کد خبر: ۱۲۳۱۰۶
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دفتر رئیس شورای راهبردی روابط خارجی دیدار کمال خرازی با جان کری وزیر خارجه پیشین آمریکا را تکذیب کرد.

تسنیم: دفتر رئیس شورای راهبردی روابط خارجی دیدار کمال خرازی با جان کری وزیر خارجه پیشین آمریکا را تکذیب کرد.

 در پی انتشار خبری به نقل از جیسون آزبودن مشاور سابق ترامپ مبنی بر ملاقات کمال خرازی با جان کری در پاریس، دفتر رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ضمن بی‌اساس بودن خبر مزبور اعلام کرد که خرازی برای شرکت در اجلاس رهبران برای صلح که به ابتکار رافارن نخست وزیر سابق فرانسه برای بررسی بحرانهای بین‌المللی تشکیل شده عازم پاریس شده و تنها با آقای رافارن ملاقات داشته است.

گفته می‌شود جان کری چند روز پیش در فرانسه بوده و پاریس را ترک کرده است.

توضیحات سفارت ایران در فرانسه در پی اخبار منتشر شده درباره کمال خرازی

سفارت ایران در فرانسه اعلام کرد: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران در سفر به فرانسه تنها با نخست‌وزیر سابق فرانسه دیدار و گفت‌وگو کرده است.

رایزن مطبوعاتی سفارت ایران در فرانسه در خصوص اخبار منتشرشده مبنی بر دیدار کمال خرازی با جان کری وزیر خارجه پیشین آمریکا در فرانسه اعلام کرد: دکتر خرازی روز یکشنبه ٢٣ اردیبهشت ماه جهت شرکت در جلسات "بنیاد رهبران برای صلح"، به پاریس سفر کرد. بنیاد مذکور به‌ابتکار ژان ــ پییر رافارن نخست وزیر سابق فرانسه تأسیس شده و این جلسه نخست و شروع کار بنیاد رهبران برای صلح محسوب می‌شود.

وی افزود: خرازی نماینده ثابت ایران در کلیه جلساتی خواهد بود که از سوی این بنیاد به‌تناوب تشکیل خواهد شد. ٢٧ نماینده دیگر از سایر کشورها عضو این بنیاد شده‌اند که همگی از رؤسای سابق دولت‌ها یا وزرای سابق هستند، ولی به‌عنوان نمایندگان دولت‌های خود حضور می‌یابند و وی روز گذشته فقط با آقای رافارن ملاقات داشته است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار