کد خبر: ۱۲۱۳۷۱
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
امیرسیاری
معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: حضور ارتش در خلیج عدن و تامین امنیت دریایی چرخه اقتصادی را در حرکت نگه داشته است.


به گزارش خبرنگار مهر، امیر حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در نخستین همایش روابط عمومی ارتش و فعالان رسانه ای با تسلیت شهادت امام موسی کاظم علیه السلام گفت: در ابتدای انقلاب ارتش تنها نیروی مسلح و تنها مدافع انقلاب بود و منافقین و دشمنان می خواستند این مدافع را از انقلاب بگیرند.

وی ادامه داد: شعار دشمنان انقلاب این بود که ارتش نمی خواهیم اما امام در اطلاعیه ای ۲۹ فروردین را روز ارتش اعلام و گفتند که ارتش باید در خیابان ها رژه برود و کسی حق ندارد در امور ارتش دخالت کند. 

امیر سیاری روز ۲۹ فروردین ۵۸ را روز تولد ارتش انقلابی دانست و گفت: ارتش تا زمان تاسیس سپاه تنها مدافع انقلاب بود و دشمنان که نتوانسته بودند مدافع انقلاب را از بین ببرند اختلافات قومی را راه انداختند و این ارتش بود که با نثار شهدای بسیار از تجزیه کشور جلوگیری کرد و ارتش حدود ۵۰ هزار شهید در ۸ سال جنگ تحمیلی برای دفاع از کشور داد. 

وی ادامه داد: دلاوری های ارتش موجب جلوگیری از رسیدن صدام حسین به اهدافش شد، نیروی هوایی ارتش در دومین روز جنگ تحمیلی عملیات کمان ۹۹ را انجام داد و نیروی دریایی در شصت و هشتمین روز بعد از آغاز جنگ نیروی دریایی عراق را از بین برد.

امیر سیاری وظیفه ارتش را دفاع از کشور و بازدارندگی در مقابل دشمنان دانست و گفت: ارتش امروز برای دفاع از تمامیت ارضی کشور نیروی انسانی پرورش یافته داشته باشد و تجهیزات دفاعی را که به ما نمی دهند خود تولید کند و ما در بحث تجهیزات روی پای خود ایستاده ایم و همه نیازمان را تولید می کنیم. 

وی افزود: هرجایی که لازم باشد ارتش پادررکاب آماده است و این آمادگی و اقتدار و حضور در صحنه ها ویژگی امروز ارتش ایران است. 

معاون هماهنگ کننده ارتش به دیگر اقدامات و خدمات ارتش اشاره کرد و گفت: در زلزله بم وکرمانشاه و هرجایی که لازم شد حتی در خلیج عدن ارتش در صحنه بوده و خدمت رسانی کنند. حضور ارتش در خلیج عدن و تامین امنیت دریایی چرخه اقتصادی را در حرکت نگه داشته است. 

وی در پایان تصریح کرد  : باز دارندگی این است که اینقدر توان داشته باشیم که کسی به کشور طمع نکند و اگر ارتش ، سپاه و دیگر نیروها دست در دست هم این توان دفاعی و بازدارندگی را ایجاد نکرده بودند دشمنان کاری را که در شرق و غرب کشور کرده با ما می کرد، اما ما کشور و نیروهای مسلح مقتدر داریم و وظیفه انتقال داشته ها و توانایی ها به مردم و بیرون کشور که دوستان خوشحال و دشمنان نا امید شوند با رسانه است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار