کد خبر: ۱۰۹۲۵۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
یکی از مقامات ارشد سازمان ملل در امور رسیدگی به مسئله یمن از ائتلاف تحت رهبری ریاض خواست که هرچه سریعتر تمامی بنادر دریایی یمن را باز کند زیرا در غیر اینصورت مبارزه با وبا و قحطی در یمن با مشکل مواجه می‌شود.به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یکی از مقامات ارشد سازمان ملل در امور یمن از ائتلاف تحت رهبری ریاض خواست تا هرچه سریعتر تمامی بنادر دریایی یمن را باز کند و هشدار داد که بسته بودن این بنادر، مبارزه با وبا و قحطی در این کشور فقیر را با مشکل مواجه می‌کند.

خبرگزاری رویترز گزارش کرد، «جمی مک گلدریک» در این خصوص گفت که شمال یمن، برای 20 روز ذخیره سوخت دیزل داشت که برای پمپاژ آب و مبارزه با شیوع وبا ضروری است و برای 10 روز ذخیره بنزین دارد و چشم‌اندازی برای تأمین سوخت مجدد وجود ندارد.

نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل اوایل روز دوشنبه (دیروز) اعلام کرد که ائتلاف تحت رهبری ریاض، بازگشایی فرودگاهها و بنادر دریایی در یمن را آغاز می‌کند.

در بیانیه نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل آمده بود: «گام اول در این پروسه، ظرف 24 ساعت برداشته می‌شود و شامل بازگشایی تمامی بنادر مناطق تحت کنترل» دولت مستعفی یمن می‌شود.

در این بیانیه آمده است که این بنادر در «عدن»، «المخا» و «مکلی» می‌باشند.

عربستان سعودی اعلام کرد که تمامی بنادر یمن را بعد از حمله موشک بالستیک 4 نوامبر انصارالله به ریاض در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی این کشور تعطیل کرده است.

عربستان سعودی و آمریکا مدعی شدند که ایران، موشک بالستیک مورد استفاده قرار گرفته در این حمله را در اختیار انصارالله قرار داده است که انصارالله این ادعا را رد کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار