کد خبر: ۱۱۶۳۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دکتر شهرام محمدنژادفهرست جنایات جنگی عربستان در باره مردم یمن بسیار گسترده و طولانی است . بسیاری اعتقاد دارند که بخشی از این گونه رفتارها نشئت گرفته از فرهنگ بدوی آنها است که در آنها نهادینه شده است . آنها همانند موجودات بیابانی همچون عقربی هستند که تنها راه مقابله با آنها له و نا بود کردن آنها  است . برای اینکه این مباحث متهم به تعصب گرایی نشود، در این مقاله به اثبات بربریت سعودی ها خواهیم پرداخت . از ماه مارس 2015 سعودی ها بیش از 10000 نفر از غیر نظامیان بی پناه یمن  را با بمباران کشته ا ند . آنها حاضر به پذیرش ایستادگی و استقلال یمنی ها  در قبال ظلم خود نیستند. همین امر باعث تشدید کشتار  و ادامه نسل کشی در یمن و تشدید بحران و فاجعه انسانی در این کشور توسط سعودی ها شده است . در همین فرایند مردم مظلوم یمن دچار قحطی بی نظیر و فاجعه انسانی قرار گرفته اند. این مسئله حتی مورد تایید رسمی رئیس سازمان ملل متحد نیز قرار گرفته است . از سوی دیگر بسیاری از نهادهای حقوق بشر نیز همچون سازمان غذا و دارو اذعان کرده اند که با بسته شدن بسیاری از بنادر و راههای زمینی و هوایی یمن، برای این کشور وضعیت فاجعه باری ایجاد شده است . در 16 نوامبر 2017 سازمان جهانی غذا و یونیسف و مدیرعامل سازمان بهداشت جهانی در بیانیه مشترکی زنگ خطری برای بشریت را در یمن به صدا درآوردند . در این بیانیه تاکید شده است که دسترسی آنها برای انجام کمک های بشر دوستانه مهیا نیست و زندگی میلیونها کودک یمنی در خطر است . همچنین سازمان پزشکان بدون مرز هم تاکید کرده است که سعودی ها اجازه دسترسی به داروهای مورد نیاز  کودکان و زنان و سالخوردگان یمنی را نمی دهند . همچنین یونیسف ابراز نگرانی خود را از در خطر بودن جان 150 هزار کودک یمنی اعلام کرده است . بر اثر نبود دارو نزدیک به 900 هزار نفر به وبا دچار شده اند و انتظار می رود  با کمبود سوخت و نابود شدن سیستم های زیربنایی و آب و فاضلاب، این روند رو به افزایش باشد . در حال حاضر بیست میلیون از 24 میلیون یمنی نیازمند کمک های بشر دوستانه هستند . این بلایا حتی از طریق رسانه های غربی نیز منتشر شده اند که یک نمونه آن روزنامه گاردین بریتانیا، در17 نوامبر 2017 می باشد . اما با این همه مسائل چرا فشاری بر سعودی ها برای متوقف کردن جنگ وجود ندارد؟ چرا دادگاههای بین المللی بن سلمان و دیگر شاهزادگان جنایتکار را محکوم و مجازات نمی کنند؟
حقیقت اینجاست که غربی ها نیز در این جنایات همدست سعودی های جنایت کارهستند . علاقه آنها به فروش اسلحه است و آمریکا و بریتانیا با فروش اسلحه به انها اقتصاد خود را ترمیم میکنند . حتی دولت هایی مانند کانادا هم قرار داد 15 بیلیون دلاری تامین تجهیزات نظامی به عربستان را امر خلافی نمی داند . 
در ماه می سال گذشته که دونالد ترامپ  در دیدار سه روزه خود از ریاض قرار داد فروش اسلحه 110 میلیارد دلاری را امضا کرد و طی 10 سال قرار است به 350 میلیارد دلار افزایش یابد را یک قرار داد و فروش زیبا نامید! اما از دیدگاه انسانهای سالم و با فرهنگ چه زیبایی ایی در کشتن انسانهای بی گناه و مظلوم وجود دارد؟ آیا همین امر کافی نیست تا ریاکاری غرب در مورد حقوق بشر را نمایان کند؟. آیا در دیدگاه آزادگان جهان اینگونه اعمال، شعارهای فریبکارانه آنها را  نفی نمی کند . به قول ترامپ با این قراردادهای زیبا هزاران کودک بی گناه جان خود را فدای نظامهای سرمایه داری میکنند . 
آیا این گونه افعال و افکار دشمنان اسلام نباید ما مسلمانان را نسبت به تفکرات و اعمال خود متعهد تر و بینا تر نماید؟ ضروری است که این حقایق از طریق متفکران کشورهای اسلامی برای افکار عمومی تا جایی نشر پیدا کند که همه مردم از ماهیت  نظامهای فاسد و حامیان جنایتکارشان  آگاه شوند . ان تنصرو الله ینصرکم و یثبت اقدامکم. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار