کد خبر: ۱۲۹۲۲۰
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دانش‌بنیان‌ها در مسیر جنبش نرم‌افزاری
محققان ایرانی موفق به تولید نخ‌هایی شدند که این نخ‌ها می‌تواند بخشی از انرژی حرارتی خارج شده از بدن را که در فعالیت‌های روزمره در بدن به هدر می‌رود، بازگرداند.


به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، محققان ایرانی موفق شدند با استفاده از نانوذرات نخ‌هایی را تولید کنند که این نخ‌ها در بهبود سوخت و ساز بدن نقش دارد.

این نخ‌ها قابلیت نشر پرتوی فروسرخ را دارند که این پرتوها خاصیت درمانی دارد.

همچنین این نخ‌ها می‌توانند بخشی از انرژی حرارتی خارج شده از بدن را که در فعالیت‌های روزمره در بدن به هدر می‌رود، به پرتو فروسرخ تبدیل کرده و آن را به بدن بازگردانند.

در منسوجات  تهیه شده از این نخ ها، نانوذرات سرامیکی با قابلیت انتشار پرتو فروسرخ وجود دارد که می‌تواند با استفاده از تولید این نوع امواج رگ‌ها را بازتر کرده و موجب افزایش سرعت، مقدار و گردش خون در محل گرما دهی شود.

 چنانچه این فرایند در بخش بزرگی از بدن که به واسطه یک لباس پوشیده شده باشد اتفاق بیفتد سبب افزایش گردش خون در سراسر بدن شده و اثرات مثبت آن در کل بدن پخش می‌شود.

از الیاف با قابلیت نشر پرتو فروسرخ در تهیه منسوجات کمک درمانی، منسوجات ورزشی، لباس کار و برخی منسوجات خانگی همچون کالای خواب استفاده می‌شود.

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار