کد خبر: ۱۱۷۳۳۲
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وزیر نیرو گفت: در تلاشیم از طریق مرز‌های خاکی به شبکه برق اروپا وصل شویم.


به گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه نشست استانداران که در وزارت کشور در حال برگزاری است، درباره وضعیت آب‌های مرزی مشترک با همسایگان اظهار کرد: کشور ما از حیث تنوع حوزه‌های آبریز مشترک کم نظیر است.

وزیر نیرو افزود: ایران در حوزه‌های آبریز مشترک علاوه بر اینکه هم بالادست و هم پایین دست است، داری رودخانه نیز می‌باشد. بنابراین این مساله یک فرصت مهم تلقی می‌شود و باید از  آب در توسعه همکاری‌ها با دیگر کشور‌ها استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه به دنبال همکاری در زمینه آب با دو کشور افغانستان و ترکیه هستیم، گفت: با همه کشور‌هایی که مرز خاکی هم داریم امکان تبادل انرژی و صادرات برق وجود دارد و در تلاشیم از طریق این مرز‌ها به شبکه برق اروپا وصل شویم.

اردکانیان تصریح کرد: سعی می‌کنیم در چارچوب سیاست‌های دولت دوازدهم امکان مناسب‌تری برای سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی در توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر فراهم کنیم تا علاوه بر فروش برق تولیدی خود به وزارت نیرو امکان صادرات آن به سایر کشور‌ها نیز میسر شود.

وزیر نیرو درباره موضوع انتقال آب برخی شهرهای خوزستان گفت: وزارت نیرو متصدی همه طرح های تامین و عرضه آب است اما همه دستگاه ها هم مسئولیت مشترکی در این باره دارند.

وی اضافه کرد: طرح‌های انتقال آب به تنهایی رافع مشکلات مناطق دریافت کننده آب نیست ضمن آنکه توقف این طرح هم رافع مشکلات عرضه کنندگان نیست.

اردکانیان با بیان اینکه آنچه مهم است نحوه استفاده آب می‌باشد، افزود: باید از فرصت کم آبی استفاده کرد و به مصرف آب های موجود توجه کرد. با رعایت این مصالح اگر جایی برای مصرف شرب، آب لازم دارد دولت به هر طریق آب را فراهم می‌کند که البته مصرف آب شرب الگوی خاص را خود دارد.

وزیر نیرو درباره باروری ابرها خاطرنشان کرد: این طرح حدودا 20 سال در دستور کار بوده و طرح جدیدی نیست. مرکز ملی باروری ابرها در کشور فعالیت می‌کند که نیاز به تجدید دارد و درصددیم تجهیزات آن را بروز رسانی کنیم.

وی همچنین در خصوص مشارکت سپاه در زمینه باروری ابرها گفت: هر دستگاهی که امکان کمک داشته باشد از جمله سپاه اعلام آمادگی کرده و ما از آن استقبال می‌کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار