کد خبر: ۱۱۱۰۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۴ سنت، معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۶۲ دلار و ۶۲ سنت رسید.


به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که میزان ذخایر فرآورده های نفتی در آمریکا افزایش داشته و این موضوع از سوی فعالان بازار به عنوان نشانه کاهش تقاضا ارزیابی شده است، قیمت نفت امروز کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 24 سنت، معادل 0.4 درصد کاهش به 62 دلار و 62 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز 24 سنت معادل 0.4 درصد افت داشت و به 57 دلار و 38 سنت رسید.

تجار گفتند، قیمت ها پس از آن کاهش یافته که انستیتوی نفت آمریکا در گزارشی اعلام کرده ذخایر بنزین آمریکا در هفته منتهی به اول دسامبر افزایشی 9.2 میلیون بشکه ای داشته است.

به گفته تجار، این برداشت که افزایش میزان ذخایر سوخت در آمریکا ناشی از تقاضای ضعیف بوده، موجب شده تا کاهش 5.5 میلیون بشکه ای میزان ذخایر نفت خام این کشور کمرنگ شود.

در خارج از آمریکا، تحلیلگران گفتند، کاهش تولید های اوپک، روسیه و دیگر تولید کنندگان که هفته گذشته تا پایان سال 2018 تمدید شد از ماه ژوئن تاکنون قیمت نفت را بیش از 40 درصد افزایش داده است. این توافق همچنین از اوایل سال 2016 تاکنون قیمت نفت را بیش از 130 درصد افزایش داده است.

تحلیلگران گفتند، با توجه به اینکه توافق کاهش تولید تا سال 2018 ادامه خواهد یافت، قیمت نفت تقویت شده است.

بانک آمریکا مریل لینچ در چشم انداز 2018 خود نوشت: «بالا بودن تقاضای جهانی و عرضه پایین موجب خواهد شد قیمت نفت برنت تا اواسط سال 2018 به 70 دلار افزایش یابد.»

فاکتوری که ممکن است تلاش های اوپک و متحدانش را تضعیف نماید، تولید نفت آمریکاست که میزان آن از اواسط سال 2016 تاکنون 15 درصد افزایش یافته و به 9.68 میلیون بشکه در روز رسیده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار