کد خبر: ۱۲۳۹۲۷
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دکتر شهرام محمدنژاد


در این دوران که دنیا عمیقا در بحرانهای عجیبی فرورفته است ، مسلمانان جهان نیز شاهد خشونت های بسیاری در ماههای گذشته بوده اند . یکی از این خشونت ها در شهر کانتی در جنوب پایتخت سریلانکا در کلمبو آغاز شد و طی آن در یک درگیری بین چند جوان مسلمان با یک راننده کامیون بودایی ، که متاسفانه منجر به کشته شدن راننده بودایی شد و بوداییان این حادثه را به عنوان یک تعارض دینی بین بوداییسم و اسلام تعبیر کردند. مسایلی پیرامون این واقعه شکل گرفت که آینده نا مناسبی را تعبیر می کند. در 9 مارس هم گروه تروریستی منتسب به شیعیان انگلیسی وهابی مسلک به پشتبانی صادق شیرازی که از عربستان سعودی حمایت می شود به سفارت ایران در لندن حمله کردند و پلیس لندن در مقابل تروریست ها هیچ کاری انجام نداد . در روز 11 مارس هم یک مسجد در برلین به آتش کشیده شد و متعاقب  آن یک وزیر نوپای آلمانی اعلام کرد اسلام به آلمان تعلق خاطر ندارد . در آریزونا هم دو زن همراه فرزندانشان به مرکز اسلامی رفتند و دست به دزدی زدند و از خودشان هم فیلم گرفتند و فیلمشان را در فیس بوک قرار دادند تا این حرکات تهدیدی باشد برای ناامن جلوه دادن مراکز اسلامی. این امر حتی  با موضع گیری دونالد ترامپ نسبت به مسلما نان تشدید شد . 
نامه های سرگشاده بسیاری در خصوص تهدید مسلمانان در لندن به چشم میخورد . دستورالعمل های خاصی نیز در باره  آزار  زنان مسلمان و کشیدن روسری از سر آنان و پرت کردن آنها از معابر و پلکانها نیز ارائه شده است . حتی به صورت غیر رسمی بحث تهدید مکه نیز در محافل غیر رسمی به گوش رسیده است . 
از سوی دیگر بعد از حادثه کشته شدن دو شهروند کشمیری در 13 مارس مجددا آتش بس میان هند و پاکستان متزلزل گشته و تنش ها افزایش یافته است . اگر مسایل مربوط به فلسطین، سوریه، افغانستان، میانمار، نیجریه و غیره را که غالباً به شکل سازمان یافته مستقیم یا غیر مستقیم برای مسلمانان در سراسر دنیا توسط استعمارگران غربی ایجاد شده را هم در نظر بگیریم، این سوال مطرح است که ایا برای مسلمانان و فرزندان آنها در غرب اینده ایی وجود دارد؟ 
معلمان و اساتید دانشگاهها هم در اسلام هراسی شکل گرفته بیکار ننشسته اند . رئیس یک دانشگاه آمریکایی از دانشجویان دانشگاه خواسته است تا مسلمانان را بکشند! حاصل این وحشی گری ها همان کشتار هایی است که زنجیر وار در مدارس و دانشگاههای آمریکایی در حال وقوع است و قربانیان آنها حتی شامل غیر مسلمانها هم می شود ! آخرین تیر اندازی در 20 مارس در مدرسه مریلند بود که دو تیر انداز قبل از اقدام کشته شدند . در 14 فوریه در مدرسه ایی در فلوریدا 17 نفر جان باختند که بسیاری از آنها توسط یک تروریست سفید پوست غیر مسلمان کشته شدند . در مقابل این خشونت ها است که سیاست گذاران آمریکایی مردم کشورشان را مجاب می کنند که باید با خرید سلاح خودشان از خودشان محافظت کنند و این درحالی است که وظیفه محافظت از خشونت و قوانین غلط و به ظاهر متمدنانه و در باطن وحشیانه آمریکایی ها بر عهده دولت مردان آنهاست . در حال حاضر سالیانه قتل بیش40 هزار نفر با شلیک اسلحه در ایالات متحده آمریکا به ثبت می رسد که بالاترین میزان خشونت در دنیا است. شاید بتوان گفت که تئوری خشونت علیه مسلمانان به منظور پوشش دادن به این گونه خشونت ها در ایالات متحده آمریکا و سرپوش گذاشتن بر دیگر جنایات آنها در سراسر دنیا باشد. البته با توجه به ترکیب هیئت حاکمه آمریکا و تسلط افراط گرایان و جنایتکاران شاید انتظار غیر این هم نباید داشت. 
در 13 مارس گذشته ترامپ رکس تیلرسون را اخراج و پمپئو را که سابقا مدیر سازمان جاسوسی سیا بود به عنوان وزیر امورخارجه منصوب کرد تا رسما موضع خصمانه و صهیونیستی ترامپ را به جهانیان اعلان نماید . دیگر اقدام هولناک ترامپ  انتصاب جینا هاسپل به ریاست CIA است . جینا هاسیل همان شکنجه گر مشهور آمریکایی است که یک نمونه از جنایات او در سال 2002 در تایلند اتفاق افتاد و زبانزد خاص و عام شد. او کسی است که سوابق شرم آوری از خود به یادگار گذاشته و اکنون به عنوان رییس مخوف ترین سازمان جاسوسی دنیا با فراغ بال می تواند به هر جنایتی دست یازد. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار