرزوی دیرینه خود رسید.

شهید محسن خزائی خون نگاری از خطه سیستان و بلوچستان

شهید محسن خزائی ۱۵ آذر سال ۵۱ در خانواده‌ای مذهبی که ذاکر اهل بیت (ع) بودند به دنیا آمد و سال ۷۴ به عنوان متصدی صدا فعالیت خود را در صدا و سیما آغاز کرد و به دلیل شور و نشاط خاصی که در برنامه‌های جوان ایجاد می‌کرد و با جوانان ارتباط زیادی داشت به عنوان مدیر باشگاه خبرنگاران جوان زاهدان انتخاب شد.

شهید محسن خزائی خون نگاری از خطه سیستان و بلوچستان

اوج کار این شهید زمانی بود که جریان تکفیری گروهک جندالشیطان در جنوب شرق فعال شده بود به طوری که یک بار از کمین گروهک تکفیری در حادثه تروریستی تاسوکی نجات یافت.

موفقیت‌های شهید خزائی در باشگاه خبرنگاران جوان زاهدان منجر به انتخابش به عنوان مدیر خبر استان گیلان شد و پس از فعالیت‌های تخصصی و حرفه‌ای خبر، عشق دفاع از حرم وی را به سوریه کشاند.

این شهید بزرگوار در سوریه بعد از هر گزارش خبری خود در میان رزمندگان مقاومت مداحی اهل بیت (ع) را می‌کرد.

گروه خبری خبرگزاری صدا و سیما به همراه سایر رسانه‌ها برای پوشش آخرین وضعیت میدان نبرد و پیشروی رزمندگان در منطقه منیان در غرب شهر حلب حضور داشت که تروریست‌ها با خمپاره این گروه را مورد حمله قرار دادند که شهید خزائی ۲۲ آبان سال ۹۵ در اثر اصابت ترکش ناشی از انفجار خمپاره به ناحیه سر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

مریم رخشانی همسر شهید خزائی در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت:  وی به آرزوی دیرین خود که همان شهادت بود رسید و با وجود گذشت یک سال از شهادتش همچنان یاد و خاطره اش در دل خانواده، دوستان و مردم ایران زنده است.

شهید محسن خزائی خون نگاری از خطه سیستان و بلوچستان

 همسر شهید خزائی افزود: در ابتدا این شهید بزرگوار با هدف زیارت به سوریه رفت که در تماس با مسئول نهاد نمایندگی رهبری در آن کشور و مشاهده کمبود نیرو‌های فرهنگی تصمیم گرفت برای تقویت فعالیت‌های فرهنگی در سوریه بماند.

وی ادامه داد: این شهید از سال ۹۰ به عنوان مسئول امور اداری و فرهنگی نهاد نمایندگی رهبری و شبکه خبر در سوریه فعالیت خود را آغاز کرد و در کنار این فعالیت‌ها هیچگاه خدمت رسانی به مردم محروم و نیازمند را فراموش نکرده بود.

رخشانی گفت: شهید خزائی زمانی که در ایران هم بود همواره سرکشی از خانواده شهدا و نیازمند را جزو وظایف خود می‌دانست.

شهید محسن خزائی خون نگاری از خطه سیستان و بلوچستان

وی افزود: با وجود فاصله زیاد سه تا چهار ماه هر مرحله حضور این شهید در جمع خانواده بعد از استقرار در سوریه، در همین مدت کوتاه ۱۰ تا ۱۵ روز بودن در کنار خانواده نیز از پیگیری اخبار غافل نمی‌شد و همواره بیقرار رفتن بود.

وی اظهار داشت: حاصل ازدواجم با شهید محسن سه فرزند به نام‌های محمدهادی متولد ۷۵، محمدمهدی متولد ۸۱ و زینب متولد ۹۲ است که تلاش می‌کنم از بزرگترین فرزندم تا زینب چهار ساله همواره با یاد و خاطره پدرشان، راه و روش شهید را ادامه دهند.

مریم رخشانی گفت: بیقراری در چهره این شهید در زمان حضور در جمع خانواده به وضوح مشهود بود و من نیز با توجه به قبولی اعتقاداتش همواره پیشتیبانش بودم و شهادت را سعادتی بزرگ می‌دانستم که خداوند پس از پنج سال نصیب وی کرد.

شهید خزائی چه در محله زندگی و چه محیط کار دوستان زیادی داشت به واسطه صوت زیبایش در تکیه و هیات‌های حسینی مداحی و بسیاری از جوانان را شیفته خود می‌کرد.

در محل کار بسیاری از خبرنگاران دوست داشتند با وی همکاری کنند برخورد دوستانه و جذابیت شهید هیچگاه از ذهن همکارانش محو نمی‌شود.

چند نفر از خبرنگاران باشگاه خبرنگاران جوان و خبرگزاری صدا و سیما سیستان و بلوچستان در گفت: وگو با همکاری با این شهید را افتخار خود می‌دانند و در وصف خوبی‌ها و داشتن اعتقادات قوی مذهبی برای کمک به هم نوع و تلاش برای فعالیت در عرصه اطلاع رسانی را از ویژگی‌های شهید خزائی عنوان کردند.

کردستانی مدیرکل صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان درگفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،گفت: انسان‌هایی مانند محسن خزائی خبرنگار شهید مدافع حرم سبب روسفیدی اصحاب رسانه و الگویی شایسته برای خبرنگاران هستند.

شهید محسن خزائی خون نگاری از خطه سیستان و بلوچستان

وی افزود: شهید خزائی آنقدر بر ماندن در سوریه و انتشار اخبار مقاومت اصرار کرد تا بعد از گذشت پنج سال حضور، آبان سال گذشته به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

این شهید والامقام، عصر روز شنبه 22 آبان ماه، در حالی که مشغول تهیه گزارش تصویری از خط مقدم جبهه نبرد با تروریست‌ها در حلب سوریه بود، مورد اصابت ترکش خمپاره قرار گرفت و به شهادت رسید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار