کد خبر: ۱۱۴۱۲۸
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان


یک قرن پیش در چنین روزهایی بریتانیای استعمارگر به یهودیان قول داد که یک مکان امن در فلسطین برای آنها ایجاد کند . ارتور بالفور که بعدها وزیر خارجه بریتانیا شد، این وعده غیر قانونی و غیر انسانی را به یهودیان داد و زمینه اسارت و آوارگی فلسطینی ها را فراهم نمود . اگر چه در نامه بالفور آمده بود که به هیچ وجه نباید حقوق دیگر اقوام غیر یهود در فلسطین مورد تضییع واقع شود اما هیچ گاه به حقوق سیاسی مردم فلسطین  اشاره ایی نکرد . او با این کار راهی را هموار کرد که موجب آوارگی فلسطینی ها از سرزمین های خودشان شد و باعث ورود افراد بیگانه از روسیه و اروپا به سرزمین های اشغالی شد و عواقب ناگوار آن را تا هم اکنون در سرزمین های اشغالی و حتی منطقه شاهد هستیم . 
بر خلاف باور همگان برخی شواهد حکایت از آن دارد که بالفور دوست یهودیان نبود، بلکه یک یهودی ستیز بود . اما دو دلیل برای تصمیمش داشت . اولا او برای لرد والتر روتشیلد که یک تاجر یهودی ثروتمند بود کار میکرد و  والتر از بالفور خواسته بود برای تسخیر یک سرزمین و ایجاد یک میهن برای یهودیان تلاش کند . بالفور به نوبه خود و با نفوذی که روتشیلد در جوامع یهودی داشت توانست ایالات متحده را در دفاع از انگلیس و فرانسه در جنگ جهانی دوم علیه آلمان متقائد کند و در این چشم انداز و فعل و انفعالات مشکل انتقال یهودیان به فلطسین را نیز حل نماید . 
بر اساس معاهده سایکس- پیکو که حدودا یکسال قبل از اعلام بالفور بود، کشورهای شرق آسیا که تحت سلطه عثمانی ها بودند بین انگلیس و فرانسه تقسیم شدند . در خلال این برنامه برخی رهبران قبایل عربی که به عثمانی ها خیانت کرده بودند رهبری برخی مناطق عرب نشین را  به دست گرفتند . این پیمان و  توطئه باعث شد که تعدادی کشور نو ظهور عربی در منطقه غرب آسیا ایجاد شوند . عمدتا این کشورها بر اساس قبایل بوجود آمدند که بقای آنها نیازمند پشتوانه ی سیاستگذاری های غربی بوده است . از سوی دیگر ثابت شده است که این نظامهای نا مشروع بدون پشتوانه ایالات متحده آمریکا هیچ استقلال و توانی ندارند . ایجاد چنین رژیم های عربی قبیله ایی در غرب آسیا که شامل عربستان ، اردن  و کویت و برخی دیگر از کشورهای عربی مشابه اینها می شود پیش شرط ایجاد و حیات رژیم صهیونیستی در فلسطین بود . در اولین سخنرانی دیوید بن گوریون نیز این مسائل مشهود است.
100 سال پیش از عهدنامه سایکس -پیکو و بیانیه بلفور، منطقه دچار مشکلات جدی تری بود . رژیم های قبیله ای عربی به تنهایی قادر به پاسخگویی نیازهای مردم خود نبودند. به همین دلیل آنها هرگز نمی توانستند استقلال فکری و عملی خود را حفظ نموده و بخاطر همین مسئله است که همیشه نسبت به مسئله فلسطین بخاطر بی کفایتی خود سکوت اختیار کرده و یا بعضا رفتارهای خیانت بار نشان میدهند . از سوی دیگر این رژیم ها توسط اعراب نجدی و بدوی سعودی هدایت و باعث اختلافات گسترده در منطقه و ایجاد آشوب در جهان اسلام هستند. آنها باید برای بقای خویش خود را تسلیم خیانت پیشه هایی مانند سعودی ها و عموزادگان صهیونیست آنها کرده و با ایران اسلامی دشمنی کنند . اینها مسلمان نما هایی هستند که حتی به آیات خدا و سنت پیامبر خویش هم عمل نمی کنند . 
ماهیت نامشروع این رژیم ها عمدتا باعث بسیاری از نابسامانی های دنیای امروز شده است . دولتهایی مشروع هستند که مانند ایران اسلامی بر اساس آرا و خواست مردم باشند نه بر اساس قوانین بدوی و نجدی. در کمتر از 40 سالی که از انقلاب ایران اسلامی گذشته اقدامات شگرف و اعجاب انگیزی رخ داده است. استقلال در ایران اسلامی باعث شده است که بر مبنای قوانین اسلام، اعتماد به نفس بی نظیری در آن حاکم شود و باعث پیشرفت های بسیاری گردد . این استقلال و قدرت وابسته به هیچ کشور دیگری نیست که بخواهد با نبود آن به یکباره از بین برود . ایران اسلامی این عظمت را فقط از خدای باری تعالی می داند و عظمت ایران اسلامی امروزه بدون انکار برای دوست و دشمن قابل احترام است . 
انقلاب اسلامی باعث روشن شدن مسیر برای تمامی جنبش های آزادی خواه بوده و ملت های سراسر دنیا می توانندبا الگو پذیری از آن از بندگی و اسارت استکبار خود را برهانند . از سوی دیگر، متاسفانه در فلسطین اشغالی شریط کافی برای غلبه بر صهیونیست ها ایجاد نشده است. جمعیت یهودی طبق برنامه ریزی انجام شده باید صهیونیست شوند . شبه جزیره عربستان نیز به طرز مشابهی با همین وضع روبرو است و اگر بنا باشد که  اصلاحی صورت پذیرد باید تفکرات وهابیت از  جامعه عربستان رخت بربندد . 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار