کد خبر: ۱۲۳۴۵۴
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
یادداشت - دکتر شهرام محمدنژاد

برای درک بهتر تهدیدی که امپریالیسم وصهیونیست نسبت به جهان و به خصوص ایران اعمال می کنند، ضروری است یک تقابل تاریخی را مرور نماییم . یک نمونه روشن از تاریخ سناریوی نابخردانه  اواخر دهه 1930 است که نازی های نژاد پرست آلمانی به رغم درگیر بودن در جنگ جهانی دوم ، به جدال وحشتناکی علیه شوروی سابق پرداختند واین در حالی بود که رهبران شوروی حد اقل در ظاهربیشتر از سایر صلح طلبان شعار مربوطه را سرلوحه کارخویش قرار داده بودند. 

درحال حاظر آمریکا، عربستان و اسرائیل نیز در نمایشنامه ای علیه تنها اسطوره و معتبر ترین صلح طلب منطقه غرب آسیا یعنی ایران به پا خواسته اند و با بهره گیری ازطرفند کمونیسم گونه که در  دوران قبل و بعد از جنگ دوم جهانی گریبان گیر جهان شده بود به خیال خود اسلام حماسی را برای به هم ریختن جهان و به منظور رویارویی امپریالیزم با ایران برگزیده اند . علارقم ماهیت صلح طلب اسلام ، در دنیای امروز اسلام مورد هجمه غرب قرار گرفته است و این نمایشنامه برای رسیدن به مقاصد و اهداف امپریالیستی باید اجرایی شود و کاملا هویداست که سکان داران برخی حکومت های به ظاهر اسلامی با امپریالیزم جهت خدشه دار کردن اسلام، همانند همکاری سوسیال دموکرات ها و امپریالیست ها در حال همکاری هستند.  در واقع نقش آفرینی امپریالیزم و تفهیم غلط تعابیر به افکار عمومی، اسلام شیعی صلح طلب فعلی را همانند کمونیسم دوران گذشته برای افکار عمومی به عنوان تروریسم و به صورت ناامن کننده دنیا جا زده اند . در گذشته نیز متفکرانی به امید روشنگری افکار عمومی و جلوگیری از فاجعه جامعه جهانی دست به تبیین و روشنگری میزدند ، اما در آینده نه چندان دور تاریخ به روشنی قربانیان تروریسم را آشکار و همانند گذشته ماهیت سلطه گران را آشکار خواهد کرد . 

همانطور که نازی ها در آن دوران برخلاف تلاشهای بسیار خود شکست سختی را تجربه کردند، هم اکنون نیز تاریخ در حال تکرار است و به شکل فزاینده ایی آمریکا و اسرائیل در حال ضربه خوردن از جبهه صلح طلب منطقه و جهان هستند . تاریخ به وضوح نشان می دهد که کمونیسم به اصطلاح صلح طلب در ایران به دلیل عدم تطابق با دین جایگاهی نیافت و این درحالی است که معادلات جنگ آنطور که پیش بینی میکردند در جهان پیش نرفت و جبهه صلح طلب واقعی شکست های سنگینی به دشمنان خود وارد آورد . 

اگر چه جبهه به اصطلاح صلح طلب کمونیست در جنگ جهانی دوم توانست پیروز میدان باشد اما نتوانست این پیروزی را در میادین عمل غیر جنک حفظ کند زیرا تفکرات و عقاید دینی بر جوامع آنها حاکم شد . زمانی که نمادهای استالین جای نمادهای دیگر اعتقادی صحیح را گرفت، نظام اقتصادی سوسیالیستی جای خود را به پست مدرنیسم داد و متفکران آنها نتوانستند بین این دو روش جبهه صحیح را برگزینند . 

امروزه ایران همان نقشی را بازی می کند که اتحاد جماهیر شوروی در آن زمان بازی میکرد و غرب نیز از همین واهمه دارد  . زیرا که ایران از صلح حمایت می کند و با امپریالیزم مخالف است . تفاوت ایران با اتحاد جماهیر شوروی در ریشه اعتقادی مردم و مسئولین آنهاست که بسیار قوی تر از نظام کمونیسم سکولار بوده و ریشه در عمق مواضع اصولی وفکری آنها دارد . 

متاسفانه برخی از گروهها در ایران همواره قادر به دیدن نقش حیاتی دین در ایران نیستند و همیشه دم از اتحاد مردم در برابر نظام دینی میزنند! آنها دقیقا خواستار تضعیف همین وجهه از ارکان قدرت مردم و نظام ایرانیان هستند و علارقم بطلان تفکراتشان و اثبات بطلان آنها برای مردم باز هم با مباحث پست مدرنیسم سعی در تضعیف این تفکرات در مردم و همسو کردن آنها با خود دارند . متاسفانه این نوع تفکرات به یکی از تفکرات اصلی یکی از احزاب امروز ایران نیز مبدل گشته و چشم طمع بسیاری از ایادی استکباری نیز به موفقیت این افراد برای هموار کردن راه شرارت های غربی ها درایران دوخته شده است . 


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار