کد خبر: ۱۳۱۳۶۵
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
لاریجانی در یادواره سرداران و شهدای ناجا:
رئیس مجلس با بیان اینکه اگر موشک داشته باشیم نمی‌توانند تحقیرمان کنند، گفت: تصور می‌کردند تحریم ما را به جان هم می‌اندازد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در یادواره سرداران و 1500 شهید فرماندهی انتظامی تهران بزرگ که در سالن همایش‌های بین‌المللی وزارت کشور برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: جلسه باعظمتی امروز به نام شهدای نیروی انتظامی نامگذاری شده است.

وی افزود: این حرکت انقلابی که فرزندان، همسران و پدران شما برای امنیت کشور و سعادت ملت انجام دادند در واقع فداکاری کردند. 

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این ثمره خون شهداست که باعث شد انقلاب اسلامی سر پا و با استقامت بایستد و ملت بزرگ ایران با عزتمندی زندگی کند.

لاریجانی همچنین عنوان کرد: آنچه باعث سرافرازی یک امت و زندگی عزت‌مندانه می شود، روحیه استقامت است.

وی ادامه داد: روحیه استقامت در جنگ موجب شد امروز دشمنان جرأت جنگ با ایران را نداشته باشند. اگر اقتصاد کشور هم مقاوم شود دیگر دشمنان به دنبال تحریم ما نخواهند بود. در این دوره باید اقتصاد کشور بازسازی شود سخت است اما ارزشش را دارد.

لاریجانی ادامه داد: فرزندان، همسران و پدران شما برای امنیت این کشور فداکاری کردند، ثمره خون آنان باعث شد انقلاب اسلامی سر پا بماند و ملت ایران با سربلندی زندگی کند.

وی نیروی انتظامی را برای کشور بسیار مهم خواند و گفت: فعالیت های نیروی انتظامی گسترده و متنوع است. از ایجاد نظم در شهرها تا مبارزه با اشرار، صیانت از مرزها و مبارزه با قاچاق.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در مراسم باشکوه اربعین، نیروی انتظامی خدمات ارزشمندی داشت. این مقدار جمعیت با امنیت از مرزها عبور کردند که ایجاد این نظم و امنیت بسیار مهم بود. حرکت وسیعی توسط نیروی انتظامی برای آسایش زائران انجام شد.

وی افزود: اینکه امروز ملت ایران با امنیت در شهرها و روستاها زندگی می‌کنند، مدیون زحمات عزیزمان ما در نیروی انتظامی است. خانواده شهدا کسانی هستند که با همه هستی‌شان برای آسایش مردم تلاش کردند.

لاریجانی گفت: روحیه استقامت در زندگی ائمه و پیامبر اسلام (ص) دیده می‌شود که همین امر موجب رشد اسلام شد. این استقامت باعث شد حرکت اسلامی توفیق پیدا کند.

لاریجانی بیان کرد: در آن زمان پیامبر و یارانش محاصره اقتصادی در شعب را تحمل کردند و توانستند در فاصله کوتاهی، اسلام را به سمت ایران، مصر و اروپا گسترش دهند که این وسعت نتیجه استقامت آنها و زندگی مقاوم است.

وی تصریح کرد: آنچه باعث سرفرازی یک امت و زندگی عزتمندانه می‌شود روحیه استقامت است. باید دید روحیه اولیاء ما چگونه بوده است؟ چه کرده‌اند که اسلام بعد از 1500 سال هنوز رو به رشد است.

لاریجانی افزود: یکی از نگرانی‌های پیامبر(ص) این بود که دین در جامعه خفیف شود چون در این صورت جز پوسته‌ای از دین باقی نمی‌ماند و حقیقت دین از بین می‌رفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر در اعتقادات دینی خللی بوجود آید دین خفیف می‌شود و انحراف در اعتقادات ایجاد می‌شود. وقتی در یک کشور فقط شعائر دین حفظ شود ولی باطن نداشته باشد دین خفیف شده است.

وی با تأکید بر اینکه روحیه مجاهدانه در تفکر اسلام رکن است، ادامه داد: امام علی(ع) فرمودند جامعه ای که روحیه مجاهدانه نداشته باشد جامعه ذلت می‌پوشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در دنیای امروز بسیاری از کشورها پول دارند، نفت و گاز دارند اما ذلیل هستند. آمریکا و اسرائیل به آنها دستور می‌دهند. باید دید چرا به این روز افتاده‌اند؟ چون اهل مجاهدت نیستند. ظاهر اسلام را گرفته‌اند و باطن آن را رها کرده‌اند. حقیقت تفکر دین را ندارند.

وی با بیان اینکه امام جریان مجاهدت را در کشور زنده کرد، گفت: شهدای نیروی انتظامی فرزندان امام هستند. روحیه ملت ایران عزتمندانه است. دشمنان همه جور فشار به ملت ایران آوردند اما ملت روی پای خود ایستادند.

لاریجانی افزود: درست است علیه ملت ایران حرف می‌زنند اما در دلشان برای ملت ایران احترام قائلند.
رئیس قوه مقننه در ادامه سخنانش گفت: بسیاری از کشورهای منطقه امکانات بیشتری از ما دارند و می‌توانند روی پای خود بایستند و ملت خود را به سلاح علم و دانش مسلح کنند اما به جای این کار به آمریکا پایگاه می‌دهند و خیلی ذلیلانه رفتار می کنند.

وی گفت: رئیس جمهور آمریکا راجع به کشورهایی که از آنها اخاذی کرده با ادبیات سخیف صحبت می‌کند. آنها هیچ احساسی ندارند و ناراحت نمی‌شوند اما ما احساس حقارت می‌کنیم که چرا باید با مسلمانان این گونه صحبت کنند.

لاریجانی با بیان اینکه فرزندان امام آموخته‌اند که اگر عزت می‌خواهند باید بدانند استقامت است که عزت‌آفرین است، گفت: ائمه ما در حکومت اهل خیانت نبودند و این کار را برخلاف انسانیت و جوانمردی می‌دانستند اما امروز ما در جنگل سیاست بین‌الملل زندگی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه قانون زورگویی در دنیا حاکم شده است، افزود: در ماجرای برجام برخی کشورها جمع شدند و مذاکره کردند قراردادی بستیم. این قرارداد در سازمان ملل و شورای امنیت تثبیت شد اما یک رئیس جمهور گفت این معاهده را قبول ندارم.

لاریجانی تأکید کرد: اگر ایران در بعد نظامی برای دفاع از ملت ایستادگی می کند به خاطر این است که با سلسله سیاست‌مدارانی در دنیا مواجه است که اگر احساس کنند با کشور ضعیفی مواجه هستند تحقیرش می‌کنند اما اگر موشک و سلاح داشته باشیم جرأت نمی‌کنند.

وی در ادامه هم گفت: امروز در صحنه بین‌الملل از هر وسیله‌ای برای دستیابی به اهداف استفاده می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه ملتی سرافراز است که جوانمرد و مجاهد باشد، اظهار داشت: گاهی برخی مشکلات عظمت این انقلاب را پنهان می‌کند. انقلاب اسلامی، انقلاب بزرگی است و از مسیر سختی عبور کرده است. تجزیه‌طلبی، ترور شخصیت و تحریم روش‌هایی بود که دشمنان با استفاده از آن قصد از بین بردن انقلاب را داشتند اما علت توفیق ما این بوده است که ملت ایران راه درست را انتخاب کرده است و از رهبری داهیانه برخوردار بودند.

لاریجانی تصریح کرد: گاهی برخی کشورهای منطقه می‌گویند می خواهیم ائتلاف علیه ایران با برخی کشورهای کوچک ایجاد کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حادثه اهواز برخی کشورهای کوچک جسارت کردند. ما یادمان نمی‌رود اما بدانند که با چه کشوری صحبت می کنند. آنان می دانند که با یک ملت قوی سر و کار دارند.

وی افزود: تحریم‌ها علیه ملت ایران ظالمانه، نامردی و خلاف قوانین بین‌المللی است. دشمنان می‌خواهند زورگویی کنند. تصورشان این است از این طریق می‌توانند با انقلاب تسویه حساب کنند اما بدانند ما پای انقلاب ایستاده‌ایم.

لاریجانی با اشاره به ادعای آمریکا مبنی بر اینکه فروش نفت به ایران تا آبان ماه به صفر می‌رسد، گفت: دشمنان لطمه زدند اما به هدفشان نرسیدند. با مشکلاتی مواجه هستیم اما ملت می‌دانند این مشکلات تقصیر مسئولان نیست.

لاریجانی ادامه داد : ما برجام را قبول کردیم. آنها پیمان‌شکنی کردند. امروز باید بفهمند که اگر پیمان‌شکنی کنند باید خسارتش را بدهند زیرا ایران از کشورهای کوچک منطقه نیست. ایران کشوری قوی و با تمدن است.

وی با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت مردم استفاده کنیم، گفت: بنیه اقتصادی کشور ما ضعیف نیست. باید زمینه حضور مردم فراهم شود. اگر نیروهای متخصص در کشور فعال شوند و استعدادهای کشور بالفعل شود مشکلات حل می‌شود.

لاریجانی با تأکید بر اینکه مدیریت جهادی یک حقیقت است و موجب تحول در کشور می‌شود، ادامه داد: کشور ما، کشور بی‌بضاعتی نیست. اگر مردم عزم کنند مشکلات حل می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: تردید ندارم رهبری انقلاب در حال باز کردن راه‌هایی مقابل مردم و جوانان هستند تا از این تنگنا در بیاییم.

وی اظهار داشت: اگر در اقتصاد روی پای خود بایستیم آنها را مأیوس می کنیم.  الان هم دشمنان ما بساط تحریم اقتصادی را راه انداختند زیرا تصور می‌کردند تحریم اقتصادی ما را به جان هم می‌اندازند.

لاریجانی تصریح کرد: روحیه استقامت در جنگ موجب شد امروز جرأت جهت با ایران را نداشته باشند. اگر اقتصاد مقاومی را ایجاد کنیم دیگر به دنبال تحریم ما نخواهند بود. در این دوره باید بازسازی اقتصاد ایران اتفاق بیافتد، زحمت دارد اما ارزش دارد.

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار