کد خبر: ۱۱۱۰۹۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
لبنان تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و نسبت به پیامدهای خطرناک این اقدام برای روند صلح در خاورمیانه هشدار داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، لبنان تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و نسبت به پیامدهای خطرناک این اقدام برای روند صلح در خاورمیانه هشدار داد.

در همین راستا، «میشل عون» رئیس جمهور لبنان شامگاه چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که تصمیم رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل روند صلح و ثبات در منطقه را تهدید می کند.

وی همچنین از کشورهای عربی خواست برای بازگرداندن هویت عربی به قدس و ممانعت از تغییر آن و اعمال فشار برای معتبر شمردن قطعنامه های بین المللی موضع یکپارچه ای اتخاذ کنند.

از سوی دیگر، «سعد الحریری» نخست‌ وزیر لبنان نیز ضمن محکوم کردن تصمیم ترامپ درباره قدس، همبستگی خود را با مردم فلسطین اعلام کرد.

همچنین وزارت امور خارجه لبنان نیز در بیانیه ای این اقدام آمریکا را محکوم کرده و آن را غیرقابل قبول و مغایر با مبانی قانون بین المللی و قعطنامه های سازمان ملل متحد برشمرد.

گفتنی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در سخنرانی خود قدس را رسماً به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

وی در این سخنرانی گفت: «من به این قطعیت رسیدم که باید سفارت آمریکا را از تل آویو به قدس منتقل کنیم».

رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه «ما به دنبال توافقی عالی هستیم که هم به سود اسرائیلی ها باشد و هم به سود فلسطینی ها»، ادامه داد: ایالات متحده از طرح دو دولت حمایت می کند؛ در صورتی که دو گروه نیز نسبت به آن به توافق برسند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار