کد خبر: ۱۳۰۲۷۱
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دکتر شهرام محمدنژاد


تهدید نظامی تا زمانی موثر خواهد بود که از آن استفاده نشود و اگر از آن استفاده شد مسولیت این کشمکش برعهده متجاوز خواهد بود. مثالها و موارد اتفاقیه در این زمینه فراوانند که از آن جمله می توان به تجاوز ایالات متحده به ویتنام، افغانستان و عراق، و یا تجاوزهای متعدد رژیم غاصب صهیونیستی به لبنان و سوریه اشاره نمود. آنان با چنین پیشینه جنایتکارانه حالا جمهوری اسلامی ایران را تهدید می کنند. پر واضح است که این حربه ها و عادات پوسیده قدیمی این دو رژیم مستکبر دیگر کهنه شده است. تهدید و رفتار قلدر مآبانه همان چیزی است که امپریالیزم به آن عادت کرده است . اول به قدرت های تضعیف شده حمله می¬کنند، اگر از پس آنها برنیایند در جنگ اقتصادی و تحریم وارد می¬شوند و سپس هر جا که افکار عمومی ملتهب شد اسرائیلی ها مامور می شوند تا به دو میلیون مسلمان بی دفاع در غزه حمله ور شوند!  این است استراتژی جنگی آنها. 
از سوی دیگر رهبر انقلاب اسلامی ایران صریحا امکان جنگ مستقیم با آمریکا را رد کرده و مذاکره را نیز برای دولت مردان ممنوع اعلام کرده اند. همچنین در بخشی از صحبت هایشان عدم صداقت، دروغگویی و بی اعتبار بودن رفتارها و گفتارهای آمریکایی ها را بخشی از ذات این دولت تعبیر کرده اند. در راستای تهدیدات پوچ و بی اساس آمریکایی ها، سردار قاسم سلیمانی در بخشی از صحبت هایش خطاب به آمریکایی ها و اسرائیلی ها گفت که شاید شما شروع کننده جنگ باشید، اما تمام کننده جنگ ما خواهیم بود. این سخن برای جامعه جهانی از این رو قابل تامل است که جمهوری اسلامی اهل دروغ پردازی و دادن وعده های بی عمل نیست. ایران اسلامی همان کشوری است که بزرگداشت 39 امین سالگرد دفاع مقدس خود را در حالی برگزار کرد که در طول 8 سال دفاع مقدس یکه و تنها در مقابل غرب و همپیمانان عربی منطقه ایی آنها ایستاد و یک دفاع حماسی را رقم زد. پس مفهوم این تهدیدات چیست؟ دلیل دیگر پوچ بودن این تهدیدات ناپخته اظهارات ژنرال ایهود باراک از فرماندهان سابق ارتش اسرائیل است که رسما اعلان کرد که در سال 2006 ابهت پوشالی اسرائیل از دست رفت و حتی در حال حاضر گنبد آهنین هم نمی تواند در مقابل موشک های حزب الله ایستادگی کند. امروزه حزب الله نزدیک به 130 هزار موشک در اختیار دارد که حتی اگر گنبد آهنین بتواند 70% آنان را هم ساقط کند، نزدیک به 39 هزار موشک دیگر می تواند بارانی از آتش را بر سر اسرائیل فرود آورد. حزب الله به اسرائیل هشدار داده است که اگر همانند سال 2006 به زیر ساخت های غیر نظامی لبنان حمله کند سریعا واکنش نشان خواهد داد. 
تصور کنید موشک های حزب الله به تل آویو و حیفا و دیگر مناطق تحت اشغال این رژیم غاصب فرود آیند، در آن صورت غوغایی به پا خواهد کرد! همه می دانیم پس از آنکه اسرائیل یکی از پایگاههای سوریه را بمباران کرد، با حملات تلافی جویانه و موشکی سوریه در ارتفاعات جولان مواجه شد و پس از آن بود که اسرائیل از روسیه درخواست کرد که برای آتش بس میان آنان در بلندی های جولان اقدام کند. اسرائیل به شدت آسیب پذیر است و کارخانه های تسلیحاتی شیمیایی آن در حیفا در معرض موشک های حزب الله قرار دارد. تصور کنید یک غبار قارچ مانند از مواد شیمیایی در بالای تل آویو تشکیل گردد! سلاح های اتمی و شیمیایی آنان برای آنان چون طنابی خفه کننده دور گردن آنها خواهد بود.  
 اکنون همه دنیا می دانند اسرائیلی ها و آمریکایی ها افرادی بزدل هستند. آنها از رویارویی و جنگ مستقیم ابا دارند، و فقط می توانند با زور گویی به افراد بی سلاح و ضعیف اهداف خود را جستجو کنند. هر دوی این رژیم ها جنگهای کوتاه و عملیات های سریع را برای نیل به اهدافشان ترجیح می دهند. با این روش ابتدا سریعا به زیر ساختهای حریف آسیب می زنند و سپس اعلام آتش بس میکنند. اگر جنگی بیش از دو هفته طول بکشد آنها در معرض آسیب جدی خواهند بود. اگر وارد جنگ با ایران شوند دقیقا حرف سردار سلیمانی محقق خواهد شد و آنها دیگر هرگز تعیین کننده زمان پایان جنگ نخواهند بود و نیروهای مومن و انقلابی آنان را به خاک و خون خواهند کشید. در حال حاضر بیش از 90% اسرائیلی ها  دارای تابعیتی دو گانه هستند که این رقم در سال 2006 نزدیک به 35% بوده است و همین مطلب نشان دهنده این است که آنها به دولت و ارتش خود ایمان ندارند. این امر برای آنها دلچسب نخواهد بود که دائما با خطر از بین رفتن زیر ساختها و صدای آژیر خطر دست و پنجه نرم کنند و یا اینکه دائما در حال دویدن به سمت پناهگاه باشند. 
با توجه به مسایل مطرح شده فوق الذکر و دهها مورد مشابه نه تنها ضروری است بلکه واجب است به ابلهانی مانند ترامپ و نتانیاهو هشدار دهیم که مراقب رفتارهای ابلهانه خود باشند و اگر فهم و شعور سیاسی دارند از مواضع و حرفهای خود عقب نشینی کرده و عذر خواهی کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار