کد خبر: ۱۲۵۱۹۴
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رسانه های قطری گزارش دادند، سازمان ها و فعالان حقوق بشری انگلیس در اعتراض به مقام های امارات بخاطر نقض قوانین انسانی در زندان های این کشور عصر سه شنبه مقابل سفارت ابوظبی در لندن، تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.


به نوشته روزنامه 'شرق' قطر، معترضان با حمل تصاویری از زندانیان دربند اماراتی از جمله 'احمد منصور'، شعارهایی با مضمون 'فعالان حقوق بشری آزاد باید گردند'، به نقض های مکرر حقوق بشری و حقوق زنان در بازداشتگاه های امارات اعتراض کردند.
شرکت کنندگان با امضای توماری، خواسته هایی را از مقام های اماراتی مطرح کردند که از آن جمله می توان به ' آزادی بی قید و شرط منصور و تمامی زندانیان مرتبط با آزادی بیان، پایان دادن به نقض مکرر حقوق بشر در زندان های امارات و تعطیلی بازداشت گاه های 'الرزین' و 'الوثبه' اشاره کرد.
مقام های ابوظبی 20 مارس 2017 (30 اسفند 95) منصور را به دلیل نوشتن مطالبی در شبکه های اجتماعی و انتقاد از اوضاع فعالان حقوق بشری در امارات، به اتهام نشر اکاذیب به 10 سال زندان محکوم کردند.
سازمان‌های حقوق بشری همواره نسبت به وضعیت حقوق بشر در امارات هشدار داده اند، کشوری که نسبت به دیگر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، دارای آزادی های محدود تری است و در آن شهروندان حق انتخاب، تغییر دولت و عضویت در احزاب سیاسی را ندارند. 
در این کشور تنها یک انتخابات در سال 2006 برگزار شده ‌است که مجمع تشکیل شده در نتیجه این انتخابات، هیچ‌گونه حق قانون‌گذاری ندارد.
دولت با مداخله به حریم خصوصی و آزادی‌های مدنی از جمله آزادی بیان، مطبوعات، تجمعات و مشارکت سیاسی را محدود کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار