کد خبر: ۱۱۹۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دکتر شهرام محمدنژاد


 کمتر کسی است که از کشتار بیش از 120 میلیون سرخ پوست بومی آمریکا بی اطلاع باشد. تنها گناه آنان رنگ پوستشان و مبارزه برای حفظ کشورشان در مقابل هجوم بیگانگانی بود که از کشورهای دیگر، خصوصاً کشورهای اروپایی به آنجا هجوم آورده بودند. این سیاست و کشتار ظالمانه بعد ها به سایر کشورهای آمریکای لاتین، اروپا، آفریقا و آسیا نیز کشیده شد و اکنون کار به جایی رسیده است که ایالات متحده بیش از 800 پایگاه نظامی در سراسر دنیا ایجاد کرده تا هر آن و در هر نقطه ای از جهان را که اراده کند به خاک و خون بکشاند. از نمونه های بارز آن را می توان عراق، افغانستان، سوریه لبنان، ویتنام، ژاپن، کوبا، شیلی، بوسنی، لیبی، تونس، فلسطین و دهها کشور دیگر نام برد.      
البته چنین جنایاتی در داخل آمریکا نیز به کرات رخ داده که یک نمونه بارز آن کشتار فرقه داودیان در سال 1890 می باشد.  ارتش آمریکا به بیش از 20 نفر از سربازان خود که در قتل عام مردان،  زنان وکودکان فرقه داوودیان بیش از دیگران شلیک کرده بودند نشان و مدال افتخار اعطا کرد. داوودیان یکی از فرقه هایی بودندکه  دولت آمریکا را قبول نداشتند والبته پس از مدتها مقابله فکری و اجتمایی به ناچار تسلیم شدند و آمریکایی ها پس از تسلیم ، آنها را به  اردوگاهی بردند که کاملاً در محاصره نیروهای مسلح بود . در 31 دسامبر همان سال افسر فرمانده نیروهای آمریکایی دستور خلع سلاح محاصره شده گان را صادر نمود . نیرو های نظامی پس از جست و جو های فراوان از یک پیرمرد ناشنوا اسلحه ایی کشف کردند که به علت ناشنوا بودن متوجه مسئله خلع سلاح نشده بود و زمانی که می خواستند به زور اسلحه او را بگیرند، اسلحه شلیک شد . همین مسئله باعث ایجاد تنش و بهانه ای شد تا اکثریت افرادی که حتی بدون سلاح در آنجا بودند قربانی خشم سربازان آمریکایی شده وجان خود را از دست بدهند . نیروهای آمریکایی گذشته از شلیک به مردم در فاصله نزدیک، دیگر چادر های اردوگاه مزبور را که تنها زنان و فرزندان در آنجا بودند با توپخانه سنگین مورد حمله قرار دادند و در مدت یک ساعت بیش از 300 نفررا که عمدتاً زن  و کودک بودند قتل عام نمودند . اینها تنها نمونه های کوچکی از قتل و کشتارهای وحشتناک آمریکایی ها در مناطق مختلف از جمله در داخل خود آمریکا است . 
صحنه های بسیار دردناکی از این قتل عام مشاهده شد . فرزندی که در حال شیر خوردن بود و از گلوله ایی که به سر مادرش شلیک شده بود هنوز درکی نداشت . صحنه های وحشتناکی از زنان و کودکانی که در حال فرار کردن مورد اصابت گلوله سربازان آمریکایی قرار گرفته و جان میدادند . به گواه یکی از ژنرال های آمریکایی بیش از 300 جسد در حومه آن اقامتگاه قبیله ایی مشاهده شد . به گفته ژنرال نلسون مایلز این حادثه یکی از وحشتناک ترین جنایات و کشتار مردم آمریکا توسط نظامییان این کشور تا آن زمان  بوده است . او همچنین سربازان خود را به عنوان سربازان سفید پوست دیوانه قلمداد کرده است . 
در چنین شرایطی سیاستمداران آمریکایی به جای بازخواست برای این جنایات هولناک، از سربازان خود قدر دانی و 20 مدال و نشان افتخار به آنها اهدا کردند . علی رغم تمامی این جنایات و محکومیت جوامع بین المللی ، ایالت متحده آمریکا همچنان به اینگونه سیاست ها و رفتارها ادامه میدهد . دولتمردان آمریکایی به جای تمجید از قاتلان و جنایتکاران دست پرورده خود باید شرمنده باشند و دم از حقوق بشر نزنند، زیرا چهره واقعی آنها برای کل مردم جهان آشکار گشته است. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار