کد خبر: ۱۲۴۹۲۶
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
یک نماینده مجلس:
یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است که الحاق به FATF موجب تضعیف توان دفاعی ایران می‌شود.


سیدجواد ابطحی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به بررسی الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم(FATF) در نشست امروز مجلس، گفت: اکثریت نمایندگان مجلس با پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم مخالف هستند، اما نمی‌‌دانم چرا هیئت‌رئیسه مجلس اصرار دارد که این طرح در دستورکار قرار گیرد.

وی افزود: پیوستن ایران به FATF موجب می‌شود که ما خودخواسته حمایت از گروه‌های مقاومت از جمله حزب‌اللّه و حشدالشعبی و امثال آن را کنار بگذاریم، زیرا تعریف ما از گروه‌‌های تروریستی با تعریف اعضای FATF متفاوت است و آنها حزب‌اللّه و گروه‌های مقاومت منطقه را تروریستی می‌دانند.

نماینده مردم‌ خمینی‌شهر در مجلس با بیان اینکه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم توان دفاعی کشور را در منطقه تضعیف می‌کند، اظهار داشت: اگر ما به این کنوانسیون ملحق شویم، دیگر نمی‌توانیم از گروه‌های آزادی‌بخش و مقاومت در منطقه حمایت کرده و یار و غمخوار مظلومان باشیم.

ابطحی اضافه کرد: طبق قانون اساسی، حمایت از گروه‌های استقلا‌ل‌طلب و آزادی‌خواه و نیز گروه‌های مقاومت و همین‌طور حمایت از مظلومان در هر جای دنیا باید صورت گیرد که با این وضعیت پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم خلاف قانون اساسی است و نباید صورت گیرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: ما نمایندگان مجلس دیگر نمی‌دانیم با چه زبانی بگوییم که تصویب الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم خلاف منافع ملی و عزت کشور است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار