کد خبر: ۱۲۷۲۳۹
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تصویب قانون کاهش روابط تجاری
سنای ایرلند در برابر فشارهای رژیم صهیونیستی و دولت مرکزی ایرلند تسلیم نشد و بالاخره طرح ممنوعیت خرید کالاهای ساخته شده در شهرک‌های صهیونیست‌نشین کرانه باختری را تصویب کرد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سنای ایرلند بالاخره در برابر فشارهای دیپلماتیک رژیم صهیونیستی و درخواست‌های مکرر دولت ایرلند کوتاه نیامد و طرح ممنوعیت خرید کالا و خدمات با منشأ «شهرک‌های غیرقانونی در اراضی اشغالی» را تصویب کرد.

جامعه جهانی شهرک‌های ساخته شده در اراضی اشغال‌شده پس از سال ۱۹۶۷ ا غیرقانونی می‌داند ولی در بسیاری از کشورهای غربی که همین قاعده حداقلی برای اشغالگری صهیونیست‌ها را قبول دارند،کالاهای ساخت همین شهرک‌ها خرید و فروش می‌شود.

در طرحی که امروز در سنای ایرلند تصویب شد، ممنوعیت ورود کالا و خدمات از شهرک‌های ساخته شده در همین اراضی پیش‌بینی شده است.

اوایل زمستان سال گذشته بود که این طرح در سنای ایرلند مطرح شد ولی با فشار دیپلماتیک رژیم صهیونیستی و با درخواست‌های مکرر دولت ایرلند برای مسکوت ماندن طرح و یا ملایم‌تر شدن زبان آن، مسئله برای مدتی از کانون توجهات خارج شد.

امروز اما این طرح با حمایت نمایندگان حزب مخالف دولت و نمایندگان مستقل، تصویب شد.

صهیونیست‌ها پس از اطلاع از تصویب این طرح، به انتقاد سخت از این اقدام پرداختند؛ وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «سنای ایرلند از ابتکاری عوام‌فریبانه، خطرناک، افراط‌گرایانه و ضداسرائیلی برای اعمال تحریم علیه ما  حمایت کرد و این اقدام، ضربه‌ای خواهد بود به فرصت گفت‌وگو بین اسرائیل و فلسطینی‌ها.»

صهیونیست‌ها در حوزه اقتصادی هم ایرلند را تهدید کرده و گفته‌اند که در حال بررسی نحوه پاسخ به این اقدام دوبلین هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار