کد خبر: ۱۳۰۱۴۵
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فرمانده انتظامی گلستان خبر داد
فرمانده انتظامی استان گلستان از دستگیری اراذل و اوباش و عاملان تیراندازی در شهرهای این استان خبر داد و گفت: با تلاش پلیس امنیت عمومی از ابتدای امسال 141 مجرم سابقه‌دار و فراری شناسایی و دستگیر شدند.


به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، علی‌اکبر جاویدان عصر امروز در جمع خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: یکی از پلیس‌های تخصصی فعال در استان پلیس امنیت عمومی است که خدمات مختلفی را به مردم ارائه می‌دهد و وظایف ماموریتی مهمی را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: یکی از ماموریت‌های این پلیس، نظارت بر فعالیت اماکن عمومی و صنوف است که از ابتدای سال تاکنون بیش از 23 هزار مورد بازدید از صنوف در سطح استان توسط این پلیس انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی گلستان تصریح کرد: در این مدت 3 هزار و 565 پروانه کسب جدید صادر شده و 798 واحد صنفی متخلف پلمب شده است.

جاویدان بیان کرد: بخش مهمی از فعالیت پلیس امنیت عمومی نظارت بر ورود و خروج‌ها به داخل کشور و صدور گذرنامه برای متقاضیان است که در این مدت 21 هزار و 852 گذرنامه جدید توسط پلیس امنیت عمومی استان صادر شده و همچنین در این مدت کنترل ورود و خروج 9 هزار و 560 نفر از طریق مرزهای زمینی و هوایی در استان انجام شده است.

وی گفت: شناسایی و دستگیری مجرمان خطرناک، فراری و سابقه‌دار و برخورد با برخی جرائم خاص و مهم در حوزه مسوولیتی پلیس امنیت عمومی است که در این مدت پلیس امنیت عمومی استان 141 نفر از مجرمان متواری و سابقه‌دار که جرائم مختلفی همانند شرارت، تیراندازی و جرائم خشن در پرونده آنها ثبت شده را شناسایی و دستگیر کرده و تحویل مراجع قضایی شدند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 43 درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی گلستان با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی و بی‌وقفه پلیس امنیت عمومی گفت: دو شب گذشته تعدادی از اراذل و اوباش سابقه دار که در گذشته اقدام به تیراندازی در سطح استان کرده بودند شناسایی و توسط پلیس امنیت عمومی استان دستگیر شدند.

جاویدان در بخش دیگری با اشاره به فعالیت‌های پلیس 110 از ابتدای امسال تاکنون خاطرنشان کرد: در این مدت 401 هزار و 760 تماس تلفنی با پلیس 110 استان برقرار شده که 121 هزار و 117 تماس منجر به عملیات پلیسی شده و بیش از 213 هزار تماس آن راهنمایی و ارشاد بوده است.

وی به نظارت همگانی بر عملکرد پلیس توسط سامانه تلفنی 197 اشاره کرد و گفت: در این مدت 9 هزار و 398 تماس با مرکز نظارت همگانی 197 انتظامی گلستان برقرار شده که 10 درصد آن شکایت بوده که کاهش 69 درصدی داشته، 4 هزار تماس تقدیر بوده که افزایش 14 درصدی داشته و 4 هزار و 509 مورد نیز راهنمایی و ارشاد بوده است.

انتهای پیام/و
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار