کد خبر: ۱۲۵۱۴۶
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه براساس مطالعات، رشد فقر بین کودکان کار و خیابانی از سال 84 تا 88 رشد صعودی داشته به تشریح وضعیت این کودکان در پایتخت پرداخت و گفت که شالیکاری، پرسکاری و زباله گردی در شرایط خطرناک ازجمله فعالیت های این کودکان به شمار می رود.


به گزارش خبرنگار ایرنا، الهام فخاری روز سه شنبه در نطق پیش از دستور خود در شصت و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به شرایط نامناسب کار کودکان در پایتخت گفت: یک نمونه از آن کار بسیار سخت از هفت صبح تا پنج بعد از ظهر در زمین های برنج کاری غیر اصولی اطراف بهشت زهرا با دستمزد روزی 25 هزار تومان است.
به گفته فخاری، بیشتر کارگران این بخش نیز دختران و پسران از سن 10 تا 15 سال هستند.
وی با بیان اینکه کودکان هفت، هشت ساله در کارگاههای پرسکاری لب خط به ازای 11 ساعت کار فقط 300 هزارتومان دریافت می کنند، گفت: این کارگاهها محیط غیراستاندارد و شدیداً آسیب زا دارند، صدای بسیار بلند دستگاه، خطر قطع عضو، هوای آلوده و تنبیه شدید فیزیکی صاحبکار در تمامی کارگاهها رایج است.
عضو کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران همچنین به وضعیت بد زندگی کودکان زباله گرد اشاره و بیان کرد: کودکان زباله گرد بدون دستکش سر در سطل‌های زباله دارند و به‌دلیل انجام این اقدامات در معرض ابتلا به ایدز، هپاتیت، کزاز، حصبه، سالک پوستی، انگل‌های روده‌ای، اسهال خونی، فلج اطفال، زانو درد و کمردرد هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار