کد خبر: ۱۲۹۲۱۴
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ابو مهدی المهندس:
نایب رئیس هیات الحشد الشعبی اعلام کرد که بین 6000 تا 8000 هزار نظامی آمریکایی در عراق حضور دارند، بنابراین کودتاهای نظامی با وجود الحشد الشعبی صورت نمی‌گیرد.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «ابو مهدی المهندس» نایب رئیس الحشد الشعبی بامداد روز یکشنبه در یک نشست خبری اعلام کرد که «اطلاعات و مستندات کاملی در دست داریم که نشان می دهد سفارت آمریکا و کنسولگری این کشور عامل ناآرمی‌های بصره است.»

وی گفت: ناآرامی‌های بصره ریشه در مسائل سیاسی، بویژه تغییر دولت و تشکیل کابینه جدید دارد و با این کار می خواستند مردم را بترسانند و بین احزاب و جریان‌های مختلف تفرقه ایجاد کنند.

المهندس تصریح کرد: به آمریکایی‌ها می‌گوییم که ما هرگز وارد جنگ داخلی نخواهیم شد، اما طرفی که مقصر است باید پاسخگو باشد و طبق اطلاعات به دست آمده، کنسولگری آمریکا مسوول حوادث بصره است.

به گزارش المیادین، ابو مهدی المهندس تاکید کرد که ما پاسخ آنچه را که در بصره رخ داده، می‌دهیم و تحولات بصره و خشونت‌های آن ارتباطی به تظاهرات کنندگان ندارد.

وی ضمن رد هرگونه درگیری شیعی شیعی گفت: الحشد الشعبی از همه طایفه‌ها و قومیت‌ها در عراق حمایت می‌کند و سخن گفتن درباره درگیری بین شیعیان با وجود الحشد، وهم و خیال است.

نائب رئیس سازمان الحشد الشعبی در پاسخ به سوالی درخصوص اتهام به الحشد مبنی بر ورود به فعالیت های سیاسی گفت: ما طبق رهنون‌های مرجعیت و بر اساس قانون اساسی، هرگز وارد فعالیت سیاسی نشده و نمی‌شویم و از ابتدا هم گفته‌ایم اما همان کسانی که امروز این اتهامات را بر ما وارد می کنند، خود لیست انتخاباتی از برخی نیروهای الحشد درست کردند تا امروز چنین اتهاماتی را وارد می‎کنند.

عضو ارشد الحشد الشعبی افزود: این آمریکا است که بین 6000 تا 8000 هزار نظامی در عراق دارد، بنابراین کودتاهای نظامی با وجود الحشد الشعبی صورت نمی‌گیرد.

المهندس گفت: دولت آمار درستی ارائه نمی‌دهد، اما اطلاعاتی که ما در اختیار داریم، نشان می دهد 6000 تا 8000 هزار نیروی نظامی آمریکا در عراق وجود دارد و آنها حتی چندین فرودگاه اختصاصی در بغداد و عین الاسد دارند.

انتهای پیام/ح
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار