کد خبر: ۱۲۷۰۴۲
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
یگان پهپادی یمن سامانه اطلاعات نظامی متجاوزان را در ساحل غربی این کشور هدف قرار داد.

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، شبکه خبری المسیره به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرد که سامانه اطلاعات نظامی دشمن در ساحل غربی یمن چندین نوبت توسط یگان پهپادی یمن هدف قرار گرفت.
این منبع افزود که حملات موفقیت آمیز بوده و به اهداف خود دست یافته است.
یگان پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن پنجشنبه گذشته اعلام کرد که مقر فرماندهی ائتلاف سعودی را در پایگاه البریقه عدن بمباران کرده است. 
یک منبع نظامی در پی این حمله هشدار داد که از امروز به بعد تحرکات و تجمع نیروهای دشمن از حمله ارتش و کمیته های مردمی در امان نخواهد ماند.
وی افزود که این نخستین بار است که یگان پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن مقر فرماندهی ائتلاف سعودی را در عدن هدف قرار می دهد. 
ائتلاف خودخوانده عربی به سرکردگی عربستان و امارات چهارشنبه (23خرداد) به رغم هشدارهای بین المللی درباره وخامت اوضاع انسانی، حملات گسترده ای را برای اشغال بندر الحدیده در غرب یمن آغاز کرد که تاکنون با مقاومت نیروهای ارتش و کمیته های مردمی این کشور روبه رو شده است. 
الحدیده دومین بندر بزرگ یمن در دریای سرخ و تنها راه ارتباط دریایی مردم تحت محاصره این کشور با جهان خارج و همچنین تنها گذرگاه ورودی کمک‌های بشردوستانه به یمن است. 
عربستان از روز ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن، فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگردان رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند. 
تجاوز عربستان به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 14 هزار یمنی بی گناه و ویرانی این کشور شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار