کد خبر: ۱۲۱۵۲۰
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
شرکت های امنیتی صهیونیستی
شرکت های امنیتی رژیم صهیونیستی با فروش محصولات خود به کشورهای عربی علاوه بر این که به اقتصاد این رژیم کمک می کنند، اطلاعات خریداران خود را نیز که عمدتا کشورهای عربی هستند در اختیار گرفته و تحویل سرویس های امنیتی رژیم صهیونیتی می دهند.


شبکه خبری الجزیره امروز (دوشنبه) طی گزارشی به فعالیت شرکت های امنیتی رژیم صهیونیستی و ماهیت فعالیت های آنها پرداخته است.
به گزارش شبکه الجزیره، اسرائیل تلاش می کند تا چنین شرکت هایی را از طریق کنفرانس هایی که به صورت دوره ای برگزار می کند، ترویج نماید؛ این شرکت ها نه تنها منبع درآمدی برای این رژیم هستند بلکه منبعی برای جمع آوری اطلاعات و جاسوسی برای رژیم صهیونیستی به شمار می روند، به طوری که این شرکت ها هر ساله با فروش برنامه هایی به ارزش 5 میلیارد دلار یعنی 5 درصد ارزش صادرات رژیم صهیونیستی برای این رژیم سودآوری دارند.
در این گزارش که در برنامه 'تحقیق ویژه' شبکه الجزیره شده همچنین به ماهیت فعالیت شرکت های امنیتی اسرائیلی و آموزش های نظامی کارکنان این شرکت ها و همچنین مناطق استقرار آنها در کشورهای عربی پرداخته شده است.
به گزارش الجزیره، در سال 1999 میلادی یکی از شرکت های امنیتی ویژه رژیم صهیونیستی به نام (میر اسکورتی) قراردادی را با پلیس اسرائیل (رژیم صهیونیستی) برای ایجاد نمونه ای از یک شهر امن منعقد کرد و نزدیک به هزار دوربین برای نظارت در بخش قدیمی شهر اشغالی قدس نصب نمود که این نمونه به مدلی بین المللی تبدیل شد.
پس از یک سری حملات تروریستی در سال 2007 میلادی در شهر لندن دولت انگلیس نیز مدل شهر امن اسرائیل را در سراسر این کشور شبیه سازی کرد و در همه خیابان ها، ایستگاه ها، فروشگاه ها و حتی پیاده روها دوربین های نظارتی نصب کرد که این مدل در صدها شهر جهان نیز به اجرا گذاشته شد.
آژانس بین المللی امنیت که یک گروه نظارتی دولتی است، در اگوست 2017 میلادی اعلام کرد که 27 شرکت نظارتی اسرائیلی (صهیونیست) وجود دارد که خدمات خود را به دولت ها ارائه می دهد و این بالاترین درصد شرکت های کنترل و نظارت نسبت به جمعیت جهان است.

** خدمات امنیتی
روزنامه صهیونیستی هاآرتص در نوامبر 2008 میلادی گزارشی منتشر کرد مبنی بر این که شرکت های امنیتی اسرائیلی فعالیت های امنیتی گسترده ای را در برخی از کشورهای عربی حوزه خلیج (فارس) انجام داده اند که هزینه های آن دهها میلیارد دلار بوده است.
به گزارش این روزنامه صهیونیستی، این فعالیت ها شامل راهنمایی در مورد استفاده از سیستم های سلاح های پیشرفته، ارائه اطلاعات، آموزش سربازان محلی برای حفاظت از مرزها و جلوگیری از گروگان گیری و یا کودتا و یا تلاش برای اشغال اهداف استراتژیک مانند تاسیسات نفتی بوده است.
لیور اکرمن افسر سابق سازمان اطلاعات داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) در همین رابطه به شبکه خبری الجزیره گفت: این همکاری امنیتی بین اسرائیل و کشورهای عربی چه از طریق شرکت های خصوصی و یا از طریق خدمات امنیتی اسرائیل، سال هاست وجود دارد. 
هاآرتص اشاره کرد که شرکت های اسرائیلی در زمینه های مختلف امنیتی خدماتی را در زمینه های حفاظت شخصیت ها، حفاظت سرمایه داران و همچنین حمایت از موسسه هایی مانند کارخانه ها و یا نهادهای دولتی (به کشورهای عربی) ارائه می دهند.
رونین بیرگمن تحلیلگر امور نظامی در روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحرونوت نیز خاطر نشان کرد که این مساله به همکاری اطلاعاتی میان اسرائیل و چند کشور در خاورمیانه تبدیل شده است. 
وی افزود: این امر تاکید بر این دارد که بخش بزرگی از موفقیت سازمان جاسوسی موساد در 15 سال گذشته همچون ترور و بمب گذاری و انواع ماموریت ها در نتیجه همکاری های امنیتی بین اسرائیل و کشورهای عربی بوده است.

** آموزش نیروها
به مرور زمان ارائه خدمات امنیتی رژیم صهیونیستی تنها به فروش نرم افزارهای جاسوسی به دولت های عربی و یا حمایت شرکت های اسرائیلی از برخی موسسه ها و اهداف استراتژیک محدود نیست و بسیاری از کشورهای عربی مانند مصر، امارات، عربستان، اردن و اقلیم کردستان عراق خواستار اعزام دانشجو و افسر اطلاعاتی اسراییلی برای آموزش در دانشکده های امنیتی به خصوص در زمینه هکرها، حفاظت از شخصیت ها، مرزها و مبارزه با گروه های مسلح شده اند.
جوزف ادریان معاون سابق رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی نیز به وجود همکاری امنیتی رسمی بین اسرائیل و برخی کشورهای عربی از جمله عربستان اعتراف و اعلام کرد: این همکاری را می توان همکاری بی صدا نامید به این معنی که اتحاد ما با کشورهای عربی آشکار نیست، اما همکاری و هماهنگی و تفاهم هایی در برخی زمینه های امنیتی از جمله مبارزه با تروریسم وجود دارد.

** واحد 8200
با توجه به نقش رو به رشد شرکت های امنیتی رژیم صهیونیستی، نقش واحد 8200 اطلاعاتی در جاسوسی الکترونیکی، رمز گشایی و جنگ سایبری در ارتش این رژیم برجسته تر است.
طبق گفته 'لارا لاراروک' رئیس ادار امور بین الملل موساد، افسران این واحد پس از پایان خدمت خود، شرکت هایی را تاسیس می کنند و یا مسئولیت شرکت های امنیتی خصوصی را به عهده می گیرند که در زمینه نظارت و استراق سمع فعالیت دارند و در عین حال بسیاری از آنها ارتباط خود را با واحد 8200 قطع نمی کنند.
کارشناسان امنیتی می گویند، این خطر وجود دارد که شرکت های اسرائیلی که برنامه های حفاظتی و جاسوسی خود را به کشورهای عربی می فروشند، می توانند از نظر فنی به اطلاعات خریداران به طور مستقیم دسترسی داشته باشند.
فادی نحاس کارشناس امنیت ملی اسرائیل اعتراف کرده که همکاری با این شرکت ها تهدیدی جدی برای امنیت ملی کشورهای عربی است، چرا که کشورهایی که این خدمات را خریداری می کنند اهمیتی نمی دهند که این شرکت ها به اطلاعات امنیتی نهادهای آنان نفوذ کنند.
وی تاکید کرد: بدون شک این شرکت ها بخش مهمی از نفوذ رژیم صهیونیستی به امنیت ملی کشورهای عربی است، چرا که این شرکت ها بر اساس نهادهای امنیتی تاسیس نشده، بلکه بر اساس شرکت های ویژه ای در خدمت منافع رژیم صهیونیستی بنا نهاده شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار