کد خبر: ۱۱۳۶۸۵
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
انا لله و انا الیه راجعون

متن تسلیت موسسه حرکت رشد و اعتدال (حرا) برای درگذشت جناب آقای دکتر نورا،عضو شورای اصلی موسسه بدین شرح است:

دکتر نورا را با شجاعت و صمیمیت در بیان دیدگاه می شناختم . او دغدغه آینده کشور را داشت. ابایی نداشت سخن حق او منافع شخصی اش و دیگران را نادیده می گرفت. صراحت بیان او از صداقت وجودی وی بر می خاست . امیرالمومنین در خطبه 216 نهج البلاغه خطاب به جامعه اسلامی هشدار می دهد که نباید سخن حق را کتمان کرد .فالحق اوسع الاشیاء فی التواصف و اضیقها فی التناصف . حق فراخترین چیزهاست در ادعا اما مضیق ترین امر در عمل کردن است. حق چنین نیست که همواره به سود شخص باشد بلکه می تواند علیه او نیز بکار رود. دکتر نورا خود را به سبب نگرانی و دغدغه ای که برای ایران اسلامی و آینده انقلاب داشت ، موظف به بیان حقایق می دید هرچند به گفته مکرر خودش ، در بسیاری از موارد دیگران را خوش نمی آمد. 
دکتر نورا در تحلیل هایش نگران آینده بود. او خود را موظف به دفاع از آرمانهای انسانی – الهی انقلاب می دید . حاضر نبود بخاطر صدمه دیدن منافع اش یا از دست دادن فرصت ها ، از بیان این نگرانی ها چشم بپوشد. او وظیفه نخبگان ، دردمندان و متفکران را نقد صادقانه وضعیت مان می دید تا در پرتو دیدن درست حقایق ، بر معضلات غلبه نماییم. وی بدون چشم داشت و یا طمع موقعیتی ، دیدگاههایش را به صراحت بیان می کرد و معتقد بود وظیفه ما نخبگان بیان صادقانه مشکلات و معضلات است تا واقع بینانه با آنها روبرو شده و به حل انها همت گماریم.
فهم علمی و آکادمیک دکتر نورا از مسائل ، ستودنی است . تلاش های بی وقفه او در حوزه علم چنین توانایی را بدو داده بود که امور را نه از منظر شخصی و ذوقی بلکه علمی نگاه کند. دستاوردهای علمی ایشان به سبب علقه و علاقمندی شان به علم و رویکرد علمی قابل ملاحظه است . او اعتقاد داشت مسائل و معضلات را باید بر مبنای بنیانهای علم نگریست و با ابتناء بر دانش ، آنها را گشود . فهم بنیادین دکتر نورا از آینده ایران و انقلاب برغم ایمان اصیل و دلدادگی عمیق به آرمانهای آن ، استوار بر یافته های دانش بود. پرسش ها و تصریحات ایشان نشان از ان داشت که همه ما موظف به بیان درست حقایق و فهم صحیح آن و عزم و وفاداری و تعهد به حل مشکلات کشور هستیم . وظیفه نخبگان ، تلاش برای فهم درست مسائل ، کوشش برای عرضه اندیشه معتبر و کارآمد و بالاخره تعهد بر گشودن افقی جدید برای آینده ایران هستیم.
یاد و خاطره آن استاد راحل و گرانقدر را گرامی داشته و برای بازماندگانشان صبر و تحمل مصائب را تمنا داریم . غفران و آمرزش الهی را از ساحت ربوبی مسئلت داریم .

موسسه فرهنگ و اجتمایی حرکت رشد و اعتدال (حرا)

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار