کد خبر: ۱۱۷۶۰۴
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
طی تذکری در صحن؛
رئیس کمیسیون اقتصادی گفت: بانک مرکزی توان لازم برای مدیریت بازار ارز را ندارد و باید به رئیس جمهور تذکر داد.


به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی طی تذکری در صحن علنی امروز چهارشنبه (25 بهمن ماه) با بیان اینکه امروز وضعیت نگران‌کننده‌ای در بازار ارز وجود دارد، گفت: در هفته‌های گذشته به دلیل عدم مدیریت صحیح بازار ارز، ارزش پول ملی حدود 25 درصد طی این روزها کاهش داشته است.

وی ادامه داد: این وضعیت اثر منفی در جذب سرمایه‌گذاری خارجی به واسطه سرمایه‌گذاری داشته و همچنین آثار تورمی را هم درپی داشته است.

نماینده مردم کرمان و راور تأکید کرد: دولت پیش از این اعلام کرده بود که توانسته نرخ تورم را کاهش دهد، اما وضعیت کنونی این اظهارات را دچار چالش کرده است.

وی خطاب به لاریجانی رئیس مجلس اظهار کرد: از شما می‌خواهیم به این موضوع ورود کنید، زیرا به نظر می‌رسد بانک مرکزی توان لازم برای مدیریت بازار ارز را ندارد و شما باید به رئیس جمهور تذکر دهید.

رئیس کمیسیون اقتصادی تصریح کرد: بازار ارز قابل مدیریت است و معتقدم این عددهای قابل مبادله، عدد واقعی نیست و امروز یک حباب در قیمت دلار ایجاد شده و تقاضای روانی را درپی داشته است.

پورابراهیمی خطاب به لاریجانی تأکید کرد: خواهش می‌کنم به این موضوع ورود کنید، ما اکنون جلساتی را در کمیسیون اقتصادی گذاشته‌ایم و جلسات کارشناسی هم قابل احصاء است.

لاریجانی در پاسخ به تذکر پورابراهیمی گفت: اصل موضوعی که فرمودید مهم است، بانک مرکزی باید توضیحاتی را درباره نرخ ارز داشته و برای آن راهکاری ارائه کند.

رئیس مجلس تأکید کرد: اینکه کمیسیون اقتصادی پیگیری می‌کند خوب است، بنده هم پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار