کد خبر: ۱۱۱۰۰۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۴:۰۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تهران - ایرنا - مفتی اعظم سوریه با بیان اینکه هلال شیعی پایان یافته و صراط مستقیم آغاز شده، گفت: ما به قدس خواهیم رسید.


به گزارش خبرنگار معارف ایرنا، شیخ بدرالدین حسون روز سه شنبه در سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در سالن اجلاس سران افزود: دشمنان، عراق و سوریه را نابود کردند ولی من بشارت می دهم که بعد از آزادی حلب و دیرالزور راه باز شده و از تهران به موصل و حومه و بیروت، و همچنین ما به قول خواهیم رسید و این راه امروز هموار شده است.
وی اادامه داد: چه شیعیان و چه اهل سنت همه می‌گوییم اهدنا الصراط المستقیم و این راهی است که سوریه به وسیله آن توانست به پیروزی دست یابد و جمهوری اسلامی ایران همچنان رسالت حمایت از مستضعفین جهان را به عهده دارد.
سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی روز سه شنبه با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران(سالن اجلاس سران) و 500 میهمان خارجی آغاز به کار کرد.
در کنفرانس امسال کمیسیون های تخصصی «موقعیت کنونی جهان اسلام و راهکارهای فعال کردن مؤلفه‌های فرهنگ وتمدن ساز»، «ویژگی‌های تمدن نوین اسلامی و تمایز آن از غرب»، «طرح‌های احیاگران جهان اسلام جهت تمدن سازی نوین اسلامی»، «نقش خودباوری مسلمانان و اتحادیه‌های تقریب نهاد در تشکیل تمدن نوین اسلامی»، «مساعی حمیده» و «تمدن نوین اسلامی به مثابه راهبرد وحدت اسلامی» و «انساب نبوی» تشکیل و مباحث کارشناسی به تبادل نظر گذاشته خواهد شد.
همچنین در حاشیه این کنفرانس نشست «اتحادیه جهانی علمای مقاومت»، «اتحادیه جهانی سادات» و «اتحادیه جهانی زنان مسلمان» برگزار می شود.
میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی روز گذشته (دوشنبه) در مرقد حضرت امام خمینی (ره) حضور یافته و ضمن نثار تاج گل به مقام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ادای احترام کردند.
قرار است فردا(چهارشنبه) و در دومین از روز برگزاری این کنفرانس میهمانان داخلی و خارجی همزمان با آخرین روز از هفته وحدت و سالروز میلاد پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله با رهبر معظم انقلاب دیدار کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار