کد خبر: ۱۱۱۰۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
محمد صادق‌الحسینی
به اعتقاد کارشناس غرب آسیا، احتمالاً سعودی­ها همان کاری را که به کمک اسرائیلی­ها و آمریکایی­ها با رفیق حریری، پدر سعد حریری انجام دادند علیه او نیز انجام خواهند داد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «محمد صادق‌الحسینی»، کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص اظهارنظر سعد حریری مبنی بر اینکه اگر حزب‌الله تغییر در شرایط موجود را نپذیرد، استعفا می‌دهد، با اشاره به اینکه احتمال حذف فیزیکی سعد حریری از سوی سعودی­ها وجود دارد، بیان داشت: منسوب شدن این سخن به حریری محل سؤال است و به نظر می­­رسد چنین امری صحیح نیست.

وی با توجه به شکست پروژه سعودی­ها در لبنان به دنبال مجبور کردن سعد حریری به استعفا گفت: آنچه مطمئناً حقیقت ماجرا است، عبارت است از اینکه آل سعود بازی را در لبنان به عنوان آخرین میدان­های نبرد باخته است.

کارشناس مسائل غرب آسیا با تأکید بر تصمیمی که ممکن است ریاض در حال حاضر در قبال نخست‌وزیر لبنان اتخاذ کند، اشاره داشت: سعد حریری دیگر همان حریری زندانی آل سعود نیست. احتمالاً سعودی­ها به دنبال حذف فیزیکی وی هستند.

وی با اشاره به نقش صهیونیست­ها و آمریکایی­ها در ترور رفیق حریری یادآوری کرد: احتمالاً سعودی­ها همان کاری را که به کمک اسرائیلی­ها و آمریکایی­ها با رفیق حریری پدر سعد حریری انجام دادند، علیه او نیز انجام خواهند داد.

 صادق‌الحسینی با توجه به جایگاه حزب‌الله لبنان در فضای سیاسی این کشور تأکید کرد: تداوم حیات سیاسی سعد حریری در حال حاضر در فضایی است که حزب‌الله آن را امن ساخته است. حریری از استعفای خود برگشته است.

وی با تأکید بر شکست پروژه ناآرام کردن لبنان و نقش ویژه حزب‌الله در ناکام ساختن این پروژه اشاره داشت: حکمت و درایت سید المقاومة سید حسن نصرالله توطئه و فتنه جدید سعودی­ها را در نطفه خفه کرد.

کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به فرجام نقشه­ای که واشنگتن در ریاض دنبال می­کرد، گفت: عملاً مشاهده می­شود که توطئه دونالد ترامپ و جرد کوشنر، داماد یهودی او نیز در عربستان سعودی در حال شکست است.

وی با توجه به پیروزی مقاومت لبنان در مقابل توطئه­ای که این کشور را تهدید می­کرد، تأکید داشت: مقاومت به رهبری سید حسن نصرالله در حال حاضر به همراه یار باوفای او، میشل عون رئیس‌جمهور لبنان دست برتر را در این کشور دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار