کد خبر: ۱۲۸۹۴۷
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معرفی برترین دانشگاه‌های جهان؛
دانشگاه بیرمنگام، پنج میلیون پوند در ایجاد فرصت‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلانش سرمایه‌گذاری کرده‌ است و این امر موجب شده که دانشگاه بیرمنگام منتخب سال 2015 در زمینه ایجاد فرصت‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلان شناخته شود.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، دانشگاه بیرمنگام یک دانشگاه دولتی واقع در در شهر بیرمنگام انگلیس است.

این دانشگاه در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال 2017-2016 رتبه 15 در انگلیس و 82 در جهان را به خود اختصاص داد.

براساس آمار موجود، جمعیت دانشجویی شامل این دانشگاه شامل 21 هزار و 400 دانشجوی کارشناسی و 12 هزار 330 دانشجوی کارشناسی ارشد می‌شود که از نظر جذب دانشجو، چهارمین رتبه را در انگلیس به خود اختصاص داده است. 

دانشگاه شهر بیرمنگام  به دلیل کیفیت آموزشی، تحقیقاتی بالا و مشارکت گسترده در صنعت به لحاظ بین المللی شناخته شده و خود را به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین دانشکده‌ها در زمینه سیستم‌های مایکروسافت وسیسکو به اثبات رسانده است. 

این دانشگاه، برای تکمیل دوره های آموزشی خود، برنامه‌های تحقیقاتی پیشرفته‌ای را ارائه می‌دهد که طیف گسترده‌ای از دوره‌های مورد تقاضا، از جمله فن آوری زبان، رمزنگاری، امنیت، مباحث قانونی و حقوقی، زبان‌های برنامه نویسی و ارتباطات پیشرفته مهندسی و سیستم‌های هوشمند را پوشش می‌دهد.

دانشگاه بیرمنگام، پنج میلیون پوند در ایجاد فرصت‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلانش سرمایه‌گذاری کرده‌ است و این امر موجب شده که دانشگاه منتخب سال 2015 در زمینه ایجاد فرصت‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلان شناخته شود. 

این دانشگاه در سازوکار بهبود کیفیت آثار پژوهشی انگلیس «Research Excellence Framework» بسیار موفق عمل کرده‌است؛ به‌طوری‌که هشتاد درصد از آثار پژوهشی ارسالی این دانشگاه به لحاظ بین‌المللی با درجه عالی رتبه‌بندی شده‌اند.

 عملکرد عالی دانشگاه بیرمنگام در زمینه کیفیت آثار پژوهشی‌ موجب وارد شدن این دانشگاه به جمع بیست دانشگاه برتر شده است.

این دانشگاه در رشته‌های فلسفه، تاریخ، علوم کلاسیک، علوم دینی، مطالعات منطقه، مهندسی شیمی، ورزش و مطالعات توان‌بخشی جزء پنج دانشگاه برتر به‌حساب می‌آید.

 پژوهش‌های اخیر دانشگاه بیرمنگام در مورد مقاومت آنتی‌بیوتیکی، هواپیمای بدون سرنشین و انرژی پایدار در چالش‌های جهانی، جزء پژوهش‌های برتر رتبه‌بندی شده‌اند.

این دانشگاه بیرمنگام که در پژوهش‌های بسیاری با دانشگاه ناتینگهام Nottingham مشارکت دارد، بزرگ‌ترین واحد آزمایشگاهی بالینی را در اروپا داراست و به‌ تازگی دانشکده پزشکی خود را افتتاح کرده‌ است.

تعداد دانشجویان پذیرش‌شده از طبقه بسیار فقیر جامعه در این دانشگاه به‌ مرور در حال افزایش است.

پروژه «A2B» طرحی است که در آن دانشجویان غرب میدلند را که هیچ‌یک از اعضای خانواده‌شان تجربه ورود به دانشگاه نداشته‌اند، بیشتر به ورود به دانشگاه تشویق می‌کند.

این پروژه در حال گسترش به سایر قسمت‌های انگلیس است؛ دانشجویانی که درآمد خانوادگی آن‌ها کمتر از سی‌وشش هزار پوند در سال است، از کمک‌هزینه تحصیلی به ارزش هزار تا دو هزار پوند به‌صورت سالانه بهره می‌گیرند.

همچنین، هفتادوپنج درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی تجربه کاری را به‌عنوان یکی از واحدهای درسی‌شان می‌گذرانند؛ این دانشگاه امکان گذراندن دوره‌های بین‌رشته‌ای را نیز برای دانشجویان فراهم کرده‌است.

بیشتر سالن‌ها و ساختمان‌های دانشگاه  بیرمنگام در محیطی آرام و در کنار یک پارک زیبا در نزدیکی پردیس اصلی دانشگاه واقع‌شده‌اند.

خوابگاه دانشگاه  نیز بیش از پنج هزار نفر ظرفیت داشته و تعداد خوابگاه‌های خصوصی بسیار زیاد است.

پردیس دانشگاه تا مرکز شهر کمتر از سه مایل فاصله دارد؛ با این‌حال تمام امکانات رفاهی مانند فروشگاه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌های بسیاری را در خود جای داده‌است.

باشگاه ورزشی شبانه یکی دیگر از امکانات خوب دانشگاه است؛ به همین دلیل اغلب دانشجویان مسافت میان دانشگاه تا مرکز شهر را برای رفتن به باشگاه‌های شبانه طی نمی‌کنند.

این بررسی در سایت «topuniversities» منتشر شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار