کد خبر: ۱۰۹۱۳۰
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وزیر خارجه مصر در امان با پادشاه اردن دیدار و پیام رئیس‌جمهور مصر در رابطه با تحولات منطقه را به وی ابلاغ کرد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر که به اردن سفر کرده است با «عبدالله دوم» شاه اردن در کاخ الحسینیه دیدار کرد.

عبدالله دوم در این دیدار بر عمق روابط برادرانه بین مصر و اردن و تمایل امان برای توسعه همکاری با قاهره در زمینه‌های مختلف تأکید کرد.

طبق گزارش خبرگزاری اردن (پترا)، عبدالله دوم همچنین ضرورت استمرار تلاش‌های مربوط به تقویت همبستگی و همکاری مشترک عربی و هماهنگی مواضع به منظور مقابله با چالش‌های منطقه را مورد تأکید قرار داد.

دو طرف همچنین تحولات کنونی منطقه به خصوص توافقنامه آشتی فلسطینیان، تلاش‌های مربوط به تحریک روند صلح و نیز آخرین تحولات سوریه و لبنان را بررسی کردند.

دو طرف اهمیت تشدید تلاش‌ها برای یافتن راهکار سیاسی جهت حل بحران‌های منطقه، بازگشت امنیت و ثبات و دور کردن منطقه از تنش و خشونت را مورد تأکید قرار دادند.

شکری همچنین پیام «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر درباره تقویت روابط دوجانبه و تحولات منطقه را به عبدالله دوم ابلاغ کرد.

وزیر خارجه مصر قرار است به 5 کشور عربی دیگر اعم از امارات، کویت، بحرین، عمان و عربستان سعودی سفر کند و پیام السیسی را به رهبران این کشورها ابلاغ نماید.

سفر شکری به این کشورها در حالی است که اخیرا در پی اعلام استعفای «سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان از عربستان سعودی تنشی بین دو کشور به وجود آمده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار