کد خبر: ۱۲۵۱۴۳
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دکتر شهرام محمدنژاد


فریب، عدم صداقت در گفتار، تهمت  و بد نام کردن، موضوعاتی هستندکه دشمنان اسلام واقعی سعی دارند بوسیله آنها نگرش افراد، رسانه ها و نهادهای مختلف را نسبت به رهبران اصیل دینی در سراسر دنیا بد بین و به اسلام اصیل اسیب بزنند. در  همین وادی دشمنان قسم خورده جاهل، که ناتوان از شناخت و درک صحیح مسائل نیز هستند، طیف وسیعی از این مسائل را  در خصوص ایران اسلامی و رهبری آن به افکار عمومی جهانیان تزریق می کنند و هر انسان متفکری می داند که این تفکرات حاصل توطئه های عوامل استکباری است . آنچه که پیش روی ما است نوع خاصی از نویسندگان مزدور جهان اسلام اند که ایران را به عنوان تهدیدی برای منطقه ذکر میکنند.  این در حالی است که خطر رژیم صهیونیستی اسرائیل جنایتکار را که بی پروا پشتیبان اینگونه تفکرات نیز هست نادیده می انگارند . 
این متفکران مزدور به اصطلاح مذهبی، رسانه های جمعی فراگیر امپریالیستی و صهیونیستی را که از کشورهای اسلامی و غیر اسلامی نیز هستند به خدمت می گیرند تا با جهت دهی افکار  مخاطبان خود پروژه کنترل ایران اسلامی را محور قرار دهند . به طور خلاصه تمامی  شایعات آنها در مورد ایران از دو منشا سر چشمه می گیرد . اولین مورد به بحث فرقه گرایی و قومیت گرایی در ایران مربوط می شود، و دومین دست آویز آنها این است که ایران را "مجوسی"  می خوانند . آنها با گفتن مجوسی یا زرتشتی خواندن ایرانیان اینگونه القا می کنند که "ایران اسلامی" و مردمش مسلمان نیستند . 
 از دیگر برداشتهای غلطی که برخی منتقدان سطحی نگر نسبت به مسائل داخلی ایران دارند، ربط دادن فرقه گرایی عهد صفوی با شرایط فعلی ایران اسلامی است . آنها ظاهرا هنوز درک نکرده اند که ساختار ایران اسلامی فعلی با ساختار زمان صفویه بسیار  متفاوت است . همانطور که ساختار آن دوران با عصر  پهلوی نیز همسان نیست . اگر چه این امر ممکن است در خصوص ترکیه امروز صدق کند، اما  ایران اسلامی با تکیه بر ارزشهای اصیل اسلامی ظرفیت احیای امتی اسلامی را در عصر حاضر داراست .
پر واضح است که نه تنها برای ایران اسلامی بلکه برای بسیاری از دیگر کشورها مقابله با این تفکرات انحرافی کار دشواری است، زیرا طیف آن  از شیعه گرایی افراطی انگلیسی تا اسلام متعصب سنی گرایان وهابی گسترده است. اگر چه بسیاری از تعصبات مذهبی غیر واقعی در جهان امروز از بین رفته است، متاسفانه فرقه گرایی وهابیت همچنان پابرجاست و نفوذ آنان در سراسر جهان وجود دارد . اکنون زمان آن فرا رسیده است که حتی جنبش های اسلامی سنی گرای مبارز انتخاب کنند که برعکس کشورهای فاسد و مزدور و منافقی مانند عربستان عمل کنند و با تدبیر وآینده نگری به مبارزات اصیل خود ادامه دهند . 
تحلیل گرانی که درمورد ایران اظهار نظر می کنند، هیچ گاه بیان نکرده اند که چرا  سعودی های وهابی که خود را نماینده سنی های سراسر دنیا می دانند در مورد جنایات و خیانت های خود پاسخگو نیستند.  چگونه حکام خیانت کار سعودی با صهیونیست ها که اینگونه فلسطینیان را کشتار و سرزمینشان غارت می کنند، تعامل آشکار و نهان دارند؟ آیا این یک امرتصادفی است که مواضع سعودی های وهابی با تروریسم های صهیونیست در بسیاری از مسایل یکسان است؟
اگر توطئه های مداوم سردمداران انگلیس و آمریکای استعمارگر نسبت به جهان اسلام نبود، شاید نیازی هم به مقابله  با سعودی های وهابی و رژیم های غاصبی چون اسرائیل جنایتگر در منطقه نبود . امپریالیزم با عمال منطقه ایی خود که سعودی ها و صهیونیست ها باشند عامل قتل و غارت صدهاهزار مسلمان و غیر مسلمان اند که اکثر عملکرد آنها با آموزه های اسلام ستیزی همراه بوده است . کشتارهای وحشیانه آنها در یمن، عراق، افغانستان،  سوریه، و دیگر کشورهای مشابه، بدون توطئه و توجیه مذهبی نبوده است . خاندان آل سعود به یک قبیله نسل کش و جنایتکار برای پوشاندن و توجیه قتل ها و جنایات رژیم صهیونیستی در منطقه تبدیل شده است . به عنوان مثال زمانیکه رسانه ها توجه شان را  به عموزاده های سعودی که در جنگ قدرت بین خود مشغول اند معطوف می کنند، خواسته یا ناخواسته توجه چندانی به مظلومان و دانشمندان مظلومی چون حسن فرحان المالکی یا سلمان الدواه که مدت هاست پشت میله های زندان سعودی هستند، معطوف نخواهد شد.
باید به خاطر داشت که این جنایات وقتی به اسم اسلام و با نمادهای اسلامی در دنیا در حال انجام است، مسلما یک سم قوی و جان گداز در تفکرات جامعه جهانی بر علیه اسلام  و موفقیتی برای وهابی های ملحد خواهد بود. این امر ظاهری ناموجه از اسلام ارائه میکند و در راستای پروژه اسلام هراسی راه را برای امپریالیزم و صهیونیست ها به منظور پیشبرد اهداف پلیدشان در منطقه هموار می نماید . به منظور مقابله با این زهرخطرناک جهان اسلام نیازمند پادزهری قوی است . این پادزهر به یک مقاله و یک نشریه و حتی یک کشور خلاصه نمی شود و در مقابل سیل عظیمی از توطئه ها وظیفه همه مسلمانان واقعی مقابله همه جانبه می باشد . 
نمونه بارز چنین پادزهری قوی، که در مقابل همه جنایات و توطئه های خیانتکارانی چون حکام سعودی ایستاده است، جهاد بزرگ و موفقی است که با ایجاد جمهوری اسلامی در ایران، توسط رهبر بزرگ انقلاب اسلامی (خمینی کبیر) ایجاد شد . ایران اسلامی باعث شد پیشرفت صهیونیست در منطقه متوقف شود و هراس دائمی بر تن امپریالیسم ایجاد گردد . سمی از این مهلک تر نیست که جامعه جهانی تصور کند که ایران اسلامی دشمن اسلام است، و در مقابل آمریکای امپریالیسم و مظهر شرارت در جهان مدافع اسلام و مسلمانان قلمداد شود. 
مسلمان نماهایی که به معنای واقعی به آیات قران ایمان نیاورده اند و تلاش دارند تا دیگر مسلمانان را  بفریبند و  به سوی اهداف نا پاک خود بکشانند ، غافل نباشند از اینکه وعده خدا یعنی ً ومکروا و مکر الله والله خیر ماکرین ًحق است و هرگز موفق نخواهند شد . 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار