کد خبر: ۱۱۷۳۴۷
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
بازتاب اظهارات حاتمی‌کیا در اختتامیه جشنواره فیلم فجر
کاربران شبکه‌های اجتماعی به اظهارات ابراهیم حاتمی‌کیا، بهترین کارگردان سی‌وشمین جشنواره فیلم فجر در اختتامیه این مراسم واکنش نشان دادند.


شب گذشته مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در برج میلاد با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه برگزار شد. 

این مراسم با حاشیه های فراوانی همراه بود. اما آنچه که این مراسم را تحت شعاع خود قرار داد سخنان ابراهیم حاتمی کیا بود. 
این کارگردان پس از دریافت جایزه با حضور روی صحنه، ضمن انتقاد از رویکرد تلویزیون و رضا رشیدپور در پرداختن به فیلم «به وقت شام» گفت: «من فیلمساز وابسته‌ام. من فیلمساز این نظامم. من ۳۰ سال است که روی این سن می‌آیم و می‌روم، بار اولم نیست. باید تقدیر کنم از سازمان اوج که واقعا سربازان گمنام هستند. افرادی مانند رشیدپور واژه‌هایی در این باره می‌سازند که مطرح می‌شود. من اعتراض می‌کنم به صداوسیما و از شبکه سه شکایت به خدا می‌برم.
او با اشاره به سخنان سردار قاسم سلیمانی گفت: حاج قاسم می‌گوید من برای «به وقت شام» گریه کردم اما اُف بر آن کسی که می‌گوید این فیلم کمدی است. من افتخار می‌کنم فیلمی درباره مدافعان حرم ساخته‌ام و افتخار می‌کنم بابت ساخت این فیلم از عزیزی مثل حاج قاسم سلیمانی هدیه گرفتم.»
وی افزود: «افرادی مانند رشیدپور واژه‌هایی در این باره می‌سازند که مطرح می‌شود. من اعتراض می‌کنم به صداوسیما و از شبکه سه شکایت به خدا می‌برم. حاج قاسم سلیمانی می‌گوید من برای به وقت شام گریه کردم اما اف بر کسانی که می‌گویند این فیلم کمدی است. افتخار می‌کنم فیلمی درباره مدافعان حرم ساخته‌ ام و افتخار می‌ کنم بابت ساخت این فیلم از عزیزی مثل حاج قاسم سلیمانی هدیه گرفتم.»
حاتمی کیا همچنین گفت: «من اعتراض می کنم به تلویزیون. من از مسئولان شبکه ٣ و ٢ شکایتم را به خدا مى برم. این لجبازی و نگاه زشت را به خدا شکایت مى برم.»

بعد از این سخنان کاربران فضای مجازی واکنش‌های متفاوتی نشان دادند که در ادامه به آن اشاره می‌شود:‌
محمد زعیم زاده در یادداشتی در کانال شخصی‌اش نوشت: این کارگردان پس از دریافت جایزه با حضور روی صحنه، ضمن انتقاد از رویکرد تلویزیون و رضا رشیدپور در پرداختن به فیلم «به وقت شام» گفت: «من فیلمساز وابسته‌ام. من فیلمساز این نظامم. من ۳۰ سال است که روی این سن می‌آیم و می‌روم، بار اولم نیست. باید تقدیر کنم از سازمان اوج که واقعا سربازان گمنام هستند. افرادی مانند رشیدپور واژه‌هایی در این باره می‌سازند که مطرح می‌شود. من اعتراض می‌کنم به صداوسیما و از شبکه سه شکایت به خدا می‌برم.

حاج قاسم سلیمانی می‌گوید من برای «به وقت شام» گریه کردم اما اُف بر آن کسی که می‌گوید این فیلم کمدی است. من افتخار می‌کنم فیلمی درباره مدافعان حرم ساخته‌ام و افتخار می‌کنم بابت ساخت این فیلم از عزیزی مثل حاج قاسم سلیمانی هدیه گرفتم.»
او افزود: «افرادی مانند رشیدپور واژه‌هایی در این باره می‌سازند که مطرح می‌شود. من اعتراض می‌کنم به صداوسیما و از شبکه سه شکایت به خدا می‌برم. حاج قاسم سلیمانی می‌گوید من برای به وقت شام گریه کردم اما اف بر کسانی که می‌گویند این فیلم کمدی است. افتخار می‌کنم فیلمی درباره مدافعان حرم ساخته‌ ام و افتخار می‌ کنم بابت ساخت این فیلم از عزیزی مثل حاج قاسم سلیمانی هدیه گرفتم.»
حاتمی کیا همچنین گفت: «من اعتراض می کنم به تلویزیون. من از مسئولان شبکه ٣ و ٢ شکایتم را به خدا مى برم. این لجبازی و نگاه زشت را به خدا شکایت مى برم.»
محمدرضا باقری در حساب کاربری‌اش در توییتر نوشت:‌کاری که حاتمی کیا با رشیدپور تو سن جشنواره کرد، آقاموسی با هلال بن حمد تو توالت لاتاری نکرد.
کاربری با نام کمیل سرمدی با زبانی طنز افزود:‌ ‏‎موشک ‎ابراهیم حاتمی‌کیا به ‎F16 اپوزیسیون درون نظام بود...
وحید پناهلو یکی دیگر از فعالان مجازی نیز نوشت: ‏فریاد ابراهیم حاتمی‌کیا بغض فروخورده ی بچه های انقلاب بود.. با ریال نظام فیلم ساخت شرافت میخواد. که خیلیا ندارن و میرن سراغ دلارای سفارت‌ها.
  DON iman از فعالان رسانه‌ای نیز با اشاره به سخنان حاتمی‌کیا نوشت:‌ حاتمی کیا نه رانت خواره نه اون انگایی بهش میزنین. حاتمی کیا تفکرش از همون سی سال پیش همینی بوده که الان هست. تنها کارگردانی که اصولش رو فدای مصلحت نکرده و با اصولش فیلم میسازه. اصولش حاتمی کیا نه اصول ریاکاریه نه اصول رانت خواری.
یکی دیگر از کاربران فضای مجازی با نام زهرا موسوی با زبانی طنز نوشت:‌ ‏خب بنده توصیه اکید می کنم همسر جناب ‎رشیدپور یه تشت شیر با برگ گل رز ترجیحا رز سرخ آماده کنن چون فشار زیادی روشون بوده امشب . که بشوره ببره 

کهف الحصین هم نوشت:‌ ‏حاج قاسم با بولدوزر از روی داعش خارجی رد شد،حاتمی کیا هم امشب از روی لیبرال وطنی! دمت گرم مرد!

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار