کد خبر: ۱۲۱۳۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ارومیه - مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: رسالت آموزش و پرورش در حمایت از کالای ایرانی بسترسازی فرهنگی است.


به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم محمدی، با اشاره به الزامات تحقق شعار سال، اظهارداشت: پس از نامگذاری سال ۹۷ از سوی رهبر معظم انقلاب باید همه مردم و مسئولان برای تحقق این شعار که همان حمایت از کالای ایرانی است، دست در دست هم دهند تا فراخوان ملی در حمایت همه جانبه از کالای ساخت ایران انجام و اجرایی شود.

وی افزود: اقدامی که دردهه اخیر با سیاستگذاری های مرتبط و مکمل شعارها و طرح های قبلی به آن اهتمام شده، می تواند با مشارکت و تلاش مردم و مسئولان نتیجه ای ارزنده به همراه داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی بیان کرد: مردم نبض پر تپش این شعار ملی هستند و حمایت مردم از کالای ایرانی بدین معنا است که هرکس در هر جایگاهی می تواند و موظف است تا به تقویت تولید ملی کمک کند.

محمدی افزود: آموزش و پرورش نیز با توجه به گستردگی جمعیت تحت پوشش خود که شامل ۵۶۶ هزار دانش آموز و ۳۸ هزار فرهنگی و خانواده های آنان در استان است، می تواند در این زمینه هم در مجموعه اداری و ستادی، در مجموعه ۵هزار مدرسه استان و در بین جمعیت تحت پوشش با فرهنگ سازی برای مصرف کالای ایرانی و خرید این محصولات برای تجهیز مدارس و ادارات کمک شایسته ای به این موضوع داشته باشد که در نظر داریم اقداماتی ابتدا برای فرهنگ سازی بیشتر و سپس عملیاتی سازی آن از امسال اجرا کنیم.

وی هدایت تحصیلی و معرفی مشاغل برای دانش آموزان را فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ تولید و استفاده از کالاهای ایرانی دانست و خاطرنشان کرد: معرفی و تشویق دانش آموزان و خانواده ها به سمت مشاغل فنی و حرفه ای و کاردانش که در راستای ایجاد و اشتغال و تولید بوده می تواند بخشی از منویات رهبری را در زمینه حمایت ازشعار سال جاری محقق کند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی بیان کرد: مهم ترین نقش آموزش و پرورش در بحث حمایت از کالای ایرانی فرهنگ سازی از طریق آموزش های مناسب است.

محمدی افزود: حمایت از کالای ایرانی با بسترسازی فرهنگی محقق می شود و وزارت آموزش و پرورش با ۱۳ میلیون دانش آموز و همچنین رسانه ملی نقش بسیار موثری در تحقق این فرهنگ سازی دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار