کد خبر: ۱۳۱۹۵۳
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رویترز به نقل از سه منبع آگاه گزارش داد
منابع نزدیک به دربار سعودی می‌گویند که بسیاری از شاهزاده‌ها و اعضای خاندان پادشاهی سعودی در تکاپوی این هستند که از شاه شدن محمد بن سلمان بعد از مرگ ملک سلمان جلوگیری کنند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سه منبع آگاه در داخل خاندان سلطنتی عربستان سعودی خبر داده‌اند که به دنبال تحولات مربوط به قتل جمال خاشقچی در کنسولگری این کشور در استانبول، بسیاری از اعضای خاندان پادشاهی در تکاپوی ممانعت از شاه شدن محمد بن سلمان هستند.

این منابع به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که ده‌ها شاهزاده و پسرعمو از خاندان آل سعود به دنبال تغییراتی در مسیر جانشینی ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود هستند اما تا زمانی که وی زنده است اقدام خاصی صورت نمی‌دهند.

این گزارش میگوید؛ آنها (اعضای خاندان پادشاهی) به این نتیجه رسیده‌اند که ملک سلمان هیچ‌وقت از تصمیم خود در زمینه ولی‌عهدی بن سلمان تخطی نخواهد کرد. 

به نوشته رویترز به نقل از همین منابع نزدیک به دربار سعودی، شاهزاده‌ها و پسرعموها در حال بحث در زمینه امکان جانشینی شاهزاده احمد بن عبدالعزیز، 76 ساله، برادر کوچک‌تر ملک سلمان و عموی محمد بن سلمان بعد از مرگ پادشاه کنونی هستند و معتقدند وی میتواند تاج و تخت را در اختیار بگیرد. 

این منابع می‌گویند که احمد بن عبدالعزیز که برادر تنی ملک سلمان است مورد حمایت کامل اعضای خاندان پادشاهی، مقامات اطلاعاتی و برخی قدرت‌های غربی قرار دارد. 

براساس گزارش رسانه‌ها، احمد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی اکتبر گذشته پس از دریافت تضمین‌های امنیتی از سوی آمریکا و بریتانیا در خصوص آسیب ندیدن از سوی محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی به عربستان بازگشته است.

به دنبال قتل جمال خاشقچی که مقامات اطلاعاتی ترکیه می‌گویند به دستور محمد بن سلمان انجام شده است مشروعیت وی در عرصه داخلی و بین المللی دچار خدشه‌ای عمیق و جایگاه وی بسیار لرزان شده است.

روزنامه ینی شفق ترکیه که نزدیک به مواضع اردوغان است روز دوشنبه در گزارشی با اشاره به اینکه فایل‌های صوتی مربوط به قتل خاشقچی بزودی به صورت عمومی منتشر می‌شود، نوشت که این فایل‌ها نشان می‌دهد که بن سلمان آمر قتل او بوده است.

ینی شفق می‌گوید که این فایل‌های صوتی باعث زلزله در حکومت عربستان سعودی خواهد شد و کار بن سلمان تمام است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار