کد خبر: ۱۲۳۱۴۴
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
افزایش آمار شهدای فلسطینی به ۵۹ نفر و موج محکومیت های منطقه ای و بین المللی کشتار فلسطینیان در سالروز اشغال فلسطین از جمله خبرهای مربوط به فلسطین به شمار می رود.

روز گذشته مصادف با ۱۴ می سالروز فاجعه تشکیل رژیم منحوس صهیونیستی که به سالروز نکبت معروف بوده در کنار عملی شدن تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنی بر انتقال سفارتخانه این کشور از تل آویو به قدس به عنوان مرکز رژیم صهیونیستی است.

فلسطینی ها از مدتها قبل خود را برای برگزاری تظاهرات گسترده در این روز آماده می کردند. نظامیان رژیم صهیونیستی نیز برای رویارویی با معترضان در مناطق مختلف مستقر شده اند.

شهادت نوزاد ۸ ماهه فلسطینی در غزه/افزایش شمار شهدا به ۵۹ نفر

وزارت بهداشت فلسطین در نوارغزه اعلام کرد که «لیلی انور غندور» نوزاد دختر ۸ ماهه فلسطینی که بر اثر استنشاق گاز اشک‌آور دچار خفگی شده بود، بامداد امروز سه شنبه به شهادت رسید.

بر اساس این گزارش، بدین گونه شمار شهدای تظاهرات‌های دیروز دوشنبه به ۵۹ نفر افزایش یافت.

دمشق کشتار فلسطینیان در نوارغزه را به شدت محکوم کرد

وزارت خارجه سوریه در بیانیه ای به حوادث خونین غزه واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه سوریه در بیانیه خود اقدامات جنایتکارانه صهیونیستها علیه شهروندان فلسطینی در غزه را به شدت محکوم کرد.

این وزارتخانه اقدامات صهیونیستها علیه فلسطینیان در باریکه غزه را وحشیانه توصیف کرد.

قاهره: از حق تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس حمایت می کنیم

وزارت خارجه مصر به اقدامات خصمانه صهیونیستها علیه فلسطینیان در نوارغزه واکنش نشان داد و آن را به شدت محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، این وزارتخانه در بیانیه خود آورده است: قاهره از حقوق مشروع ملت فلسطین و در رأس آن حق تشکیل کشور مستقل به پایتختی قدس، حمایت می کند.

ویتنام حضور در مراسم انتقال سفارت آمریکا به قدس را تکذیب کرد

مقامات ویتنام اعلام کردند که ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر حضور نمایندگان این کشور در مراسم انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی صحت ندارد.

این در حالی است که قبلا ۳ کشور دیگر کنگو، اتریش و ساحل عاج ادعای رژیم صهیونیستی در مورد حضور نمایندگان این کشورها در این مراسم را تکذیب کرده بودند.

بازداشت ۱۹ فلسطینی در یورش صهیونیستها به کرانه باختری

نظامیان رژیم صهیونیستی همچنان به اقدامات خود علیه شهروندان فلسطینی ادامه می دهند.

بر اساس این گزارش، نظامیان صهیونیست در همین راستا به مناطق مختلف کرانه باختری یورش بردند.

طبق اعلام رسانه های فلسطینی، به دنبال این حمله درگیری شدیدی میان صهیونیستها و شهروندان فلسطینی درگرفت.

شاهدان عینی اعلام کردند که ۱۹ شهروند فلسطینی بدون تفهیم اتهام توسط نظامیان صهیونیست بازداشت شدند.

۱۰ عضو شورای امنیت به گوترش درباره فلسطین نامه نوشتند

دو سوم از اعضای شورای امنیت مراتب نگرانی عمیق خود را از بابت عدم اجرای قطعنامه سال ۲۰۱۶ مبنی بر لزوم پایان شهرک‌سازی در اراضی اشغالی و تشکیل دولت مستقل فلسطینی، ابراز کردند.

۱۰ نفر از ۱۵ عضو شورای امنیت در نامه‌ای خطاب به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد گفتند: شورای امنیت باید پشت قطعنامه‌هایش بایستد و جدیت آنها را تضمین کند. درغیراین‌صورت، با خطر تضعیف وجهه نظام بین‌الملل مواجه خواهیم بود.

پاکستان انتقال سفارت آمریکا به قدس را محکوم کرد

وزارت خارجه پاکستان با صدور بیانیه ای ضمن اظهار نگرانی از انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی، این اقدام را به شدت محکوم کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است که انتقال سفارت آمریکا به قدس خلاف قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل است.

وزارت خارجه پاکستان همچنین در این بیانیه اعلام کرد که دولت اسلام آباد و مردم پاکستان همچنان در کنار مردم فلسطین ایستاده اند و تا احقاق حقوق آنها و رسیدن به حق مسلم خودمختاری از مردم و دولت فلسطین حمایت خواهند کرد.

گفتگوی تلفنی ماکرون و محمود عباس

امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تلفنی گفتگو کرد. ماکرون در این گفتگو تحولات اخیر فلسطین و نوارغزه را مورد بررسی قرار داد.

رئیس جمهوری فرانسه بدون محکوم کردن سرکوب راهپیمایی بازگشت فلسطینیان از سوی رژیم صهیونیستی و جنایات نظامیان این رژیم، به ابراز همدردی با ملت فلسطین به خاطر قربانیان این راهپیمایی ابراز همدردی کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار