کد خبر: ۱۱۷۲۶۶
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
اینجا ایران، قرن نوزدهم و بحبوحه جنگ جهانی اول است. خلیج همیشه فارس تحت استعمار بریتانیایی‌ها قرار گرفته است و شما آن ایرانی هستید که تفنگش را برمی‌دارد تا بوشهر و تنگستان را از شر بریتانیایی استعمارگر نجات دهد. اسلحه به دست، دوشادوش رئیسعلی دلواری به جنگ با استعمارگران می‌روید تا خاک ایران را از گزند دشمنان حفظ کنید.


به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام وب‌سایت هیولا، این‌ها همه بخشی از بازی جذاب و میهن‌پرستانه «فریاد آزادی: تنگستان» است، روایتی از مبارزه با استعمارگران ایران.

چریک‌های قرن نوزدهم

«چگونه می‌توانم بی‌طرفی اختیار کنم در حالی که استقلال ایران در معرض خطر جدی قرار گرفته است؟» این جملات از دهان رئیسعلی دلواری بیرون می‌آید. آن‌هم زمانی که وطن‌فروشان از او می‌خواهند تا جلوی انگلیس ایستادگی نکند و به نیروهایش دستور دهد که اجازه دهند انگلیسی به سمت شیراز قشون‌کشی کنند. در روایات تاریخی آمده‌ که بریتانیایی‌ها حتی پیشنهاد ۴۰هزار پوندی به رئیسعلی دادند تا او را متقاعد کنند که نیروهایش را از جنگ باز دارد.

رئیسعلی علیه انگلیسی‌ها قیام می‌کند و در مقابل تهدیدهای آن‌ها چنین جواب می‌دهد «خانه ما کوه است و انهدام و تخریب آن خارج از حیطه قدرت و امکان امپراطوری بریتانیای کبیر است. بدیهی است که در صورت اقدام آن دولت به جنگ با ما تا آخرین حد امکان، مقاومت خواهیم کرد».

رئیسعلی شجاعت بسیاری به خرج می‌داد و خالو رفیق دیرینه‌اش نیز در جنگ‌ها همراهش بود. آن‌ها در جنگی با نیروهای متجاوز انگلیسی توانستند بخش اعظمی از ارتش ۵هزار نفره آن‌ها را نابود کنند. رشادت‌های دلیران تنگستان به حدی بود که سرانجام برای انگلیسی‌ها ارتش‌هایی از عراق و هند آوردند تا با بمباران دلوار، قدرت رئیسعلی و یارانش را کم کنند.

غم تاراج وطن و داغِ پدر

در خانه گیر افتادید و نیروهای هندی و انگلیسی از همه طرف شما را محاصره کرده‌اند. باید بتوانید تا آمدن رئیسعلی و نیروهای کمکی، دشمن را مشغول نگه دارید. هر دقیقه به تعداد نیروها اضافه می‌شود. مسلسل‌چی‌ها پشت تفنگ‌های خود خانه را به رگبار می‌بندند. باید وارد اتاق دیگر شوید و جلوی افرادی که از حیات قصد ورود به خانه را دارند بگیرید. بهترین کار این است که سر در را خراب کنید تا جلوی افراد بگیرید. باید سریع از این اتاق به سمت اتاق دیگر بروید و حق مهاجمان را کف دستشان بگذارید. ناگهان صدای اصابت توپ با خانه شنیده می‌شود. بووووم! خانه خراب می‌شود و رفیق‌ و هم‌رزمتان همان لحظه تیر می‌خورد. مجروح روی زمین افتاده‌اید، نیروهای دشمن بالای سرتان می‌آیند و ...

دشمنان پدرتان را به شهادت می‌رسانند و شما اکنون هم غم تاراج وطن دارید و هم داغ پدر. این‌ها هر دو دلایل محکمی می‌شوند تا بخواهید دست انگلیسی‌ها را از این خاک کوتاه کنید. همه جا نیروهای مستعمره این کشور حضور دارند و هرچه‌قدر هم این نیروها را بکشید بازهم به تعدادشان افزوده می‌شوند. رئیسعلی ماموریت ویژه‌ای برایتان دارد و آن‌هم منهدم کردن انبار آذوقه و مهمات انگلیسی‌هاست. تک و تنها به ارتش دشمن می‌زنید تا زمین‌گیرشان کنید. سر راهتان پل‌های پشت سر را خراب می‌کنید تا مسیر رفت‌وآمد انگلیسی‌ها به انبار تا محل جنگ را سخت‌تر از هیمشه کنید. مخفیانه وارد کامیون‌هایی می‌شوید که به سمت انبار دشمن می‌روند و در آن‌ محل به سراغ انبار می‌روید تا آن را بمب‌گذاری کنید. پس از کار گذاشتن بمب باید، به سراغ رادیوهای ارتباطی بروید و آن‌ها را قطع کنید تا دشمن فرصت اطلاع‌رسانی به مقر فرماندهی را نداشته باشد و نیروهایتان بتوانند شبیخون سنگینی به آن‌ها بزنند. آزادی را در تنگستان بوشهر فریاد می‌زنید و با نیروهای خودی از محل فرار می‌کنید.

این توصیف بخشی از بازی «فریاد آزادی: تنگستان» است که در آن نقش یک میهن‌پرست را دارید و باید از کیان وطن دفاع کنید.

موسیقی فوق‌العاده و صداگذاری جالب

نقطه قوت بازی «فریاد آزادی: تنگستان» موسیقی و صداگذاری بسیار خوب است. این بازی در سال ۱۳۸۹ کلید خورده است و با توجه به جوان بودن صنعت بازی در آن زمان، می‌توان گفت که صداگذاری و موسیقی حرفه‌ای باعث می‌شود تا گیمر به خوبی در جو و جریان بازی قرار بگیرد. به این ترتیب شخص بازی کننده، عمق موضوع را درک و با شخصیت اول بازی هم‌ذات پنداری می‌کند.

این بازی اکنون در وب‌سایت هیولا با قیمت ۸ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش می‌رسد اما به مناسب دهه فجر، دست‌اندرکاران این بازی و هیولا، این محصول را با تخفیف ۵۰ درصدی به فروش می‌رسانند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار