کد خبر: ۱۲۱۵۱۹
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
لوبلاگ:
تارنمای خبری آمریکایی 'لوبلاگ' در گزارشی نوشت حمله موشکی اخیر آمریکا و متحدانش به سوریه در قالب هیچ یک از قوانین و مقررات بین المللی نمی گنجد.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا، لوبلاگ در گزارش خود نوشته است: در مورد حمله موشکی اخیر باید به قوانین بین المللی در مورد شرایط استفاده از قوای نظامی یک کشور علیه کشوری دیگر توجه داشت. براساس منشور سازمان ملل، استفاده از قوای مسلح فرامزی تنها در صورتی قانونی و مجاز است که در 'دفاع از خود' و یا 'دارای مجوز' از سوی شورای امنیت سازمان ملل باشد. این در حالی است که حمله موشکی اخیر آمریکا به سوریه در قالب هیچ یک از این دو گزینه نمی گنجد. 
'این حمله موشکی فرصتی را برای منتقدان ترامپ ایجاد کرد تا بار دیگر از دولت واشنگتن به دلیل نداشتن یک راهبرد در مورد سوریه انتقاد کنند.' 
این تارنمای خبری همچنین نوشت: حمله موشکی علیه سوریه در پاسخ به حمله شیمیایی ادعایی اخیر هیچ ایده جدید و موثری در مسیر رسیدگی به مناقشه سوریه و پایان دادن به آن به همراه نداشت. 
در ادامه این گزارش آمده است: از دیدگاه ترامپ حمله موشکی به سوریه فرصتی بود برای اجرای اقدامی متفاوت از آنچه باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا انجام داده بود. 
'در بحث سیاست گذاری ها در قبال سوریه، ترامپ همواره برای یافتن فرصت های متفاوت، با چالش هایی روبرو بوده است. برخی نیز معتقدند حمله موشکی اخیر آمریکا به سوریه فرصتی برای بشاراسد ایجاد کرد تا مقابل غرب بایستد و در برابرمدرن ترین تسلیحاتی که قدرت های غربی می توانستند علیه حکومت وی استفاده کنند، بدون نگرانی به راهش ادامه دهد.'
بر اساس گزارش لوبلاگ، به دنبال انتشار گزارش هایی از حملات شیمیایی ادعایی در شهر دومای سوریه، وقوع چنین حمله ای از سوی آمریکا که منتظر بهانه بود، دور از انتظار نبود. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار