کد خبر: ۱۲۹۲۵۱
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
اختتامیه دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان؛
اختتامیه دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با حضور وزیر ارشاد، جمعی از اساتید موسیقی و هنرجویان با اعلام برندگان بخش موسیقی دستگاهی ایرانی و کلاسیک برگزار شد.


به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، مراسم اختتامیه‌ این دوره از جشنواره با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمد مجتبی حسینی معاون اموری هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی، هومان اسعدی دبیر جشنواره، علی ثابت نیا مدیرعامل انجمن موسیقی ایران ، هیأت داوران جشنواره، اساتید و هنرمندان در بخش های موسیقی دستگاهی و کلاسیک در تالار وحدت برگزار شد.

اختتامیه دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با حضور وزیر ارشاد، جمعی از اساتید موسیقی و هنرجویان با اعلام برندگان بخش موسیقی دستگاهی ایرانی و کلاسیک برگزار شد.

در ابتدای این مراسم پس از پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و قرائتی از آیات قرآن مجید، نماهنگی از روند برگزاری بخش موسیقی دستگاهی و کلاسیک دوازدهمین جشنواره‌ ملی موسیقی جوان پخش شد.

این مراسم با بخش‌های متنوعی از جمله اجرای موسیقی توسط هنرمندان شرکت‌کننده در این دوره از جشنواره، ادامه یافت. مجری در بین بخش‌های مختلف با توضیح قسمت‌های مختلف، برنامه‌ها را اعلام می‌کرد که اولین سخنران را که دبیر جشنواره هومان اسعدی بود به روی صحنه فراخواند.

هومان اسعدی دبیر دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان ضمن عرض خیر مقدم به حضار و تشکر از عوامل برگزاری جشنواره و نیز هنرمندان شرکت‌کننده در این دوره گفت:«در این دوره بیش از ۱۶۰۰ هنرمند شرکت کردند که از آن میان ۶۰۰ نفر به مرحله بعد راه یافتند که ۳۰۰ نفر در بخش موسیقی نواحی و ۳۰۰ نفر در بخش موسیقی ایرانی و کلاسیک حضور داشتند. خیلی‌ها می‌پرسند که آینده هنرمندان برگزیده این جشنواره چه می‌شود؟ باید بگویم که زمانی حدود ۵۰ سال پیش نیز اینچنین مساله‌ای بود و در آن زمان با تاسیس مرکز حفظ و اشاعه موسیقی این مشکل رفع شد و خیلی از هنرمندان به سرانجام رسیدند و الان هم باید اینچنین نهادی تاسیس شود و از این هنرمندان حمایت کند و باعث شکوفایی آنان گردد».

اسعدی در ادامه صحبت‌هایش به حضور اساتید شاخص کشور در این جشنواره اشاره کرد و افزود:«حدود ۱۰۰ نفر از برجسته‌ترین اساتید موسیقی کشور در قالب هیات داوران بخش‌های مختلف این جشنواره حضور یافتند که کمال تشکر را از آنان دارم و امیدوارم که همچنان به تعالی هنر این مرز و بوم همت بورزند».

پس از پایان سخنان اسعدی مجری برنامه هنرمند جوان «آرمان مهدیه» را به روی صحنه فراخواند تا با ساز سنتور به هنرنمایی بپردازد که این هنرمند با  نوازندگی قدرتمند و زیبای خود حضار را به وجد آورد و در دستگاه ماهور به نوازندگی به شیوه سنتورنوازی معاصر و سبک استاد اردوان کامکار پرداخت.

پس از اجرای نوازنده سنتور، مجری حاضرین در سالن را با دعوت استاد حسین علیزاده غرق در شادی کرد و استاد علیزاده به روی صحنه آمد و گفت:«امیدوارم که جوانان در تمام عرصه‌ها در مملکت حضور داشته باشند چراکه در اینجا دیدیم که این جوانان با این سطح عالی نوازندگی و این قابلیت‌هایی که دارند می‌توانند در تمام عرصه‌های کشور حضور داشته باشند و قطعا حضور جوانان در سطوح کلان جامعه باعث شکوفایی و بالندگی خواهد شد. در ضمن اینجا جا دارد از هومان اسعدی دبیر این جشنواره کمال تشکر را بنمایم چراکه او کسی است که صرفا با عشق وافر به هنر و موسیقی از جان مایه گذاشته و طی این چند سال این جشنواره را به بهترین نحو برگزار کرده است و به این حد از تعالی رسانده است. به نظر من برای این فرد باید در سطحی ملی به عنوان یک افتخار ملی تقدیر شود چراکه خدمات فراوانی به فرهنگ و هنر کرده و در این را بسیار بی‌دریغ عمل کرده است. هومان اسعدی نمونه یک برادر، هم‌وظن و دوست است».

خالق نینوا ادامه داد: جشنواره ملی موسیقی جوان یکی از مهمترین جشنواره‌ها در این عرصه است، جوانان ما باید از حیثیت هنر، هنرمند و موسیقی دفاع کنند. ما در این جشنواره شاهد دیدار هنرمندانی از شهرهای مختلف بودیم و از این بابت احساس غرور کردیم و اشک شوق ریختیم. به نمایندگی از مردم، اولیا، شرکت‌کنندگان، موسیقی‌دانان و مسئولان از دبیر جشنواره تشکر می‌کنم.

پس از استاد علیزاده مجری، از آقای صالحی وزیر محتر فرهنگ و ارشاد اسلامی دعوت کرد تا به روی صحنه بیاید.

آقای صالحی در این مراسم گفت:«بسیار خوشحالم که در اختتامیه دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان حضور دارم. بی‌شک آینده موسیقی در دست نسل جوان است. موسیقی بخش تفکیک‌ناپذیر فرهنگ و هویت ایرانی‌ست. فراز و فرودهای تاریخی باعث نشده که از موسیقی در فرهنگ ما کاسته شود. وطن، ایران و موسیقی واژه‌های جداناشدنی هستند. کشور ما ایران رنگین‌کمان اقوام است و بخش اعظمی از هویت اقوام را موسیقی تشکیل می‌دهد. جا دارد از تمام کسانی که در این رویداد حضور داشتند از هنرمند گرفته تا اساتید و مسولین اجرایی تشکر کنم».

بخش بعدی برنامه باز هم به اجرای موسیقی اختصاص داشت که چندین نوازنده جوان که در این دوره از جشنواره حضور داشتند به اجرای برنامه پرداختند و بر تنوع برنامه اختتامیه افزودند.

پس از اجرای موسیقی، در بخش پایانی آئین اختتامیه دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، برگزیدگان این بخش به تریتب ذیل اعلام شد:

هیئت داوران دوازدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان، ضمن تقدیر از آقای روزبه حجت پناه نوازنده ویولا و خانم فرناز طباطبایی نوازنده پیانو و خانم گلبرگ گیو قصاب نوازنده فلوت  برگزیدگان بخش‌های مختلف موسیقی کلاسیک را به شرح ذیل اعلام می‌نماید:

 

برگزیدگان بخش تکنوازی ویولن:

- گروه سنی الف:

رتبه سوم به طور مشترک: خانم رُز سان احمدی (تهران) و آقای علیرضا آذربو(تهران)

رتبه دوم : خانم نگین ریاحی‌کیا (تهران)

رتبه اول: آقای محمدرضا بهرامی (تهران)

 

- گروه سنی ب:

رتبه سوم: آقای محمدرضا نامجو (تهران)

رتبه دوم : خانم سارا نادری (اصفهان)

رتبه اول: آقای کیارش آرین (تهران)

 

- گروه سنی ج:

رتبه سوم: خانم صدف حقی (تهران)

رتبه دوم : آقای فرشاد شیرانی (تهران)

رتبه اول: آقای بهزاد جعفریان (اصفهان)

 

برگزیدگان بخش تکنوازی ویولنسل:

- گروه سنی الف:

رتبه سوم: خانم ثنا شهمیری (تهران)

رتبه دوم : خانم فاطمه زهرا شاکری فاخر(تهران)

رتبه اول به طور مشترک: خانم پریا مولایی(تهران)  و خانم نیلوفر میرزا نبی خانی (تهران)

 

- گروه سنی ب:

رتبه سوم: خانم هستی شاپوری(تهران)

رتبه دوم : آقای عبدالحسین زارعی (شیراز)

رتبه اول: آقای میر نوید حمیدی (تبریز)

 

- گروه سنی ج:

رتبه سوم به طور مشترک: خانم پروشات زندآیین (تهران) و آقای محمدحسین غریبی (تهران)

رتبه دوم : هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.

 رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

برگزیدگان بخش تکنوازی گیتار:

- گروه سنی الف:

رتبه سوم به طور مشترک: خانم ملیکا بلند همتی (فیروزکوه) و خانم پری ناز حیدری نژاد (تهران)

رتبه دوم : آقای سپهر فرندی (زنجان)

رتبه اول: خانم مبینا یوسفی (گرگان)

 

- گروه سنی ب:

رتبه سوم:  خانم المیرا شکری (فیروزکوه)

رتبه دوم : آقای محمود محب زاده (کرج)

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

برگزیدگان بخش تکنوازی پیانو:

- گروه سنی الف:

رتبه سوم: آقای امیر ماهِد  میر اشرفی (تهران)

رتبه دوم : آقای صدرا مهشیدفر (تبریز)

رتبه اول به طور مشترک: خانم آوین سلطانی دانا (کرج) و خانم محیا محمدی (تهران)

 

- گروه سنی ب:

رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.  

رتبه دوم : آقای محمد جواد بهرامی (تهران)

رتبه اول: آقای نیما شناوری (پردیس)

 

- گروه سنی ج:

رتبه سوم: خانم پگاه کشاورز (تهران)

رتبه دوم : هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.

رتبه اول: آقای کسری فریدی (تهران)

 

برگزیدگان بخش تکنوازی کلارینت:

- گروه سنی الف:

رتبه سوم به طور مشترک: آقای علی رضایت(اصفهان) و خانم نیکی بَنی مَهد رانکوهی (تهران)

رتبه دوم : خانم رها رضایی (تهران)

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

 

برگزیدگان بخش تکنوازی ابوا:

- گروه سنی الف:

رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.

 رتبه دوم : خانم پارمیدا سلطانی(تهران)

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

برگزیدگان بخش تک‌نوازی هورن:

- گروه سنی الف:

رتبه سوم به طور مشترک : خانم بهار اکبری (تهران) و خانم ریحانه رفیعی (تهران)

رتبه دوم : هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

 

هیئت داوران دوازدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان، برگزیدگان بخش های مختلف موسیقی دستگاهی ایران  را به شرح ذیل اعلام می‌نماید:

برگزیدگان بخش تک‌نوازی کمانچه:

- گروه سنی الف:

رتبه سوم: آقای محمدرضا محمدی (قائم شهر)

رتبه دوم : آقای پوریا پورپرویز (خرم آباد)

رتبه اول: خانم فرزانه مهدی زاده (قهدریجان)

 

- گروه سنی ب:

رتبه سوم: آقای امیر  محمدرضایی (اصفهان)

رتبه دوم : آقای مشکات نصیری (زنجان)

رتبه اول: آقای  فردین میرزا حسینی (کرج)

 

- گروه سنی ج:

رتبه سوم: آقای یونس غلام زاده (تهران)

رتبه دوم : آقای سیاوش طاهریان (کرج)

رتبه اول: آقای پیام سرپرست یکتا(تهران)

 

برگزیدگان بخش تکنوازی سنتور:

- گروه سنی الف( ۱):

رتبه سوم: آقای دانیال عقلمندی (تهران)

رتبه دوم : آقای کارن احمدی (سنندج)

رتبه اول: آقای آریا عباسی (کرمانشاه)

 

 - گروه سنی الف (۲):

رتبه سوم به طور مشترک: آقایان مهرداد طهماسبی (کرج) و فردین محمدی نژاد (کامیاران)

رتبه دوم : آقای سروش حاجی طالب (تهران)

رتبه اول: آقای محمدرضا رحمانیان (سمنان)

 

- گروه سنی ب:

رتبه سوم: آقای مرتضی تقوی (اسلامشهر)

رتبه دوم : آقای فرهنگ بقایری (تهران)

رتبه اول: آقای شهریار قیدارپور(تهران)

 

- گروه سنی ج:

رتبه سوم: آقای بابک مشیری (تهران)

رتبه دوم : هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.

رتبه اول: آقای محسن میرزایی (کرج)

 

برگزیدگان بخش تکنوازی قانون:

- گروه سنی الف (۱):

رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.

رتبه دوم : خانم گندم عربی نژاد (تهران)

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

 - گروه سنی الف (۲):

رتبه سوم به طور مشترک: خانم فاطمه بهرامی(تهران) و خانم محیا سادات حسینی نژاد (تهران)

رتبه دوم : خانم سارا مجیدی نژاد (تهران)

رتبه اول به طور مشترک: خانم پریا فرهادی (اصفهان) و خانم مهتا رِژدام (تهران)

 

- گروه سنی ب:

رتبه سوم: آقای ارشیا آغنده (تهران)

رتبه دوم : خانم نگار غفاری (تهران)

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

برگزیدگان بخش آواز موسیقی دستگاهی:

- گروه سنی الف:

رتبه سوم: آقای علی سبحانی (کرج)

رتبه دوم : آقای امیرحسین خانلُقی (نیشابور)

رتبه اول: آقای پارسا خائف (اردبیل)

 

- گروه سنی ب:

رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.

 رتبه دوم به طور مشترک: آقای امیرحسین فلاح (آمل) و آقای محمد مجتبی  حسام محمودی نژاد (قم)

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

- گروه سنی ج:

رتبه سوم به طور مشترک: آقای پوریا عابدینی (ابهر) و آقای محمد کوزه گر (رامسر)

رتبه دوم به طور مشترک: آقای احسان تحویلداری (اصفهان) و آقای حامد رنجبر(اصفهان)

رتبه اول: آقای عماد توکلی (الیگودرز)

 

برگزیدگان بخش تکنوازی تنبک:

- گروه سنی الف (۱):

رتبه سوم: آقای محمدجواد شریف (شهرضا)

رتبه دوم : آقای منصور صادق نژاد نائینی (اصفهان)

رتبه اول به طور مشترک: آقای ایلیا فرج زاده (پردیس) و خانم شهزاد پیوسته (شهرضا)

 

 - گروه سنی الف (۲):

رتبه سوم: آقای آرش مهدیه نجف آبادی (نجف آباد)

رتبه دوم : آقای مهرداد صمدی مقدم (مشهد)

رتبه اول: خانم شیوا سادات واحدی (مبارکه)

 

- گروه سنی ب:

رتبه سوم: آقای شهریار صابونی (بروجرد)

رتبه دوم : آقای عرفان بُطلانی (اصفهان)

رتبه اول: آقای علیرضا زارع (شیراز)

 

- گروه سنی ج:

رتبه سوم: آقای جواد علیرضایی (دیزیچه)

رتبه دوم : آقای آرش سروستانی(اهواز)

رتبه اول: خانم مهسا نساج پور (سپاهان شهر)

 

برگزیدگان بخش تکنوازی نی:

- گروه سنی الف:

رتبه سوم به طور مشترک: آقای بابک قلی زاده (مرودشت) و خانم فرنوش اصلانی (تهران)

رتبه دوم به طور مشترک: خانم مریم توکلی (دُرچه) و آقای علیرضا محمدی (قم)

رتبه اول به طور مشترک: آقای حسین بَلالی (بهارستان)  و آقای سینا صائبی راد (مشهد)

 

- گروه سنی ب:

رتبه سوم: آقای آرمان خوشبویی (اصفهان)

رتبه دوم : آقای حامد انصاری (قزوین)

رتبه اول: آقای کیارش بکتاشیان (تهران)

 

- گروه سنی ج:

رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.

رتبه دوم : آقای محمدرضا ربیعی (محمدیه)

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

برگزیدگان بخش تکنوازی عود:

- گروه سنی الف:

رتبه سوم: خانم نگین لشکری (تهران)

رتبه دوم به طور مشترک: خانم آوین احمدی (تهران) و خانم آیدا احمدی پارسا (تهران)

رتبه اول: آقای سید محمدعلی سبزواری (تهران)

 

- گروه سنی ب:

رتبه سوم به طور مشترک: آقای بهادر قدیمی (کرج) و آقای علی امیریان فرد(اصفهان)

رتبه دوم : هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.

رتبه اول: آقای حجت فرجیان (تهران)

 

برگزیدگان بخش تکنوازی تار:

- گروه سنی الف (۱):

رتبه سوم: آقای ارشیا مسلمی عقیلی (کرج)

رتبه دوم : آقای امیرحسین مهرایی(کرج)

رتبه اول به طور مشترک: آقایان بارمان رسولی نژاد (شهریار) و اشکان نایبی (میانه)

 

 - گروه سنی الف (۲):

رتبه سوم: آقای سامان آقایانی (تهران)

رتبه دوم : آقای فرداد سعیدی (سنندج)

رتبه اول به طور مشترک: آقایان آرشام عباس پور (اهواز) و پویا عباسی (کرمانشاه)

 

- گروه سنی ب:

رتبه سوم: آقای آرین طوفانی(مشهد)

رتبه دوم : آقای مازیار یکتایار(تهران)

رتبه اول: آقای پارسا جعفری (آمل)

 

- گروه سنی ج:

رتبه سوم: آقای محمدرضا عزیزی (خرم دره)

رتبه دوم : آقای مسعود غلامی (تهران)

رتبه اول به طور مشترک: آقایان پدرام دانشفر (تهران) و امیرعلی لطفی (خمینی شهر)

 

برگزیدگان بخش تکنوازی سه تار:

هیئت داوران بخش تکنوازی سه تار، ضمن تقدیر از آقای محراب قلعه جوقی از میانه، برگزیدگان این بخش را به شرح ذیل اعلام می‌کند:

- گروه سنی الف (۱):

رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.

رتبه دوم به طور مشترک: آقایان محمدحسین سجادی (اراک) و علی چراغی (مرودشت)

رتبه اول: آقای ایلیا بازیاری (بوشهر)

 

 - گروه سنی الف(۲) :

رتبه سوم به طور مشترک: آقای امید جوراب بافان (قزوین) و خانم ریحانه کدخدایی (تهران)

رتبه دوم به طور مشترک : آقایان حافظ کریمی (دالاهو) و یونس ذوالفقاری (تهران)

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

- گروه سنی ب:

رتبه سوم به طور مشترک: آقایان مهرداد گل محمدی (کرج) و محمدرضا علوی (هِریس)

رتبه دوم به طور مشترک: آقایان محمدجواد احمدزاده (تهران) و خانم کیمیا ذاکریان (کرج)

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

- گروه سنی ج:

رتبه سوم به طور مشترک : آقایان حمیدرضا عبادی (بندر انزلی) و رضا اسدی (تهران)

رتبه دوم : آقای رضا ابراهیمی (تهران)

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

برگزیدگان بخش حفظ کل ردیف:

رتبه سوم به طور مشترک: آقای حجت فرجیان (تهران) و آقای کامیاب عشقی نژاد(تهران)

رتبه دوم : آقای مرتضی تقوی (اسلامشهر)

رتبه اول: آقای رضا ابراهیمی (تهران)

 

برگزیدگان بخش ویژه موسیقی دستگاهی:

رتبه سوم به طور مشترک: آقای علی قنبری (ایلخچی) و آقای رضا ابراهیمی (تهران)

رتبه دوم : آقای محسن میرزایی (کرج)

رتبه اول: آقای آرمان مهدیه نجف آبادی (نجف آباد)

 

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار