کد خبر: ۱۲۰۲۴۴
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رهبر انقلاب:


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس،‌ کانال تلگرامی دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به مناسبت ایام سالگرد رحلت حجت‌الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی‌ خاطره‌ای از رهبر انقلاب منتشر کرد که در ادامه می‌آید: 

رهبر انقلاب: به یاد دارم که امام دو مرتبه گفتند: احمد برای من اعزّ اشخاص است. آقای هاشمی نیز این مطلب را همان وقت در خطبه‌های نماز جمعه نقل کردند؛ چون اتّفاقاً هر دو دفعه با هم بودیم که این حرف را از امام شنیدیم.

بار اوّل در سال پنجاه و هشت، به مناسبت جریانی که پسر یکی از آقایان، مشکل عاطفی برای پدرش درست کرده بود، امام سخنی به این مضمون گفتند که هر چند من احمد آقا را بسیار دوست دارم، اما چنانچه او را بگیرند یا بکشند، در باطنِ قلبم متأثّر نمیشوم یا تکان نمیخورم. حرف عجیبی بود که قوّت قلب امام را نشان میداد.

بار دوم، همین اواخر بود که ایشان به مناسبتی در خلال صحبت گفتند - رسم امام این بود که حرفهایی را که میخواستند بزنند، گاهی مستقیم نمیگفتند؛ بلکه در خلال صحبت به شکلی وارد میکردند - احمد که اعزّ اشخاص در نظر من است، اگر مثلاً چنین کند، با او برخورد میکنم. به‌هرحال، اعزّ اشخاص بودند.

حاج احمدآقا نیز مشاوری امین برای امام بودند. امام هم زمانی جمله‌ای با این مضمون گفتند که احمد هیچ چیزی را به من نسبت نمیدهد که من نگفته باشم. این گواهی ِامام بسیار با ارزش و مهم است. همین‌گونه هم بود. ما هم تا آن مقداری که دیدیم، همین را حس کردیم. 74/3/11
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار